Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 19.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.03.21 09:23





https://www.youtube.com/watch?v=NKHZRzGKLMI



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано28.03.21 09:49



То и руснака профанизиран до козирката.
Славяни дошли, живели, ‘някакъв мужик’ за цар Самуил, които им изпраща покръстители, ‘някакви светии тук’ (Св СВ Кирил и Методи), ‘някакви светии там’ Свети Климент Охридски показва.

Първите 10 Мин издържах, повече — не.

Буквално, присмял се хърбел, на щърбел.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленд [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано28.03.21 10:44



Скопие е съсипано, паметниците премного, фасадите несполучливи и т.н. за което е прав, но в коментарите си каква е беднотия, мръсотия и сив бетон по комплексите попрекали. Да беше швейцарец да го разбера, а той идва от държава където провинциалните градове не изглеждат по-добре.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.03.21 11:56



Допреди 4-5 години средната класа руснаци от Москва и Петербург гледаха на България доста от високо. Съдя от личен опит за арогантни руснаци по Черноморието, които се държаха все едно българите са им само обслужващ персонал.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано28.03.21 14:09



Великодържавно самочувствие а някъде зад него комплекс за малоценност.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.03.21 16:41



В отговор на:

[...] фасадите несполучливи [...]



Тези сгради се правят по златното сечение. В България има реставратори, които дори взимат проби от старите материали. В някои все още културни държави се произвеждат завъртащи се ключове за осветление, които са от бакелит или порцелан. Има точни копия на стари крушки. Не е за скопски глави. На крепостта съм виждал двама цигани, които бяха пробили един чувал цимент и плякаха с мистриите като за некадърно направен кокошарник.

То и София е не е много добре в това отношение, но това е отделен въпрос. Поне не се пънат конкретно да правят нещо, което главата не им го побира. Познавам едната ландшафтна дизайнерка. И да имаш желание да направиш нещо като хората, не става.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: goga]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано28.03.21 18:33



Гледах 5-6 минути в началото. Като цяло, тягостно, напрягащо впечатление на всезнайко с огромно самомнение, без особено покритие. Пълна досада при липса на дори намек за уважение и чувство за скромност и мярка.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: Kpakpa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.03.21 19:39



Гледах и клиповете му за София, за Науру и т.н., стилът му навсякъде е да търси недостатъци.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: tuzlija-179435]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано28.03.21 20:09



М-да, явно му е "стил"...прави бързо впечатление на повърхностна, дребнава душица...запомних му канала, да не ми се случи да го отворя по погрешка.



Тема Re: Ах, дурак - руски пътепис из скопския Дисниленднови [re: Kpakpa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.03.21 11:44



Да, аз попаднах на този клип още преди няколко дни и впечатленията ми са подобни, но не толкова крайни. Някак твърде небрежен и повърхностен е авторът + забелязаното вече отношение някак отвисоко. Но всеки си има стил и възможности. Направи ми обаче впечатление (добро), че в частта за езика като да иронизира и руското разбиране за "наши Кирилл и Мефодий" (и аз имам едно смътно усещане, че някои от по-несветнатите руснаци като да ги смятат тях и кирилицата за пряко свързани с Русия), а също и че споменава относително коректно това, че до 20-го века македонците са ги считали болгарами.

П.П. Попрегледах му преди малко заглавията на другите клипове - повечето звучат все така недоволно, че и повече. Само заглавията това, изобщо не съм отваряла клипове. Даже имаше едно, по памет, "Защо мразя Америка". Подозирам, че напълно съзнателно си е избрал такова "амплоа", такава ниша да заеме в пътеписите - на критикар и хейтър.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 29.03.21 16:17.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.