Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема До края на юли капитулираме?  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.21 10:56



https://youtu.be/GwKBeY_bdP4







Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.07.21 11:27



Така или иначе е въпрос на време, дали този или другия юли...



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.07.21 11:35



Кой ще ни натисне?

Аз Валентин Вацев отдавна не го взимам на сериозно, без да твърдя, че ги разбирам работите.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.07.21 11:37



Че той натиска, не е спирал. Иначе, същите които в момента са ни взели на ръчно управление.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.21 12:30



Има значение кой юли. Ако е следващият, би било съвсем различно



Редактирано от goga на 19.07.21 12:30.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.07.21 12:30



Там някъде, 1-2г. са ни силите да издържим.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор TCNQ ()
Публикувано19.07.21 12:45



А защо си мислиш, че след 2 г някой в ЕС ще се сеща за РСМ? И дали политическото положение в РСМ ще е същото, както сега, след 2 г?



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: TCNQ]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.07.21 13:26



Защото е планирано и го искат. Все им е тази за вътрешното положение в Македония.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.07.21 17:37



Ще има да ревем за Тръмп





Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.07.21 17:42



този месец е силна ненаучна фантастика, другият също доста нереалистично предвид френското председателство. така че остава най-рано юли след две години.
то не че има особена логика и да е точно юли, може и да е някой друг месец например декември.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор TCNQ ()
Публикувано19.07.21 18:27



И аз съм планирал за утре боб с наденица, ама може да ми се прияде чушки с доматен сос! След 2 години я хамилата, я хамиларя, конфедеративна република или гражданска война там, Охрид пристанище на Бяло море... нищо не се знае. Иначе исканията за протокола са чудесни!



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: TCNQ]  
Автор mulcho ()
Публикувано20.07.21 09:08



Вацев според мен не е надежден като анализатор, в случая говори хептен дивотии. Радев няколко месеца преди президентски избори да допусне СМ до преговори, да не би да е полудял? И ако започнат преговори в комплект с Албания, щото на янките им харесвало, другите в ЕС ще ги приемат, че и веднага? Америка е лоша, Русия е добра и на тази база нагаждеш анализ, и без да го гледам Вацев...



Тема ДБнови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.07.21 15:06



Може би този нелицеприятен анализ на Вацев има все пак основание с оглед на действията на Хр. Иванов в новия парламент. Всичко Мара втасала и той поставя като условие за поддръжка на правителството на ИТН решаване на проблема със СМ. "Решаване" е ясно, че означава едностранно сваляне на гащите от наша страна. Просто тази сляпа американофилска политика не мога да я приема. И затова ДБ няма да получат моя глас и на следващите избори, когато и да са те.

Редактирано от goga на 22.07.21 15:05.



Тема Re: ДБнови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.07.21 15:09



ДБ не са хората, които имат думата. Да видим Славун ще управлява ли, или ще има "предай нататък". Него не го знаем на какво е способен, колкото и да е пял патриотични песни.
Иначе аз гласувах за ДБ на тези избори, с наум една-единствена сериозна резерва към тях - точно тази. Христо Иванов увърта, не казва нещо конкретно освен намеците, че е хубаво да ги "пуснем". То не са намеци, де, живи натвърди са, ама добавя, че и собствения си интерес трябва да защитим, а не обяснява какво има предвид.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 22.07.21 15:10.



Тема Re: ДБнови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.07.21 15:37



Без тях няма правителство.



Тема А ние ще ги пускаме за преговори....нови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.07.21 08:42



https://youtu.be/VlMXIxUZ3Rc





Тема Капитулирани стенови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 12:16



отдавна



Тема Re: Капитулирани стенови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 12:46



Може ли по-подробно мотивиране?



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Капитулирани стенови [re: MupaM]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.21 13:40



Струва ми се, Сашето има предвид, че сме капитулирали, в смисъл, че сме преговаряли глава по глава приемането ни в ЕС. Ама сега Северна Македония трябва първо да гарантира изпълнението на договора за добросъседство и т.н. с България, за да получи възможност да капитулира пред ЕС!





