Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: TCNQ]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.07.21 16:52



ГДУ, ма моля ти се, темата не е за вицове.



Тема Re: Виж сеганови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 16:57



"Аз зарязах две дечица,
майката съм си €б@л,
а жена ми полугола
проиграл съм на комар.

В коридора ламба свети,
а под ламба - часовой,
а в килия - арестантин
свойта тъжна песен пей:

"Часовойо, братко мили,
престори се на заспал,
за да мога да прескоча
през високия дувар!"

"Арестанин, куче мръсно,
във килията си стой,
че ми е ръждясал ножа
от арестантска мръсна кръв!

Няма майка, няма татко,
няма брат или сестра,
няма кой да те прежали-
само черната земя!"

(Стара затворническа песен)



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.07.21 17:05



Знам много добре какво пиша. Знам кой е Петър Колев, с какво се е занимавал и т.н.



Тема Re: Имаше хора които го знаеха много добренови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 17:06



"...ако се е работило по вапроса..."
Т.е. наште да бяха подхванали ваште меко, постепенно, с дипломация и политика (каква?), още преди години, или нещо не разбирам?

Кой да беше работил?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 20:09



че Балгарија се распадна преди 100 години (ште повторам пак ако требва ?) и че това което вие си го знаете за балгарштината има повече претенденти сега, не е като преди балканските војни.
А не да ви учат че само што не сме се дигнали блгарите от македонија да се обединјавама с отечеството.



Тема Re: ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 20:26



И от това следва, че може да претендирате за нещо САМО ВАШЕ от последните 100 години натука.



Тема Re: ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 20:36



Трябваше, да, това е така. Не се шегувам, вероятно е точно така. Но инерция, няма как. Преди 40-50 години още са били живи онези, които са помнели другото.

Трябваше задължително наред с това и да ни обяснят, да се знае от всички тук, какво нещо представлявате сега. Не като формирани по югославски маниер, не това, а като абсолютно, невиждано безсрамни лъжци, не само цапащи ни с помия в учебниците си, но и въртящи долни номера със създаване на малцинства и всякакъв вид подливане на вода.
И тогава проблемът щеше да е решен - щяхте да сте за масата тука не братя и сестри, а един обикновен, чужд славянски народ, при който и двете страни си знаят, че нямат нищо заедничко. ;)

Само че както онзи, който от дядо си знае, нали, че българите са исторически врагове на македонците, както и че Тодор Живков е измислил тезата за българи в Македония, ама я е приложил още като е бил бебе, в Балканските войни, трудно ще повярва в обратното, така и онзи, който от дядо си, дошъл оттам, е знаел едни други работи, може би трудно е щял да повярва преди 30 години, че тези работи безвъзвратно ги няма. Е, с времето става. Ама не е подхванато и не е станало. Не мисля, че е било "неизгодно" за някого у нас да се знае за днешното положение при вас. Само инерция и невярване, невъзможност да приемеш чисто психически.

Обратно, онези пък без произход от Мк, които виждат какво е сега, пък трудно вярват понякога, че изобщо е възможно сега да е така и преди да е било различно. Сещам се например за потребителя поручик Ржевски в 40-50, който казва неща от сорта: глупости са това, измисляме си приказки за миналото, онези никога не са били българи, бесарабските българи как се запазиха; и едва ли е единствен в страната с тези възгледи.
Та в инерцията е един от големите проблеми, не че за някого било неизгодно и не толкова, че Тодор Живков ни е надъхвал националистически.
При вас веднъж инерцията я преодоляха със сила (от българин към юго-хунза), ама рядко се случват благоприятни условия за достатъчно дълготрайно действие на такава сила, особено в днешно време. Което не е лошо, де, добро е поначало.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 20:48



та сега почнаха песента за “мултиперспективноста“. И всепак, не ние ви дојдохме у дома да ви казваме какво да си пишете во читанките.



Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 21:42



Е, не може да претендирате за нещо САМО ВАШЕ от времето, преди да попаднете в държава с главен град Белград.
И щом се пишат откровени и безсрамни лъжи юго лъжи за нас - и дома ще ви дойдеме.
Щом такива бугарски бандити като Даме Груев, които са карали селяните да сменят сръбските буквари и читанки с български сте ги издигнали едва ли не в югославски герои - имаме против и още как!
За ваше добро е да станете и фактически от FYROM на Република Нова Македония, нова, чиста и на чисто.



Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 22:26



Саше, уж е така, обаче на мен ми е трудно да преценя (не е майтап): ако съседът по някаква причина учи децата си, че аз съм много лоша жена, убила съм любимото им куче, заради моите интриги са го уволнили от работа, опитвам се да накарам учителките на децата да им пишат двойки, чупя им прозорците през ден, изливам им кална вода на балкона и се таковам за две червени - имам ли морално право да му се бъркам? Уж това са си негови вътрешни семейни работи. А па примерно аз съм му леля, обаче той учи децата, че не сме роднини и общата ни баба не е моя?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.