Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дополнениенови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.21 17:43



А 8 часа ли е работният ден, или редовно е 10+? Това ми се струва по-важно.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Равносметканови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.21 17:54



Бяхте доста по-добре през 1990 г. А за 91-92 да не говорим.

2002 г работих с младеж от Скопие. Ми, двойно и тройно по-високи заплати взимахте - обърнати в щатски долари. Той обаче ми обясняваше, че било зор да си намериш работа.

Не сме кой знае колко по-богати от вас и сърбите. Малко по-добре сме вероятно. Но зависи от гледната точка и къде живееш.
Пловдив все пак е индустиален център с 200 нови завода.
Ако сравняваш Битола с Берковица - вероятно ще сте по-добре.

ГОВОРЯ ЗА МАСАТА. В Пловдив има и заплати от по 2 хил евро, ама колко хора ги взимат?

Редактирано от goga на 08.11.21 17:55.



Тема Re: Равносметканови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.21 18:01



Е, чак двойно и тройно 2002 - ти ги изкара почти Германия.
Иначе по-добре бяха до края на хилядолетието, да, може и известно време след това.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 08.11.21 18:16.



Тема Re: Дополнениенови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.11.21 18:20



Можеш да си сверяваш часовника с края на работния им ден. Като цяло затварят кепенците 15-20 минути по-рано, за да си свършат подредба, почистване и т.н. Виж при отварянето не знам как е.



Тема Re: Равносметканови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.21 18:20



Ми, на - моята заплата за 8 ч труд през април 2002 г беше 180 лв, или 90 долара. Тоя Перо, който беше почти мой набор, твърдеше, че работи в администрацията за 170 долара.

Редактирано от goga на 08.11.21 18:20.



Тема Re: Равносметканови [re: MupaM]  
Автор getwell ()
Публикувано08.11.21 18:38



През 90-те години заплатите от другата страна на Осогово са били доста по-високи спрямо тези в България, като разликата наистина е в пъти, като се дължи най-вече на краха 97-ма година.

От началото на хилядолетието разликата постепенно се стопява, но едва преди десетина година започва реалното изпреварване, като вече от 5 години насам България дърпа напред.

Средна нетна заплата в Република Македония (1998) - 300 лв.
Средна нетна заплата в България (1998) - 140 лв.

Средна нетна заплата в Република Македония (2009) - 650 лв.
Средна нетна заплата в България (2009) - 480 лв.

Средна нетна заплата в Република Северна Македония (2020) - 860 лв.
Средна нетна заплата в България (2020) - 1075 лв.



Тема Re: Битола - наивисоките заплати средно 2020нови [re: SashetoBE]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.11.21 20:48



Нямам вярна на нищо друго освен на калкулатора. Той казва, че в първата от фирмите с най-висока "просечна плата" в Битола заплатата е 810 евро. При курс 1,95583 лв. за евро - това са грубо казано 1600 лв. Не смятам, че е много. В БГ дори в градове като Варна и Пловдив има IT фирми с двойно по-високи средни заплати. Да не говорим, че познавам лично фрийлансъри и в по-малки градове с по-висок приход.
В десетата фирма пък от показания списък средната плата е 567 евро или около 1100 лв. - това е под средната заплата в БГ.
Действително най-вероятно Битола не може да се сравнява със Скопие, но явно при Вас е по-зле от при нас.



Тема Re: Равносметканови [re: getwell]  
Автор TCNQ ()
Публикувано08.11.21 21:27



60 % сме пред РСМ БВП пер капита за 2020, а по паритет на покупателна способност също е много разтворена ножицата (42.5 %). Имам графика, но не мога да я намеря в нета сега. България (23.84 Т$), Сърбия (19.2 Т$) и Македония (16.7 Т$). От 2000 г се разтваря ножицата насам. АКо не бе пандемията, да сме двойно на тях.



Тема Re: Равносметканови [re: getwell]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.11.21 07:19



Аз помня, че бяха по-високи, "пътите" ме учудиха, но не споря.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Има разлика в софийския...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано09.11.21 13:12



... и варненския Лидъл:



Stevo B. Naskovski
3 ноември в 12:55 ч. ·
Оглас за касиер во Лидл Бугарија. Да во Бугарија, не Германија, Чешка, Франција, Белгија...затоа треба да влеземе во ЕУ за касиер да зема плата од 600-850 е...кај нас колку е од 250 до 400 е врв така?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.