Тема Може, нонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.07.21 13:53



колкото и да сме, вашата капитулация е недостижима



Казано иначе: ако ние си отворим бузките, вие ще си обърнете хастара.
Една кръв сме.

Редактирано от goga на 23.07.21 14:00.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 14:28





Тези думи на служебния външен министър ми направиха впечатление:
<<Търсим възможности за това българите в Северна Македония да бъдат поставени наравно с останалите изброени народи в Конституцията на страната, отбеляза Светлан Стоев. "В Конституцията на Република Северна Македония след 2001 г. българите като народност, която населява териториите на настоящата държава, не фигурират като такива. Има сърби, албанци, роми, турци, бошняци, но няма българи", посочи Стоев.
По думите му поставянето на българите наравно с останалите би решило редица въпроси от екзистенциален характер
.>>

Според мен това само по себе си е дреболия с никакво значение за нас, която СМк ще бъде щастлива да "отпусне", биейки при това тъпана колко е демократична и как ние не правим ответна стъпка да признаем омовците за малцинство. Дано не допуснат нашите малоумието да отстъпят, под натиск или за изгода, или от глупост, за нещо друго, наистина важно, пишейки си като някакъв плюс и успех някакво "поставяне на българите наравно с останалите", демек включването им като етнос в конституцията на СМк, че съвсем вече ще са подкарали през просото.
Аз по-скоро ще съм доволна да не търсят начини, ами обратно - да кажат, че не държим в конституцията им да пише за българи, и това да се брои за отстъпка от наша страна.
А, ама който се обявял за българин там, имал проблеми - и кво, дори да е така, нещо такова в конституцията им ще спре проблемите ли? То и сега не е официално забранено да си българин там - техните "футболни хулигани" нали все за това остроумничат по нета, че в България всеки имал право да бъде българин, докато те не ограничавали самоопределянето.


И, Гога, това са Радевите хора, не е само ДБ.
Може пък да е прав Сашето, че капитулирахме.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 23.07.21 14:37.



Тема В смисла на слаб и беденнови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 14:48



со стап удирате, поголема морална капитулација, здраве. Сега ште кажеш ние направихме всичко возможно. Ништо не сте направили, така ви беше изгодно.

Редактирано от SashetoBE на 23.07.21 14:49.



Тема Re: В смисла на слаб и беденнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 14:49



Айде, де, удираме. На маймуни се правите и нас ни направихте на маймуни. Щото искаме да ви рушим идентитета.


Каквото и да направим, ние ще сме обявени за лошите, така сте възпитавани от бебета. Признаваме ви, щото търсим изгода. Ваксини предлагаме користно, не благородно като Сърбия (не твърдя, че много са ви притрябвали и че няма откъде другаде да ги вземете, само отбелязвам разликата). Като обърнем другия край - удираме со стап слаб и беден.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 23.07.21 14:57.



Тема Голема Блгарија се подели преди 100 годининови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 14:54



ама вие не го приемате. Си мислите че ако Македонија ја отнема ште ви се реши проблема. Ами нема.



Тема Re: Голема Блгарија се подели преди 100 годининови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 15:00



Ако го отнема антибългаризма (да, бе, сигурно и за него ние сме виновни) при вас и престанете да ни заливате с помия, а признаете откъде сте дошли, ще ни се реши един проблем. Изобщо не най-големият, даже напротив, доста малък - просто един от всички проблеми.

Нищо, де, ето, и служебните, и Христо Иванов дават заявки за малко повече морал - да спрем да удряме бедния и слабия, засрамили са се. ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: В смисла на слаб и беденнови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 15:08



...слаб и беден...
" Македония има потреба от македонци, а не от македончиня".
Цитирам, това го е рекъл някой от вашата страна.



