Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Како Србија ја работи македонската бавчанови  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано07.04.21 19:40



којато в момента почти и да нјама стопан.

Гледајте, слушајте и споредете. Не казвам че стартната позиција на Србија и Балгарија е саштата. ЈАсно е че позицијата на Србија е поповолна и комотна а на Балгарија е много поделикатна , но и да е така, вижте пристап, стратегија, тактика , начин на пропагандата итн.

Редактирано от SashetoBE на 07.04.21 19:46.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.04.21 22:30



Саше, заради такива пичове и латентни българи като теб и всичките ми близки хора при вас не съм го казвал гласно, но вие сте си недовършени сърбианци (не сърби, знаеш какво имам предвид), трябваха само още 10-15 години и щяхте да сте завършени. България измачално няма шанс при вас.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: SashetoBE]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано08.04.21 02:41



Ми требаше многу време да разберам, според мене разликата помеѓу Бугарија и Србија е што во Бугарија Македонија е пред се внатрешно емотивно прашање, имаaт си некаква романтична престава на Македонија, и ги дразни се што не е компатиблно со таа престава, а во која на денешната Македонија изгледаат како силеџии и мршојадци, ќе ставаат вето додека не дојде кај нас некаква си катарза и ја признаеме “вистината“. Што за некои работи си имаат право, но таква стратегија е очигледно лузерска, на прв поглед, но барем си ја зачувуваат својата престава за себеси и нивното минато. Односно, имаат свои приоритети и тоа е легитимно, но во тие приоритети Македонија е изгубена за нив. Во Србија политиката е прагматична, вешто се игнорира минатото , притискаат на македонски G-spot, Вучиќ изиграва нов Тито со ни Запад ни Исток политика, со вакцините направи голем пропаганден потез, и полека создава the Confederacy of Deplorables. Со други зборови се работи за целосни други цели и димензии...

Редактирано от Protostrator на 08.04.21 03:32.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: Protostrator]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.04.21 06:38



Или с две приказки разликата между днешен струмичанин и днешен петричанин е тази, че на струмичанина сърбинът е почнал да му обработва G-точката преди 100 години и има създаден условен рефлекс.
За нов Тито - рекъл съм : Баба Югослава умре и цицаньето от две майки секогаш е до време.

Редактирано от tuzlija-179435 на 08.04.21 09:28.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.04.21 09:12



Халал да сте им, Саше. Като толкова много се харесвате, ами вземете се. То в Сърбия е много хубаво.





Тема Вистината и само вистинатанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.04.21 10:14



"Американската актриса Елизабет Олсен, една от сестрите Олсен, даде интервю в което, говори за това, че е била на снимки в нашата западна съседка - Сърбия.

"Няма причина някой да посещава Сърбия. Те нямат нищо уникално, както и съществуват от само 13 години. Те нямат нищо свое, те просто си присвояват територии от държавите около тях.

Актрисата снима в Сърбия в продължение на няколко седмици. Имала е само един почивен ден, в който е можела да разгледа страната, но, както изглежда, не е останала особено очартована от нея.

Водещите се засмяха на изявлението й и пресолиха манджа като казаха

"Милиони сърби гледат предаването ни в момента".

Много сърби се обидиха от нелепото изказване на известната актриса:

"Неудачница! С такова лице разбирам защо си толкова жалка!"

"Сърбия всъщност не е само на 13 години, в Сърбия има бира, наречена Jelen pivo, и тази бира е с 20 години по-стара от САЩ"

"Тя е едно доказателство за неадекватната американска образователна сиситема""



Редактирано от goga на 08.04.21 10:14.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано08.04.21 10:50



Ще ти дам един според мен много хубав и в случая удачен пример от сериал, вървящ вечерно време във вторник по телевизия AXN (те са три, но не съм сигурен по коя от трите). Става въпрос за инцидент, погубил върхушката около президента на САЩ и самият него. На поста се озовава случаен чиновник от администрацията, при това учител по професия, но единствен оцелял при инцидента. По конституция се пада да заеме внезапно овакантеното място. Главната роля е поверена на един от любимците ми в холивудския бранш: Кифър Съдърланд.

