Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Колко са?нови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.04.21 10:33



На стената на Драги Каров някой от СМ беше пуснал инфо, че около 52 хил от диаспората в чужбина са се писали бугари.
Звучи някак нереалистично


Но пък кой знае - ако алтернативата е загубата на европейски пасоши....

Редактирано от goga на 03.04.21 10:34.



Тема Re: Колко са?нови [re: goga]  
Автор kuduger96506 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано03.04.21 11:49



Не друг, а Дунек някога бе пуснал един разказ, който не съм сигурен, че беше негов, но там в един превратен момент, нещата стават като лавина: българите там изникват под път и над път, във всеки един момент.
Просто идва един момент на който му се вика "точка на пречупване".
Когато това се случи или започне да се случва, не трябва нищо да ни учудва...





Тема Re: Колко са?нови [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано03.04.21 15:23



Нормално е необлъчени млади хора, излезли в чужбина, или там родени, и неиндокринирани, да научат/знаят истината. Мерна ми се 57 хиляди числото. И поради това е и спряно броенето. Все едно, когато и да го проведат, ще излезнат над 100 хил българи, и както колегата е споменал, събирането на критична маса ще доведе и до точка на пречупване.



Тема Re: Колко са?нови [re: kuduger96506]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.04.21 15:59



аз от доста време подозирам, че такава верижна реакция е напълно възможна и точно това е най-големия кошмар на сръбско-македонисткия естаблишмент, което ги кара да се държат така истерично. мисля че даже една малка бройка от около 20 хиляди ще бъде критичната маса за вътрешното ревизиране на македонистката историография.
а преди няколко дена мярнах някъде, че мицоски искал от преброяването да се изключи диаспората. дали има някаква връзка тука.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Колко са?нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.04.21 16:07



а преди няколко дена мярнах някъде, че мицоски искал от преброяването да се изключи диаспората. дали има някаква връзка тука.


Предполагам, че искането му за диаспората е заради албанците. Освен, че повече албанци са напуснали Македония, те са и по-дисциплинирани. (преброяването в чужбина ще е електронно). Като нищо ще ги мобилизират да се "преброят". Докато на македонците им по-безразлично...




Тема Re: Колко са? [re: TCNQ]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.04.21 17:25



В отговор на:

[...] Мерна ми се 57 хиляди числото. И поради това е и спряно броенето. [...]



Заради пандемията е спряно.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Колко са?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TCNQ ()
Публикувано03.04.21 18:03



Чудесно ми е позната официалната версия, която обаче нещо почва да куцука, защото споразумението за спирането не е взето на правителствено решение, а след среща Заев-Мицковски. И на това решение категорично против е шефа на техния парламент Джафери.





Тема Re: Колко са?нови [re: TCNQ]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.04.21 20:16



Правя си пишки.

В отговор на:

[...] Има закон и Конституция. Как мога [...]



До това водят "правила" и сходни заместители на законите. Следващите десетилетия ще бъдат много интересни.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Колко са?нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.04.21 20:22



да, доста по-правдоподобно звучи да е заради албанците.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Колко са?нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.04.21 20:54



подозрението ми излезе верно ако се съди по албанската реакция:

Oткако Собранието вчера донесе одлука пописот на населението да се одложи за септември, реагираат од коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива од каде обвинуваат дека пописот е одложен по договорот меѓу Заев и Мицкоски, отако се покажало дека Албанците само во дијаспората надминале 200.000 попишани.

„Кога излезе дека Албанците само во дијаспората надминале 200.000 попишани, додека македонската страна го бојкотираше пописот, двајцата лидери на најголемите македонски партии, се сретнаа лице в лице на моноетнички состанок, со цел да се одложи пописот“, велат од коалицијата.







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.