Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.10.21 21:04



Да, няма смисъл. Последни по ваксинация, първи по смъртност.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:04



Хващам бас, че ще вземе поне 7-8%. Този, който измисли мерките, е тъпа фуражка: по-малко от месец преди изборите сегрегираш 80% от гласоподавателите. Ами, да го духат "умниците".

Редактирано от goga на 19.10.21 21:04.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:05



Ха, сетила се Мара да се побара. А откога сме първи по смъртност в Европа - по сърдечно-съдови и онко заболявания. Сега се сетили.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:06.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано19.10.21 21:14



Ами да, и едната смъртност, и другата, са функция от ниската здравна култура.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:29



Така е.
Но като се ваксинираш, това не те прави автоматично умен и здравно просветен.

Пак същият капут, който пуши като комин и се налива всяка вечер с ракия и маа пържени боклуци в кварталната кръчма, си удря една игла, щото е голям европеец


А тъпите българи били много тъпи, и продължава да пафка и пие като за последно.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:30.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 21:32



Гога, те хората по принцип в днешно време най-много мрат от инсулт, инфаркт или рак. Все се умира от нещо. Общата смъртност, дето сме първи по нея, се дължи на първо място на демографски причини - голям дял стари хора и малко млади. И разликите между нас и другата Европа там са в проценти, докато при ковида сме напред с голяма преднина, доколкото разбирам. Не знам как сме и откъм средна възраст на починали. Ако нашата е много по-ниска, това също значи нещо. Защото общата средна продължителност на живота у нас е 5-6 години по-ниска от "западната".
До лечение на ковида ли е, до ваксини ли, до друго ли, не знам. Решение също нямам, само казвам, че "тая" смъртност не е пряко свързана с "оная".

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 19.10.21 21:40.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.21 21:37



Не е съвсем така за едната, тъкмо писах на Гогата. Хората все някога от нещо умират, броят починали на хиляда (обща смъртност) е толкова по-голям, колкото по-голям е делът на старите хора. Просветените и те не са безсмъртни, и те хващат рак и инфаркт накрая. А при ковида май "водим" статистиките с голяма преднина, не с малко, както при общата смъртност.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.10.21 21:40



Най-често умират хора с наднормено тегло и проблеми с кръвното налягане. Без значение от възрастта.
След това хората, които подценяват здравето си - при ковид, както и при грипа, не бива да си изтощаваш зорлем имунната система с простудяване, преуморяване, недоспиване, нездравословно хранене и т.н. Обикновено в такива случаи идват усложненията при по-млади и без придружаващи заболявания. Разбира се, винаги има сляпо завъртане на руската рулетка. Но нещата далеч не са толкова необясними.
Нормално е популация с проблемни кръвоносни съдове да мре най-лесно от заболяване, което предизвиква запушвания и дихателна недостатъчност.

Преди масовата ваксинация също бяхме в челото по смъртност.

И, да, чувствам се дискриминиран: преболедувах ковид, нямам сертификат с писиар тест, имам топки да работя и да си върша работата дори в ковид-отделения, когато се налага. Изборът си е мой. Ако пукна, ще си е плод на моите действия и избори. Но ако не, също. Засега съм жив. И цялата тази параноя взе да ми писва.

Редактирано от goga на 19.10.21 21:44.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.10.21 21:41



Тука е същественото - става въпрос за ЗАРАЗНИ болести.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.10.21 22:03



200% съм против всякакви локдауни. но тия сертификати са добро решение, но трябва по-строго с тях. не само в ресторанти, кафенета и кина. трябва навсякъде. вкл и в магазина. който няма, да пазарува онлайн или да му носят родата от село.
сертификат и за работното място /както в италия май беше/. сертификат и за болницата. който няма, в мобилни пунктове или полеви болници /с по една такава за област и с не повече от 200 налични легла/. друг вариант - неваксинирани заразени от ковид да плащат 50% от лечението си, със задължителна авансова вноска, без която да им отказват прием.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.