Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шарлатанинови  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано28.09.21 21:47



Аз ли? Шарлатанин съм. От Харвард.
Тъй си гледам. Казват ми Кокорко.
Имам съучастник. Във играта.
Ей го там, красавеца Киркорко.

С него ден и нощ търчим и мамим.
Първо лъжа аз, а Киро маже.
Лесно е за всеки шарлатинин.
Сред дебили да изглежда важен.

Вярно е че лъжем и крадем.
Но го правим някакси почтено.
На американско мекере.
Априори всичко е простено.




Редактирано от Orphey на 28.09.21 21:47.



Тема Re: Шарлатанинови [re: Orphey]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.21 20:20



Някак си не е на място. Направо си е тъпо.




Тема Re: Шарлатанинови [re: cumanich126454]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано03.10.21 10:56



Точно на място си е, като се има предвид, че първото нещо което ще направят тези хубавци е да изпълнят повелята на новия Коминтерн. А именно България да се откаже от претенциите си към СМакия.
И ако е само това, бълха ни ухапала. Лощото е ако слугинажите на новия Коминтерн решат да изпълнят директивите на стария.
Спомни си какво ни налагаха след 1945 г. и още веднъж през 90-те, когато се предвиждаше отделяне на албанците от Македония. С какво искаха да компенсират макетата?



Тема Re: Шарлатанинови [re: Orphey]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано03.10.21 11:08



Мисли преди да пишеш!
Нито Чичо Сам, нито ЕС имат полза от недоносчетата от З. Балкани, особено такива, като елита в РСМ или Сърбия.
Ще вземат подадат ей така чрез нас (Пиринско, което визираш) още козове в ръцете на Русия?
Айде бе, свеж хумор от заранта.





Тема Re: Шарлатанинови [re: kuduger96506]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано03.10.21 11:24



Е, съгласен съм, че на тоя етап да се стигне чак дотам, не изглежда актуално.
Но колкото и да е малка вероятността, никога не бива да си затвавяме очите.

Пряката заплаха е да се откажем от нашите претенции спрямо Македония в момента, което ще направи доста по-вероятно и горното. Отстъплението от справедливи позиции води до още по-голям натист за отстъпление на следващите позиции.



Тема Re: Шарлатанинови [re: Orphey]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано03.10.21 11:48



Това последното е вярно, а ако Петков, Василев а и Радев, които с голяма вероятност ще бъдат определящи в известен смисъл политиката на България след този ноември, вземат да свалят гащите в досегашната позиция на България спрямо РСМ, ще бъдат бързо изхвърлени от бунището на политиката в което те така напористо искат да сложат ред...
Що се отнася за опасностите през време на прехода (главно около 1989г), те бяха по отношение турското малцинство и територии около Кърджалийско и Родопите, но тогава Турция бе солташак на САЩ, а нас ни имаха за такъв на СССР.



Тема Re: Шарлатанинови [re: kuduger96506]  
Автор mulcho ()
Публикувано03.10.21 13:16



А с кого граничат териториите около Кърджали и как си представяш тяхно откъсване? Друго, каква би била съдбата на другата голяма група турско население, тези в Североизточна България, ако сънародниците им някак се отделят? Тези хора не са идиоти. Аз мисля, колкото и да са ми противни ДПС, че да внедриш свои хора за водачи на най-значимото малцинство тук, да устроиш турците с врияние и положение на трапезата, да не се допусне за конкурент друга партия представляваща тази група е значим успех на старите ченгета и макар направено с користни цели донесло ползи за държавата.



Тема Re: Шарлатанинови [re: kuduger96506]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано03.10.21 20:05



Да, именно тук са ни различията. За разлика от теб, аз не им вярвам на тия тримата, защото изглеждат изпълнители на чужди политики. Ще се радвам да съм сгрешил.

Нямах предвид турското малцинство, а опитът да бъде изфабрикувано македонско малцинство и самосъзнание на нешите сънародници от Пиринска Македония. Създадена беше под чуждо влияние ОМО Илинден, и на няколко пъти бяхме критикувани от американско-международна страна, че не спазваваме правата на малцинствата, имайки предвид това измислено малцинство.
За щастие, нашите сънародници от пиринско не се вързаха на тая въдица, а и влизането ни в НАТО направи неприемливо за нашите "вече съюзници" да продължат тази идея.



Тема Опитите не са свършили [re: kuduger96506]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано08.10.21 13:55



Ето, че опитите за създаване на македонско малцинство в Пиринска Македония от страна на американците продължават.
Въпросът е до колко са вербувани бъдещите български политици от американците, за да изпълняват техните поръчки. За български студенти там, едва ли ще е трудно, ако им обещаят добутване до високи постове в собствените им държави.



Цитати:

В доклада за България е особено видим подчертаният акцент от страна на американците върху това, че България трябва да признае македонското малцинство.

“Властите продължиха да отказват регистрация на етнически-македонски групи като Обединената македонска организация -“Илинден”, се казва в доклада.

Време е “Демократична България” да отговори дали подкрепя признаването на македонското малцинство - никой не е чувал какво мислят относно настоящата позиция на България по отношение на започването на процеса на преговори по присъединяване на Република Северна Македония към ЕС? Заради публикуването на този доклад те трябва да дадат ясен отговор по тази тема - съгласни ли са с Департамента на САЩ, или не, коментира tribune.bg.

Редактирано от Orphey на 08.10.21 13:56.



Тема Re: Опитите не са свършилинови [re: Orphey]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано08.10.21 15:15



Айде бе, "американците" ли?
Нали чете, че през 60-те години на миналия век в еди кой си американски университет, присъдили титлата "доктор хонорис кауза" на Блаже Конески!

Те лайната не са само в университетите, а в ЦРУ, Пентагона, Държавния департамент и т.н.
Ако всичко това, което си написал е така, имаме служби, както и европейски такива, които им е работа да се информират относно опити за създаване хаос и намеса във вътрешните работи на членовете на ЕС.
Тези фактори, трябва да разберат, кое лайно от съответната служба, каква сума е получил от македонистите и какъв му е личния интерес да се застъпва за несъществуващи малцинства, както и да уведомят американските си колеги за това (щом има доказателства), още повече, че разузнаването на САЩ прекрасно знае какъв е проблема овде, какви са бегълците от Македония в Америка преди ВСВ и какви опити на техна територия имаше УДБА в годините на Студената война.

Там за разлика от Австралия и Канада (тук е незначителна и маргинална от началото на 21-ви век), така и не можа да се пръкне македонистка "диаспора" с цялото и уродливо лице.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.