Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.11.21 16:14



Да, мисля в началото на декември да сложа и бустер. (е, не се тревожа за репродуктивните способоности, като оня младеж). Вероятно всяка година ще има бустер. Но по-добре жив, отколкото мъртвец...




Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.11.21 18:12



Единият път имах тежка бъбречна криза - ако не беше брат ми да дойде да ми бие инжекция със силно обезболяващо и да ми сложи система,щях да си пукна от болки като куче. Вторият път имах травма след подхлъзване и падане в пещера.
Нито един път здравната система не ми помогна. Разчитам на роднина-медик. Тоест здравните ми вноски отиват ей-така за престиж.
И друго разбрах покрай работата на брат ми - по-добре живей така, че да не разчиташ на лекари и болници. Колкото е възможно. Здравето се пази, а не като го загубиш да търсиш кой да те спасява. Живей умерено и уважавай живота. Не всичко е пари ;)



Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.11.21 18:41



Стига с тоя песимизъм





Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.11.21 20:18



Какъв песимизъм? Че това си е реализъм. Свиквай. Вече се спихна хипотезата, че Ковида ги лови само възрастните. Ти сам даде пример за твой набор. Ще има подмладяване на заболяването. Така че е наивно да лежиш на кълката, че ако си млад организъм, дори и да се заразиш ще го прекараш като обикновен грип.




Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.11.21 20:42



То никога не е имало, Куманич, твърдения, че засяга САМО възрастните. Просто вече много хора преболедуваха, някои повторно, и почти всеки има познат починал под 50. От фейсбук тези дни научих за мъжа на съученичка, него не го познавам, но тя е на 45.
Иначе не се твърди да се е променил рискът по възраст.

Та не знам. Не ме кефи посоката, в която се движим. И като мерки също. Да, човешкият живот е най-важен, но пък за него гаранция сто процента никога не е имало. Сега губим като че ли съгласието в обществото и стария баланс между свобода и икономика от една страна и липса на риск от зараза, от друга.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.11.21 21:03



По единствената тема, по която адмирирам Иво Христов, Куманич издава багажа.

Насаждането на масов атавистичен страх и убийствените печалби - как човек да не се усъмни в почтените намерения на "спасителите".



Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.11.21 01:13



В отговор на:

Да, мисля в началото на декември да сложа и бустер. (е, не се тревожа за репродуктивните способоности, като оня младеж). Вероятно всяка година ще има бустер. Но по-добре жив, отколкото мъртвец...



Единият бустер за омикрон е двойна доза от досегашната неясна по състав помия:

Миналия месец Япония задържа разпространяването на над 1.6 милиона дози от ваксата на Модерна, след като бяха открити метални частици и материал използван за гумени уплътнители...
Last month, Japan halted the distribution of more than 1.6 million doses of the Moderna vaccine after metallic particles and rubber stopper material were found in three vaccine lots.


Относно омикрон:

Неоправдани, драконовски и вредни - това са само някои от използваните от министъра на здравеопазването на РЮА думи в критиката му към държавите, които ограничават пътуванията...
“Unjustified”, “draconian” and “counterproductive” – these are just some of words used by South Africa’s health minister as he criticised countries around the world that decided to restrict travel from the country and its neighbours in an attempt to contain the spread of a new coronavirus variant.
Al Jazeera


В епицентъра - бодете се, носете парцали, вирусът е много лек. Типична тенекиджийска тъпотия в стил "идващата вълна от грип Б е по-опасна от коронавируса" (Мутафчийски), а после водещата на тъпоприемника: "Тази година няма да има грипен сезон поради конкуренцията си с коронавируса".


Антонимът на тарикат е балък. Тарикатите не се връзваме на това.



Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.11.21 08:52



Колега, към настоящият момент 93% от умрелите от Ковид са неваксинирани. Отделно може да предположим, че още 5% от умрелите са с фалшив сертификат. Или 98% са умрели като гордо неваксинирани. Ако досега другите щамове удрят основно по-възрастните, то новия щам атакува изключително хора на 20-30 години. Което не е изненада - те се мислят за безсмъртни и дори да се заразят - леко ще го прекарат. Да, ама не...






Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано29.11.21 09:15



Да пази Господ!

И по-добре не вярвайте на статистиката. Всички изводи, направени на база представената в медиите статистика, меко казано, олекват.

Живи и здрави!



Тема Re: с д-р Георги Тодоровнови [re: cumanich126454]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано29.11.21 13:58



не знам колко ваксинирани и неваксинирани са.....
но доста ваксинирани колеги и познати не са вече на този свят за съжаление



коментирай Португалия....рекламното лице на ваксионния фашизъм....
и Африка....?!

Мантарата умират не ваксинирани....вече не върви....

оправдание за некадърност и прекомерна алчност
пациента е вече дошъл им на крака банкомат

СЗО официало каза в БГ умират в ковид отделенията от неадекватно лечение!!!


Създателите на ваксината на Пфайзер с чиста печалба от над € 3,2 милиарда за тримесечие
Чистата печалба на БионТех през първите девет месеца на годината е над 7,1 милиарда евро спрямо загуба от 351,7 милиона евро през същия период на миналата година

20:38 | 9 ноември 2021 | Редактор: Аделина Томова 319 15431

Германската фармацевтична компания БионТех (BionTech), която си партнира с Пфайзер (Pfizer) в разработването на първата широко използвана ваксина срещу Ковид-19, съобщи днес, че печалбата й е нараснала и през третото тримесечие, предаде Асошиейтед прес.

БионТех, чиято централа е в Майнц, отчете чиста печалба от над 3,2 милиарда евро за периода юли-септември. Година по-рано, през същия период, компанията бе на загуба от 210 милиона евро, а през през второто тримесечие ма 2021-а излезе на плюс близо 2,8 милиарда евро. Ваксинирането с ваксината на Пфайзер/БионТех започна през декември.

БионТех обяви и приходи от близо 6,1 милиарда евро, което е значително повече спрямо 67,5 милиона евро през третото тримесечие на 2020 година. Компанията съобщи, че над 2 милиарда дози от ваксината срещу Ковид-19 с търговското наименование Комирнати (Comirnaty) са били доставени тази година към 2 ноември.

Въз основа на очаквани общо до 2,5 милиарда дози, БионТех прогнозира, че приходите от ваксината за цялата година ще достигнат между 16 и 17 милиарда евро.

Компанията обяви, че неочакваната печалба от иРНК-ваксината срещу коронавируса ще й помогне да разработи лекарства срещу рак и други болести.

Чистата печалба на БионТех през първите девет месеца на годината е над 7,1 милиарда евро спрямо загуба от 351,7 милиона евро през същия период на миналата година.


Редактирано от o_megas на 29.11.21 14:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.