Тема Виж сеганови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 15:10



никој друг тук не ми прави реплика когато траскам глупости, само ти. Ти маи се сомнјаваш нешто в сопствените убежденија, или какво ?
Значи наистина Заев бил прав, а аз го пљоех. Че от брат и сестра изведнаж поискахте да сте ни мајка и башта.



Тема Ако намериш такиванови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 15:11



дај им моја мобилен.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.07.21 15:12



Това е национална предателство. По целия ни исторически наратив, българин е тъждествено на македонец, а сега сами ще настояваме, това да бъде вписвано в Конституция, като две различни неща





Тема Re: Виж сеганови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 15:14



Не, бе, Саше, в твоите се съмнявам.



Ти да не копираш едно към едно някоя реплика на вашенец от друго място?

P.S. Между другото, наистина на това ми заприличаха репликите - на взети отнякъде другаде; но пък от друга страна, ти имаш склонност да показваш как изглежда ситуацията от страна на средния, непредубеден вашенец, и кое е за него (съответно донякъде за теб) червена линия и подпора на идентитета, затова вярвам, че и така можеш да ги виждаш нещата - като удряне на слаб.
Ма не сте прави изобщо.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 23.07.21 15:21.



Тема И аз саштонови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 15:19



ама исках да сам сигурен.



Тема Re: В смисла на слаб и беденнови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.21 15:52



Саше, нищо не направихме поради некомпетентност и безхаберие.
Ама, въпреки язичната близкост, откъде компетентност как да се държим с културолошки югословенски обликовани хунзи?





Тема ах, ах, ах...нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.07.21 16:27



Саше, кефите ме колко сте безочливи в позата на жертви

Вашата наглост е достойна за уважение, честно



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.07.21 16:29



Сега тия неща са доста по-различни: с вписването на българите като държавнотворен народ (не като малцинство) в тяхната Конституция се отваря място за квоти за българи навсякъде в македонската администрация - чиновници, полицаи, съдии, прокурори, учители и т.н. Следващата стъпка е ГДУ да спечели поне 1-2 кметски мандата. По-следващата е българска медия. И така. Едно по едно.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: TCNQ]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 16:37



Какви квоти за няколкостотин души, които биха се обявили за българи? И няколко хиляди да са, все тая.

Не го смятам като Комита чак за национално предателство поради несъответствие с "наратива" ни дотук - ние и сега, къде с половин уста, къде с цяла, признаваме да е образувана македонска народност - вече. Но смятам, че е нещо с практически никаква полза за нас, но което би се тълкувало като една отстъпка от тяхна страна, и нещо повече - опасявам се, че ще искат нещо равностойно за "македонското малцинство" у нас. Нищо, че и те са няколкостотин души - за тях никакъв гювеч. Тук вече, признаем ли етнически македонци у нас (различни от студентите и работещите, родени там, разбира се), идва несъответствието с нашия "наратив". ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: MupaM]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.07.21 16:43



Не е така; "вработените" българи там са практически нула, а промяната ще даде спокойствие и поминък. Все някога трябва да се тръгне от тая пуста нула.
Нали съм написал стъпките? Ако екстраполираш по-натам е ясно до какво ще се стигне.



Тема Re: Виж сеганови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 16:44



Това за братята и сестрите сега в момента най- много го говори Зоран.
А реално и буквално сме трети братовчеди.



Тема Ето на краја се намери и нештонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 16:43



за уважение.



Тема Не това имам предвиднови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 16:47



нашите се амбицираха да искат “споделјане“ на половин от блгарското културно историческо наследство. Страхувам се че ште се заврши като с Грците па ште се налага да поставјаме 'плочки' с објасненија ... нјама толкова плочки на света ... ште требва и по камени да пишем.

Редактирано от SashetoBE на 23.07.21 16:48.



