Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 10:05



Индия е 1 млрд. Да са починали в пика 100 хил. Тук беше представено като края на света. Бълха ги ухапала.

Всеки живот е важен, но истерията не помага в случая.

Вижда се, че не е само въпрос на масово ваксиниране



Тема Re: дали?нови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:09



Да, такива са 2% от починалите, ваксинирани. Останалите 98% от починалите са неваксинирани.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:14



Най-вече на индийците им помага, че никой не брои заразените и починалите, поради примитивния живот, който живеят мнозинството индийци.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.10.21 10:15



Виетнам реално ограничиха влизането на чужденци в страната и за всеки влязъл, без значение какъв му е ПСР-а, му налагаха 2 седмици карантина, но не при домашни условия, а на държавен терен и те карат по 3 пъти на ден да си мериш температурата.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 10:18



То и при нас е доста съмнително, че изчезна грипът.
А в Дания изведнъж има бум на смъртни случаи от.. грип.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 11:24



Още с по-малко смъртност от британската: Гватемала, Филипини, Индонезия, Малайзия.
Румъния с 36% ваксинирани изпреварва съвсем малко Великобритания.

Да, вероятно всеки набира статистиката, както Дяволът чете Евангелието, но защо пък си мислим, че ние сме най-изрядни?



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.21 11:37



Не знаем кой е най-изряден. Не съм сигурна дори дали отчитането на ковид като причина за смърт е еднакво между държавите.

Ние обаче, както се чу, дълго време бяхме на едно от първите няколко места, дали не бяхме и на второ, по ексцесивна смъртност - тоест разлика отгоре спрямо същия период на 2019 (съответния месец примерно). Статистики не съм търсила, като новина го имаше неколкократно. От тая смъртност "в плюс" не всичко е отчетено като ковид, но се предполага, че съществена част е неотчетен ковид. На мен ми е чудно как може толкова хора да умрат по неясна, да речем, причина, и да не ги тестват поне посмъртно, ама може и да може.
Другите може да са нелекувани поради ситуацията други спешни здравни състояния или пък просто случайни флуктуации, може само да се гадае.


За Индия не знам, но тук със сигурност броят смърти (не от ковид, просто умирания) не може да се пипне или да се скрие, причината ако може...

А това, което си дал горе, е натрупана смъртност от началото на 2020. Има ли данни за последните месеци, откакто се ваксинира? Само тогава има смисъл да се съпоставя с процента ваксинирани в държавата.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.10.21 11:44.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.10.21 11:48



При условие, че писиарът не прави отчетлива разлика между ковид и грип, за каква статистика говорим?
Факт е, че има такава болест, че някои умират. Нищо повече.



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.10.21 12:23



Лъжеш! В Европа сме на 3о място по смъртност от началото на пандемията (329/100 хил), а ЮК е на 16о място (203/100К). Забравяш лесно обаче, че при нас първа вълна въобще нямаше заради карантината (200 починали до средата на месец юни!!!), а ЮК прасна 38К починали (от общо 138К). Третата вълна при нас доведе до 7К починали, а в момента, от 1.9. досега (50 дни) имаме 3600 починали, т.е. 60/100К. За справка - Англия има 6100 починали от 1.9., т.е. 9 починали на 100К!
С други думи: Англия има 3.5 пъти повече ваксинирано население и е дала 6.7 пъти ПО-МАЛКО починали!!!



Тема Re: Зорлем ме направиханови [re: goga]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.10.21 12:30



При условие, че писиарът не прави отчетлива разлика между ковид и грип, за каква статистика говорим?

Това изобщо не е вярно, спри да плескаш неистини.

Пресен случай от септември от службата: Десетина души съвещание в една стая. Всички се заразиха. Умря единствения неваксиниран колега, фен на Мангъров. Познат от групата с Астра-Зенека ми разказа, че го е изкарал за 3-4 дни като проста настинка. Шефът с Модерна дори не го усети, само по теста.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.