Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Добре, а билет за 12 тинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.11.21 08:19



На тия въстаници, дето през есента на 1903 са се добирали до Кюстендил са им давали по 12 билета без пари.За минералните бани...



Тема Немој така, греота енови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.11.21 09:18



зарем заради една пропадната држава ќе му ја расипуваме кариерата на човекот ?



Тема Не знам зашто от моите прадеди никои не стигнал ннови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.11.21 09:30



а свободна територија. Един остава в Битоља и загива в балканската војна а двама пребегват за Америка, НО СЕ ВРАШТАТ СЛЕД ВРЕМЕ ?!?!!? Блгарија ? С К Н . Четвртиа е трговец, пари дава, друго не.

Редактирано от SashetoBE на 04.11.21 09:31.



Тема Re: Не знам зашто от моите прадеди никои не стигнал ннови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.11.21 10:12



Ако бяха стигнали, нямаше да се родиш в Битоля. ;) Т.е. очевидно на никой роден при вас не са стигнали. Сега, на кого защо - друг въпрос.

В Балканската война в чия армия?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.11.21 10:13.



Тема Излажав, вече остарјавамнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.11.21 10:47



т.е. почнах да бутам маслото...

не е било така. Справка:

В балканската војна загива првиа маж на прабаба ми Спасија. Му забравих името, но знам че е бил от известното семејство Бојанови от Прилеп. Мислам е участвал во српската армија.

А мојот всашност истински прадедо Коста Стефанов (вториа маж на Спасија и брат на Василка бабата на Соф Мак по башта) умира некаде пред втората војна. Не ми е извесно дали участвал во војните. Сашто трговец по занимање, држел колонијал во чаршијата, веднаш до саат кулата, на пекмез пазар. Во некоја от зградите на снимката





[url=https://i.ibb.co/P4Dwpnn/Clipboard02.jpg]

Редактирано от SashetoBE на 04.11.21 11:35.



Тема Re: Излажав, вече остарјавамнови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.11.21 05:53



Знаеш, че на прадедо ми Андон главата му е била оценена на еди-колко-си златни лири турски, а след 1913 - в динари? Аналогичен случай-как го гледаш дедото на Софмак по некое време да се върне обратно в Битоля като мирен жител?
И бидейки сърбоубийци , като как днес могат да бъдат таксувани като САМО ВАШИ исторически лица?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.