Тема Имаше хора които го знаеха много добренови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 16:52



и при вас и при нас. Но не беше изгодно да се отварјат тези деликатни вапроси, нито при вас нито при нас. В крајна сметка , с балсака е неизбежен но можеби штеше да се амортизира донекаде напрежението при обикновените хора ако се е работило по вапроса..имаше 30 години време. 25% при вас, 75% при нас.

Редактирано от SashetoBE на 23.07.21 16:55.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: TCNQ]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.07.21 16:52



ГДУ, ма моля ти се, темата не е за вицове.



Тема Re: Виж сеганови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 16:57



"Аз зарязах две дечица,
майката съм си €б@л,
а жена ми полугола
проиграл съм на комар.

В коридора ламба свети,
а под ламба - часовой,
а в килия - арестантин
свойта тъжна песен пей:

"Часовойо, братко мили,
престори се на заспал,
за да мога да прескоча
през високия дувар!"

"Арестанин, куче мръсно,
във килията си стой,
че ми е ръждясал ножа
от арестантска мръсна кръв!

Няма майка, няма татко,
няма брат или сестра,
няма кой да те прежали-
само черната земя!"

(Стара затворническа песен)



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.07.21 17:05



Знам много добре какво пиша. Знам кой е Петър Колев, с какво се е занимавал и т.н.



Тема Re: Имаше хора които го знаеха много добренови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 17:06



"...ако се е работило по вапроса..."
Т.е. наште да бяха подхванали ваште меко, постепенно, с дипломация и политика (каква?), още преди години, или нещо не разбирам?

Кой да беше работил?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 20:09



че Балгарија се распадна преди 100 години (ште повторам пак ако требва ?) и че това което вие си го знаете за балгарштината има повече претенденти сега, не е като преди балканските војни.
А не да ви учат че само што не сме се дигнали блгарите от македонија да се обединјавама с отечеството.



Тема Re: ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 20:26



И от това следва, че може да претендирате за нещо САМО ВАШЕ от последните 100 години натука.



Тема Re: ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 20:36



Трябваше, да, това е така. Не се шегувам, вероятно е точно така. Но инерция, няма как. Преди 40-50 години още са били живи онези, които са помнели другото.

Трябваше задължително наред с това и да ни обяснят, да се знае от всички тук, какво нещо представлявате сега. Не като формирани по югославски маниер, не това, а като абсолютно, невиждано безсрамни лъжци, не само цапащи ни с помия в учебниците си, но и въртящи долни номера със създаване на малцинства и всякакъв вид подливане на вода.
И тогава проблемът щеше да е решен - щяхте да сте за масата тука не братя и сестри, а един обикновен, чужд славянски народ, при който и двете страни си знаят, че нямат нищо заедничко. ;)

Само че както онзи, който от дядо си знае, нали, че българите са исторически врагове на македонците, както и че Тодор Живков е измислил тезата за българи в Македония, ама я е приложил още като е бил бебе, в Балканските войни, трудно ще повярва в обратното, така и онзи, който от дядо си, дошъл оттам, е знаел едни други работи, може би трудно е щял да повярва преди 30 години, че тези работи безвъзвратно ги няма. Е, с времето става. Ама не е подхванато и не е станало. Не мисля, че е било "неизгодно" за някого у нас да се знае за днешното положение при вас. Само инерция и невярване, невъзможност да приемеш чисто психически.

Обратно, онези пък без произход от Мк, които виждат какво е сега, пък трудно вярват понякога, че изобщо е възможно сега да е така и преди да е било различно. Сещам се например за потребителя поручик Ржевски в 40-50, който казва неща от сорта: глупости са това, измисляме си приказки за миналото, онези никога не са били българи, бесарабските българи как се запазиха; и едва ли е единствен в страната с тези възгледи.
Та в инерцията е един от големите проблеми, не че за някого било неизгодно и не толкова, че Тодор Живков ни е надъхвал националистически.
При вас веднъж инерцията я преодоляха със сила (от българин към юго-хунза), ама рядко се случват благоприятни условия за достатъчно дълготрайно действие на такава сила, особено в днешно време. Което не е лошо, де, добро е поначало.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.07.21 20:48



та сега почнаха песента за “мултиперспективноста“. И всепак, не ние ви дојдохме у дома да ви казваме какво да си пишете во читанките.



Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.21 21:42



Е, не може да претендирате за нещо САМО ВАШЕ от времето, преди да попаднете в държава с главен град Белград.
И щом се пишат откровени и безсрамни лъжи юго лъжи за нас - и дома ще ви дойдеме.
Щом такива бугарски бандити като Даме Груев, които са карали селяните да сменят сръбските буквари и читанки с български сте ги издигнали едва ли не в югославски герои - имаме против и още как!
За ваше добро е да станете и фактически от FYROM на Република Нова Македония, нова, чиста и на чисто.



Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 22:26



Саше, уж е така, обаче на мен ми е трудно да преценя (не е майтап): ако съседът по някаква причина учи децата си, че аз съм много лоша жена, убила съм любимото им куче, заради моите интриги са го уволнили от работа, опитвам се да накарам учителките на децата да им пишат двойки, чупя им прозорците през ден, изливам им кална вода на балкона и се таковам за две червени - имам ли морално право да му се бъркам? Уж това са си негови вътрешни семейни работи. А па примерно аз съм му леля, обаче той учи децата, че не сме роднини и общата ни баба не е моя?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.07.21 22:27



Що така, бе, Саше? Уж, "братя", уж "приятели", а като дойде време да се плаща сметката, гледате да минете гратис. Това никъде го няма.
Ами, стойте си където сте и не се навирайте в ЕС. Никой няма да иска нищо от вас. Живейте си в Зомбиленд, дружете с хунзите и носете портретите на Тито.
Или ние сме простите да изпълним всички гръцки искания преди 14 години, за да ни приемат в ЕС?!

Редактирано от goga на 23.07.21 22:28.



Тема Re: Че не бива така разрбрахаа и нашите наитврди главинови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.07.21 22:45



А това за мултиперспективността при вас май го говорят само някои - по-умните, по-светнатите или не знам и аз. ;) Много други си карат май както си знаят.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: ДА ви објаснат вашите умни главинови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho ()
Публикувано24.07.21 15:21



Делим наследство и вие се опитвате да ни ограбите, в същото време сте по-бедни, по-слаби и от нас зависи дали ще може да получавете едни големи пари бадева. Разчитате основно на наглост. Кой ли ще капитулира?



Тема Re: Не това имам предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано24.07.21 21:39



Няма нужда да пишете нови камъни.
Просто престанете да унищожавате старите и възстановете вече унищожените.

Аз не разбирам каква е тази истерия, че някой ви посяга на идентичността. Никой не ви оспорва правото да бъдете и да се чувствате македонци. Но но можете да го правите за чужда сметка. От Гърците си бяхте присвоили Александър и античността. От нас искате Средновековието и Възраждането.

Тук дори не става дума за споделяне или за обща история... Сръбските ви господари ви научиха да мразите и да се срамувате от всичко българско, ама някак си не върви да сте се пръкнали просто от вакуума, та затова посягате на чуждото и го наричате само свое.
Е, няма да стане! 80% от българите също казват, че няма да стане. Беден и слаб - може, но крадец - не!

Това го пиша така, между другото - да не кажеш после, че само Мира ти отговаря на закачките

.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Голема Блгарија, а М акедония???нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.07.21 22:21



Казваш да се оттърсим от илюзиите си и да плюем на голяма България, но като те гледам ти не си плюл на полюциите на македонизма, че сте народ в 4 държави. Аз ли да ти обяснявам, че наративът и митът за тази Македония заболя още през 1991 г, а в Преспа де факто й ударихте ножа и я заклахте като свиня преди Коледа

Сега сте "северни", управлавани наполовина от албанци, време е да се събудите и осъзнаете реалността.
Е, не го правите, А ние защо да го правим?

