Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: И аз като o megasнови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.11.21 15:12



Не знам за здравните теми, но тук във форума пишат мислещи хора.
Ето нещо за тях, което е добре да прочетат (барем половината от въпросният брой):





Тема Re: И аз като o megasнови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.11.21 15:31



И във връзка с горното, ето ги най-големите фашаги:



Някой, някога да се е съмнявал в нацисткото минало на Австрия?
Някой да е подлагал на съмнение факта, че най-големите нацисти са всъщност австрийци: Адолф Хитлер, Ернст Калтенбрунер, Зайс Инкварт и т.н.
А да си спомняте крайно десният Хайдер, за който мнозинството австрийци не толкова отдавна гласуваха и за кратко направиха президент?



Тема На Куманич любимеца громинови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.11.21 19:18



експерименталните течности. От 24 минута нататък:

https://www.youtube.com/watch?v=1P7XwxafyOw&t=217s





Тема Re: На Куманич любимеца громинови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.11.21 19:53



На Куманич любимеца громи

експерименталните течности. От 24 минута нататък:


Всъщност не громи "течностите" като такива. Изказва съмнение, че пандемията е добър повод за инженеринг върху човешката популация. Той е филосов и има своите основателни подозрения. Без да съм философ и аз имам своите подозрения. Моята теза се състои в следното:

Най лесно вкарването в норми на въглеродният отпечатък ще се осъществи, не чрез разни тинтири-минтири като зелената сделка, а чрез просто редуциране на броя на населението на земята - от 8 млрд. консуматори на да речем на 400 млн. консуматори. Другите са излишни. Да стане чрез война - не става. Затова се пробват други способи. Като например джендърството и 64-те пола. По залитането в тези крайности ще се саморегулира населението на земята надолу. Това засега успява в развитите страни. Кофти е че Африка, Латинска Америка и Южна Азия не се предават... За тях ще има Ебола, Ковид № 19 и т.н.




Тема Re: На Куманич любимеца громинови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.11.21 20:03



"Никой досега внятно, с научни доказателства, не е доказал, че ваксината предпазва от болестта...Казвам го като човек, който е изкарал ковид.....
както казваше Вапцаровият герой:"Комай ни лъжат тези синковци!""

Спори с него, не с мен;)

Редактирано от goga на 20.11.21 20:12.



Тема Re: На Куманич любимеца громинови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано20.11.21 22:02



В общи линии споделям твоя мироглед в случая, но не от гледна точка на света, а от гледна точка на частния китайски случай, от където и тръгна заразата.
Разбира се това намерение в което подозирам ККП, после очевидно се харесва на онези, които са във възможност да определят съдбините на света като цяло.
Какво имам предвид: във форума има добри математици и сигурно ще им лесно да направят следната сметка - Колко време ще им трябва на китайците, за да фалира напълно държавата им, при положение че, сегашното работоспособно поколение, което е онова от по едно дете на семейство и трябва да изхранва вече отиващите си в пенсия леко по леко поколения, били с братя и сестри не рядко по няколко?
Не съм наясно с китайската пенсионна система, но съм сигурен какво щеше да стане с Китай и в частност с определящата всяка една политика там ККП, ако в продължение на няколко години по-малобройното работоспособно население трябва да изкарва пенсиите на застаряващите все по-многобройни китайски пенсионери...
Понякога най-лесното и очевидно обяснение се оказва и най-вярното при все,че в случая говорим за вирус, изначално щадящ децата и смъртоносен за възрастните!



Тема Re: И аз като o megasнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.11.21 10:07



- Съществува ли оригинален български протокол, който включва бромхексин и спазва ли се той?

- Отдавна не съм лекуващ лекар и работя в тясна връзка с част от Ковид екипа на Александровска болница. Като биохимик съм наясно с молекулните механизми на болестта и непрекъснато обменям информация с въпросните колеги. Преди една година изказах хипотезата, че бромхексинът може да е много полезен в профилактиката и лечението на Ковид-19. Това евтино и безобидно лекарство блокира проникването на вируса в клетката, като инхибира повърхностна протеаза, необходима за заразяването u. Препоръчах да се взема профилактично в предписаните дози и година по-късно мога уверено да заявя, че много хора са се предпазили от заболяване или то е преминало леко. Приложен за лечение във вид на хапчета, обаче, той не е особено ефективен, както е описано и в световната литература. Когато колегите от Александровска болница почнаха да го прилагат инхалаторно, ефектът бе поразяващ. Ето това просто действие, начинът на приложение, решава мача. Просто никой по света не се е досетил! Другият голмайстор е колхицинът. Това известно повече от 3500 години противовъзпалително лекарство, известно като антиподагрозно, привлече вниманието на множество изследователи и бяха проведени редица клинични проучвания с противоречиви, по-скоро отрицателни резултати. Когато направих справка за използваните дози с изумление установих, че никой не се е досетил да опита и с по-високи! Колегите от Александровска болница отдавна използват два пъти по-високи подържащи дози (2mg/дневно), а натоварващите дози отначало са на кг/тегло. Комбинацията инхалаторен бромхексин и колхицин, приложена амбулаторно, на практика елиминира усложненията и болничния прием. Колхицинът също е евтино лекарство. Нежелани реакции (гадене и диария) са подобни като при Paxlovid и достигат 30-40%, но не са драматични, за разлика от оздравителния ефект. В момента усилено събираме данните от амбулаторно лекуваните по този начин за да ги публикуваме. Оказва се, че с два известни медикамента, при това много евтини, единият целеви (бромхексин, но приложен инхалаторно), а другият пpенасочен (колхицин, но в по-големи дози) се постига по-добър ефект от медикаментите на Pfizer и Merck за амбулаторно лечение на Ковид-19!!! Звучи самоуверено, дори нахално, но повече от една година на приложение го казвам без капка съмнение.






