Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Нали затова сме тук от 18 годининови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 09:09



за да нешто се промени на подобро.

П.С. ЗА Чучер Сандево не важи, моја свободна проценка е че повечето од половината срби у нас се пишат македонци

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 09:09.



Тема Re: Нали затова сме тук от 18 годининови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано01.04.22 09:31



на мене ми е интересна заигравката с с тези неопредели 132 хиляди. Възможно ли е да има такива, това отваря много врати за спекулации, включително че са страхуващи се да се декларират открито българи.





Тема Re: Нали затова сме тук от 18 годининови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.22 10:09



То почти сигурно е така. Щом и Турция гракна, значи в тази бройка може да поминат и некои турци. Доколкото си спомням, правителството им споменава чат-пат за бошняшко и хърватско малцинство. Ето групата набъбва, но аз съм сигурен че, стотина хиляди измежду тях са българи.
Така общата бройка, заедно с официалните 3500 души, гони бройката на взаелите български паспорти.
Разбира се има много с такива паспорти, които не се чувстват българи и никога не биха се писали дома, като такива. Но пък има много българи там, без наше гражданство.
Така по моему отиваме на над 120000 действителни българи с поне още толкова латентни.



Тема Ако започнем да говорим за заигравкитенови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 10:32



то краи нјама. Позволи ли си држава да има формално и официална категорија т.е. било какво изван националната и државна припадност разбрана като поданство кам држава/нација снеа е свршено. То државите и нациите за това се измислени, точно за да нјама такива подразделенија.
В слулчаја с турците техниа проблем е с албанците а не снас, иммено, след изневерените обештанија на новиа султан, македонците мусилмани и дел от циганите мусилмани(таканаречените ѓупци-турци)почнаха да се пишат албанци штото УЧК се показаха пожилави и попривлекателни.





Тема Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 10:45



ах бех млад , а сега сам стар, и на краја какво !? Канзуров бил прав !?
А и с ветото збркахте, сега, ако не ја уништожите државата Северна Македонија
до распад, банкрот или некаква друга катаклизма, ветото ште ви се врне като бумеранг. За разлика от Путин вие “Кинжали“ и МИГ ове немате, така че, да му ја мислите.

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 10:47.



Тема Re: Ако започнем да говорим за заигравкитенови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.22 10:54



Позволи ми малка забележка:
Държавите и нациите не са точно измислени.
Първото започва като организация и структуриране на определено пространство с цел, урегулиране обществените отношение вътре в това пространство, но също така и извън него: политическо, търговско, военно и т.н.
Нациите са съвременен продукт, за който сме говорили много.
Народите или етносите ако щеш, не са. Те са възникнали много отдавна по естествен път.



Тема Битола со 85.164 ! Позитивна изненада !нови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 11:12



Една од позитивните изненади на пописа.

Битоља со 85.164 жители. Поредното доказателство че перцепцијата на нас “дежурните анализатори“ е понекогаш погрешна. Мојата свободна проценка за Битоља беше 60 000 макс !

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 11:13.



Тема Re: Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано01.04.22 11:17



Това е така, ама ако Тиквата не беше наложил вето, резултатът щеше да е абсолютно същия. Едно, защото у вашите политици няма желание нещата да се променят и второ, защото нашите нямат необходимия капацитет да проумеят с какво лайно се е опитват да направят торта. Да не говорим, че са слаби кулинари.



Тема Нема лек и еднозначен отговорнови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 11:42



можеби решението би било в место вето веднага на старта и пален СТОП, развличане на пореговорите по поглавијата т.е. скриено вето , точка по точка. То пак си стои като вазможност и сега де , но перцепцијата и вкупната атмосфера штеше да остане подобра, спорет мен.



Тема Re: Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.04.22 13:59



За ветото - дали е трябвало да го има ли не... Ами, в този си вид не сте за ЕС. Сега, как е трябвало да се направи, че да го разберете, е друг въпрос.

А що се отнася до заплахите и за "кинжалите" - много сте малки и незначителни, както и ние. Ще ви има, все повече българи ще ви приемат като чужди, и животът ще си тече, както досега - ние в нашата кочина, вие - във вашата. Във вашата ще е малко по-мизерно. В Бг вече малцина смятат някакъв процес на ребългаризация при вас за реалистичен и струващ си. По-скоро вървим към завършване на процеса на дележ. Въпросът е кой какво наследява от дядото.

Редактирано от goga на 01.04.22 13:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.