Редактирано от goga на 24.07.21 22:21.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.07.21 23:07



Цар Борис lll, не умира през август 1943г. Съгласява се с искането на Хитлер, да усили българските войски на Балканите. В Беломорието, вече разширено със Солунско и Халкидики, към пполетта на 1944г., се намират над 100 000 български войници. В ранната сутрина на 1 май, цар Борис III, уволнява правителството на Богдан Филов и издига за премиер необвързания с Германия Иван Багрянов. Представителят на Берлин в София, Бекерле, поставя остро въпроса пред Двореца, но в България вече тече мобилизация, а войските в Македония, усилено атакуват германските гарнизони в Епир и Тесалия. На Йонийските острови е осъществен десант от 2 американски и 1 британска дивизия. В рамките на месец, германските войски в континентална Гърция са обезоръжени, с изкл. на силния гарнизон в Атина. Осъществено е германско настъпление посока Букурещ-Русе и Белград-Ниш. Към 1 юли 1944г., фронта е стабилизиран и усилени с американски и британски войски, фронта е стабилизиран. Германците са здраво притиснати от СССР в гръб. Сталин е бесен на Чърчил и Рузвелт, но хитрият Борис добре е изтъргувал картите си. На Дунав, 3 украински фронт, заварва американски и британски окупационни знамена. Югославия продължава да е окупирана от германски войски, а Титовите партизани са все по-силни. На българите не е позволено да настъпят на запад и още на 1 септември, са заставени да изтеглят окупационните си войски от Гърция и Югославия. В България е установена Съюзническа комисия, в състав 2 американци, 2 британци и 1 руснак. Формиран е Народен Съд, като под отговорност са подведени Богдан Филов, Габровски, ген. Кочо Стоянов и полеви командири, участвали в гонение на партизани. Издадени са присъди за затвор, единствената смъртна присъда е за Габровски, заменена с доживотен затвор. Германия капитулира на 9 май 1945г. В Югославия на власт идват комунистите, начело с Тито, а България е заставена да избере за премиер английският агент Никола Петков. Сталин настоява, в правителството да участват и комунистите, но съветски войски, така и не са допуснати в България. Спуска се Желязната завеса, а по тайните договорки на България не е позволено да участва в прозападни военни съюзи. България се възползва с пълна сила от плана Маршал. След 10г. на власт, Никола Петков е заменен от Симеон Радев. България започна усилена икономическа интеграция с новосъздадения ЕИО и договорите от Рим. Цар Борис, почива от сърце през 1967г., когато шампион на страната става ФК Ботев Пловдив, на престола се възкачва 30г. Симеон. В 1984г., Царство България става член на ЕИО, а през 1988г. и на НАТО. В 1989г., Източния Блок рухва. Познайте сега, при комунистическа Югославия и Царство България, накъде щяха да кривнат братчедите след 1991г., па нека да им бяха промивали мозъците...



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.07.21 05:25



B историята няма "ако". Чел съм, обаче, че доста историци са на мнение, че в условията на II световна война цар Борис III e направил кажи-речи всичко възможно, което е зависело от българската страна.На въпроса: "Могло ли е да направи нещо повече или нещо различно?" , отговорът е по-скоро "не".



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано25.07.21 06:57



http://m.focus-news.net/?action=news&id=2889216





Тема Ама чакај сеганови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 08:14



преди Преспа всички казвахте колко би било добре „дА СЕ РАЗБЕРЕМ С гРЦИТЕ“ ... сега маи излезе че много било вредно за нас, саштите го казвате. Сега всички казвате колкова би било добре „да се разберем с Балгарија“ ? Сега на знам, да се разбираме ли , или ?



Тема Ме закланови [re: headhunter]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 08:22



но пак имам приговор(еднош жертва , завинаги жертва) т.е. сега сте двама на един, а това не е фер, не бех подготвен.