Тема де го чукаш.. де се пуканови [re: kuduger965O6]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано22.11.21 11:31



Африка:"По-малко от 6% от хората в Африка са ваксинирани. В продължение на месеци СЗО описва Африка като "един от най-малко засегнатите региони в света" в своите седмични доклади за пандемия"--най- малко ковид?!



отличника Португалия?!

Смут в Португалия: Броят на ваксинираните срещу COVID-19 расте, новите случаи – също

а Германия:
Германия отчита увеличение на починали, заразени и хоспитализирани с COVID-19





и никъде нищо за Швеция?!




явно мантрата неваксинираните са причина за новите вълни ,вече не работи!


има нещо глобално сбърбано в тая пандемия от самото начало!

ето как приятеля ми- лекар в Ковид отделение е (преполедувал е и работи без скафнадри ,маски и ръкавици там):

-Локдауна е като да запушиш с пръст капеща чешма и тя спира капенето до момента в който си махнеш пръста от там!

Явно този подход не върши работа -трябва да се търси друг вариант!

Редактирано от o_megas на 22.11.21 11:34.



Тема Re: де го чукаш.. де се пуканови [re: o_megas]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.11.21 17:35



Възможно е голяма част от статистиките по държави да са недостоверни. Роднините ми работят в Холандия от 15-тина години. Там по телевизията са обявили, че 70% са ваксинирани и няма смисъл нищо да се затваря. Работата е, че никой не познава ваксинираните лично. В този блок няма, в другия няма. По улиците 1 на 10 носи маска. Самите холандци не вярват, че са толкова. И нищо не е затворено, сещаш ли се? Ние защото сме най-богати фалирахме всичко и продължаваме до дупка. Само лабораториите за тестове просперират. Смятах в едната, над 10 милиона на месец е оборотът, много консервативно погледнато, демек може с много десетки повече да са. Азът е як алчняр и Азът иска да смууууче купища и камари зелено от тъпите... ммм... "дай цар, блъскай", чакай че на секс ме избива направо.

Според мен в България ваксинираните са *били* около милион плюс-минус 100 хил. Другите 500-700 са с фалшификати.



Тема гасим пожара с бензиннови [re: goga]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано24.11.21 13:24





гасим пожара с бензин
====================================
Може би това, че сме последни по в@ксиниране е плюс?
Въпросите биха могли да се обогатят:
1.Вярно ли е, че вирусите са патентовани доста преди появата им като пандемия?
2.Вярно ли е, че ЕС закупува PCR тестове още през 2017г?
3.Не е ли много удобна промяната на определението на СЗО за пандемия?
4.Защо са забранени аутопсиите? Нима сме забравили казаното от нашите учители, че умрелите учат живите?
5. Има ли изолиран и пречистен SARS- COV2, доказан с всички критерии на съвременната наука-обективно и безпристрастно?
6. Има ли изследвания на незавими експерти, какво точно е съдържанието на одобрените ваксини? Или се одобряват само според данни от производителите?
7. Как се прилага масова ваксинация без никаква гаранция за дългосрочни последици?
8. Защо няма стриктен регистър за вредни последици и реакции, вкл. и смърт след ваксиниране?
9. Защо при мене като лекар идват толкова разболели се след ваксиниране?
10. Ваксините са И-РНК и ДНК- има ли, и какви гаранции, че не се променя човешкият генотип и, че тези промени не се предават наследствено?
11. Защо се подписва такава недопустима декларация за информирано съгласие, и ако има вредни последици или смърт кой носи отговорност?
12. Защо има толкова случаи на тромбози при заболяване и след ваксиниране?
13. Защо хората са изписвани като оздравели, а промените в белите дробове-това е, което виждаме се задържат с месеци?
14. Защо се наложи да носим маски за часове, при положение, че това е доказано вредно, а няма доказателства за ползи срещу вируса?
15. Защо се всява толкова страх при вероятна, но не и сигурна смъртност от вируса от 0.26%?
16. Защо с тези реорганизация в доболнична и болнична помощ и благодарение на страха и паниката хората бяха ограничени и лишени от мед. помощ? Колко хора загубихме от това?
17. Защо в страните без тотален локдаун и с минимални промени в живота заболяемостта и смъртността е по-ниска от тази в страните с тежък локдаун като Англия, Германия и т.н.?

Редактирано от o_megas на 24.11.21 13:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.