Серии, събития, случки, действия, екшън, политика... и някъде по време на мандата, пътищата на главният герой се преплитат с полу-инвалид, но най-добрия разследващ, обвинител, прокурор, адвокат и т.н. в САЩ, който никога не е губил дело в своята кариера. Наложи се да разследва поведението на президента от внезапното му и не по негово желания встъпване в длъжност, за възможността да си гледа адекватно работата и да изпълнява съвестно задълженията си, поради изтекли записи от посещението му при психиатър, след смъртта на жена му.

Впоследствие съдбата, т.е. сценария ги сблъска още няколко пъти.
Не само няма симпатия между двамата герои, но те са на ръба на антипатия и почти във вечен антагонизъм, от който ги спасява единствено скритото възхищение, което те изпитват един към друг, заради умствения си багаж и честният и всеотдаен подход, който демострират и двамата в работата си.

Накрая бивш президент и бъдещ кандидат за такъв от страна на републиканците, реши да вербува въпросният мозък полуинвалид за неговата собствена кауза с всички произтичащи от това облаги.

Къде виждам сравнението, то и ти вече трябва да си го видял:
България е клетият и чист герой на К. Съдърланд.
Той само по човешки протяга ръка, надявайки се другата страна да я стисне по мъжки.

Сърбия ще се подмазава, интриганства и ще ви съблазнява, така както някога са го правили с определени люде (или техните наследници), дето днес са част от статуквото при вас в политиката, медиите, МАНУ, бизнеса.
Вие в РСМ вероятно сте свикнали и допускам дори, че ви харесва.

Ще заключа вече дългичкото ми писание с това, че полуинвалида, интелект от класа, след вербовката призна насаме на президента, че в неговите очи героят на Съдърланд е човек, който просто СЛУЖИ на народа си, а не интриганства, не прави тънки сметки и не участва в схеми, като всички останали във Вашигтон.

Редактирано от kuduger96506 на 08.04.21 10:51.



Тема Те разбрав, се согласувамнови [re: Protostrator]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано08.04.21 12:22



само се думам нешто. Како то чоеко можи да биди пола маж, пола жена а не можи да биди пола србин, пола блгарин ?
За да стани мајмуно чоек, знајш колку години требало да поминат ?
6 божји дена, или претворено во наше време околу 150 милиони, а овие не можат да се стрпат ни две или три поколенија !?
Ние сме во некаков смисол, романтечен или митолошки, образо на блгарскио национален пораз или нивната незбидната национална мечта која секој ден одново треба да ја преживуват гледајќи не нас, разбирливо е да ги дразни. Зборо ми е дека и кај нив е потребна промена во воспитувањето а не само кај нас, ама полесно е нас да ни фрлат бомба а тие да си продолжат по старо оти чепкањето по националните утврдени митологии е болна и опасна работа.
Мислам дека прагматизмот во српската политика иди точно од процесо на деконструкција на некој од српските национални митој кој се случва по распадо на Југославија, првенствено околу Косово но и кон Македонија. Истовремено во таа смисла, Блгарија и пред се Грција останват нечепнати а Албанија меѓувремено дури и го надградва својот.



Тема Знаеш че аз сам преболелнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано08.04.21 12:33



копеленскиа ми произход и не се дразнам, најмалко од истината. Ние сме кулутуролошки оформени като личности бих казал в Јогославски стил(ако за теб това е српски ОК сам) и това не можем да го проемним, поне не наполно. Но всепак има нешта които можем.

Редактирано от SashetoBE на 08.04.21 12:34.



Тема Re: Како Србија ја работи македонската бавчанови [re: SashetoBE]  
Автор TCNQ ()
Публикувано08.04.21 12:41



И поради что постоянно ни сочите какво прави Сърбия? Няма ли да се запитате ЗАЩО не се допуска повече България? Ние няма да ви обичаме вечно на инат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.