Тема Re: Ама чакај сеганови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.07.21 08:26



Саше, друг път няма, но разбери: не може едновременно
к--от на топло и душата в Рая.



Или се разбирате с нас, или ставате Северна /Корея/ на Балканите. Изборът си е ваш.

Нямате нито исторически аргументи, нито топки, нито ресурси да отстоявате Титовия наратив за Македония. Свърши. Излъгаха ви като деца. Сега ви оставиха да се оправяте сами с лайната на възрастните.



Тема Не сме савсем на смртна постеланови [re: mulcho]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 08:38



не се надевај .... ште ви нервираме оште поне неколко децении... имаш думата ми.



Тема Штом сте толкова сигурни ште си гонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 08:43



расправјате “Титовиа наратив“ оште многу време.
Между другото, неделја утро, зашто не си на бавчата ?



Тема Re: Не сме савсем на смртна постеланови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.07.21 08:59



Инат глава кине...



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.07.21 09:05



На 3 март 1992 година бронетанковите войски на Царство България влизат триумфално в Скопие, повикани на помощ от местното правителство, след като ЮНА прави опит да окупира бившата юго-република.
Във Вардарска Македония тече масов процес на отричане от доскорошните юго-господари и подаване на заявления за български паспорти. ЕС не позволява пряко присъединяване на провинцията към Царство България, но през 1994 г в Скопие е организиран референдум, на който е прието новото име на държавата: Македоно-българска република Вардар.


През 2001 година в Егея е основана българска етническа партия: Поручик Андон Калчев тя печели над 200 хиляди гласа.

Редактирано от goga на 25.07.21 09:08.



Тема Впрочемнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 09:11



“договор„ с Грција беше наложен след маштабна и долготрајна операција на ЦРУ којато заврши с класически преврат, прептолагам заради осигурјаване че Македонија нјама да се приклони кам српско-руската ос. Но сега кои ште го направи, наистина не знам. На САШт не му дреме а другите не го могат.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.07.21 09:29



Grumpy old man





Тема Re: Штом сте толкова сигурни ште си гонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.07.21 09:33



Работа, Саше. А и вече е измислено капковото с таймер



Виждам, че се напрягаш и затова така ти отговарям. Нищо лично Просто ми е приятно да те дразня лекинко

Редактирано от goga на 25.07.21 09:34.



Тема Re: До края на юли капитулираме?нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.07.21 10:30



Go fuck yourself.





Тема Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.07.21 10:58



капково.



Тема Re: Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.07.21 11:15



Не е тъй. Ако веднъж си пробвал да станеш 30 пъти в 04.30 сутринта, за да си полееш градината на 30 км от града преди работа, и няколко пъти пропуснеш заради почивка на морето, и после всичко изгоряло

Единственото спасение за градските земеделци като мен е... капковото

Редактирано от goga на 25.07.21 11:16.



Тема Re: Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.07.21 11:58



Стига бахчата ти да не е в населено място, където токовите удари са през 15м. и за 1 година, 2 пъти да ти гори електрониката на хидрофора





Тема Re: Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.07.21 12:49



Има защити срещу токови удари, сложил съм тук-таме, но дали вършат работа още не мога да докладвам.



Тема Re: Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.07.21 13:29



Сложих и аз миналата седмица, чакам да видя има ли ефект.



Тема Re: Ах, нема лезет в това технологичнонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.07.21 14:54



Ние пък имаме капково на балкона. Мъжът ми гледа там в сандъци от подправки до дървета (смокиня и нар) - малки, разбира се. Викам му: дай да купим някоя земеделска земя край града за бахча. ;) Имам роднини, дето си имат такива градинки из нивята около Техномаркет на Пазарджишко шосе, нататък някъде май. Не ще. Някой ден направо щял да се премести в къща с двор на село.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Не бързайте, Саше, да отварятенови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.07.21 17:30



шампанското. Може да е юли. Но догодина


От този не остана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.