Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Петър Илиев!нови  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.08.21 23:17



Някой да познава този стил?
Македонистки ли му викахме овде?
Крещяща арогатност, измъкване от същността на темата, непредизвикана агресивност и т.н. Па не сме едно и исто...
Море, що си ги имаме такива и у назе, не само низ РСМ, а даже и тъдява пишеха преди години, ма да не споменавам иминя от деликатност!





Тема Re: Петър Илиев!нови [re: kuduger96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.08.21 23:33



Огромна част от юпитата, са точно такива. Просто този попадна под прожектора. Те формират не малка част от социалната среда в България, участват в управлението на големи компании или движат големи сделки. Това е икономически активната част на България-проста, нагла и бескрупулна. Затова и тук буквално всяка втора сделка, независимо в коя сфера е измама, понякога измамници са и двете страни. Точно такива като Петър Илиев, придвижват документи, намират пролуки, било към ЗОП, било към прокурори и съдии. Петър Илиев е нарицателно, за това което представлява българският начин за правене на пари и киченето с успех. Иначе този е просто бушонче на по-големите акули, в случая на Пеевски, но другите 15-ина извън него, не са по-различни, макар да имат малко по-добър медиен образ. Цялата битка в момента е между 2-3 олигархични клана, затова кой да усвоява милиардите от Зелената сделка и Плана за възстановяване. Кирчо и Асенчо, не са по-различни по действие, само са по-добре възпитани и принадлежат към друг клан. Камората може да чопли семки и да се учи на това, което с пълен успех се реализира тук вече 30г. Измъкване няма, няма и да има, първо защото времената на Франко и Пиночет отдавна отминаха, второ защото у нас достойни офицери от 77г. няма.



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.08.21 23:48



Всичко това за съжаление е много вярно и ужасяващото е, че последното ти изречение също е такова, но все се надявам измъкване да има, инак бих съжалявал завръщащите се окончателно имигранти (познавам вече не малко), макар принадлежейки към тях, да ми е чуждо самосъжалението.
Не знам, но много от вас, които пишете тук и познавам лично, отдавна чувствам като достатъчно близки, за да имам доверието при евентуален опит от ваша/наша страна при конкретни действия в позитивна посока свързана с политиката, да се обсъжда, дава подкрепа и дори евентуално партньорство в тази посока.
Не бива да се отчайваме. Тази страна е и наша, не само на плазмодиите...



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: kuduger96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.08.21 23:53



Само на пръв прочит, в настоящото Народно Събрание, с леки нюанси, същите като Петър Илиев са и Атанас Атанасов, Мая Манолова, Мара Капон, Николай Хаджигенов, Атанас Славов, Мануил Манов, Десислава Атанасова, Дани Каназирева, Тошко Йорданов, Филип Станев, просто Петър Илиев е заек и си изтърва нервите. Десетки са само в този парламент и то на пръв прочит.
Сравни с Константин Стоилов, Андрей Ляпчев, Атанас Буров, Никола Мушанов, Александър Малинов, Иван Багрянов.



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: kuduger96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.08.21 00:36



Днес шофирах 5 часа и изслушах цялото предаване Фата Моргана, по Хоризонт. Пуснаха запис на възрастен мъж, отишъл в София, да си търси работа като стенографист. Казали му, че в радиото се търси такъв и го пратили в дома на директора. Викам си, айде и преди 9-ти, пак с връзки. Почукал нашия човек на вратата, излязла една жена, кой търсиш? Директора. Ей сега, чакай малко. Излязъл мъж и нашия разпознал Сирак Скитник. За какво ме търсиш? За работа. Кой те праща? Този и този. Да, познавам ги. Донесъл "Вечери в Антимовския хан", във всяка българска къща я имало, лист хартия и молив и започнал да му диктува. После го накарал да прочете стенографираното и сравнявал с книгата. Нямало грешки и нашия човек го взели за стенографист в радиото. Ял ли си хляб днес, попитал Сирак Скитник? Ял съм, г-н директор. Като те гледам какъв си блед, не си ял, вземи тия 100лв., не 200лв., днес взех заплата и утре те чакам на работа. Аз се срещам с много хора и като ти кимна с глава, ще стенографираш ако не ти кимна, няма да стенографираш.

Ей такива човеци няма вече...

Редактирано от komitaO3 на 10.08.21 00:49.



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.08.21 01:02



На същата врата като почукали двама-трима есента на 1944 и им отворила същата жена, вече в черно и като им казала, че Сирак Скитник е от една година покойник се затюхкали:"Изплъзна ни се фашистката гад!'"



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.08.21 09:26



За тези последните, далеч съм от мисълта да ги сравнявам с другите изброени, но дали не се е писало и говорило за тях по подобен начин от техните съвременници?

Иначе на Петър Илиев кво да му коментирам, маниерът му е на един определен типаж (изживяващ се като адвокати или икономисти лъвове ;)), неприятен човек, а вече за прилика с Кирчо и Асенчо в следващия слой качества - не знам, на тоя заради маниера имаш усещане, че му го пише на челото, за тях не е ясно.
За Николай Василев какво мислиш?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Петър Илиев!нови [re: kuduger96506]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.08.21 10:04



Аз пък за първи път от повече от четири години съм оптимист за политическата обстановка в страната. Клана на Пеевски злосторваше по просташкия начин, тоя на Прокопиев по "интелигентния" начин със умело заблуждаване на по-интелигентните части на населението, тези старите лавираха докато не ги удариха и тях през ръцете... в крайна сметка се видя че "интелигентните" май са по-голямото зло.
Системата трябваше да се разтресе, това което става в момента е едно изтрезняване от което народа имаше нужда. "Спасител" вече няма, трябва сами да се оправяме





Тема Re: Петър Илиев!нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.08.21 11:11



Николай Василев, не се справи с нито една от поставените му задачи, като министър в 2 кабинета. Иначе говори добре.



Тема Re: Петър Илиев!нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.08.21 13:10



Във връзка с по-предния ти пост по-горе, дето сравняваш управленската класа преди 1944 и сега... по нашия край има една приказка - тоо газ не е от праз. Та тези къщи по центъра на София, на Пловдив, Варна, които бомбите и комунистите поразбутаха не са били от ядене на праз и скромност. Не ми се сравняват политическите убийства, откровеното обирджийство на селячеството, корупцията и терора по това време. И сега има достойни хора на ръководни поциции в държавата, просто ние като народ сме слепи за хубавото и облещени за лошото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.