Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 18:53



за да не съм голословен:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема За сажаление , и аз го виждамнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 19:27



света ето през тоја монитор пред мен. Много ретко и много малко получавам истинска информација от прва рака вапреки че живеја в МАКедонија т.е. в Скопје. Хората които срештам на живо са ограничен крог на блиски и познати от Битоља и от Дојран. Повремено брат ми ме информира какво става в Штип, и толко. И тези нешто
информации които добивам од “терен“ са от некои мои виртуални пријатели но пак преко компјотора така че когато сравним всичко аз не сам в коизнае клолкова подобро положение от било кои тук в смисал да разберем какво става истински за нешта които не са чак толкова публични.

В сепак, последните 10 тина години , неспорни се поне неколко нешта:

- Се создадоха десетки балгарски здруженија в почти всички градове. Кое колко и какво прави, не знам точно но поне за тјах се говори и те собират некакви членове, организират некакви собитија итн. Значи нешто става.
- Десетки изјавени балгари получиха немалко вазможности да говорат в ефира на всички медии, без искљочение.
- След договора за (не)пријателство темата Балгарија стана повече или помалко присутна(макар со негативни нагласи) и неизбежна, буквално насекаде и секојдневно. Искаш интернет портали, форуми, тв предаваниа, докумнетални филми па се до на камена пред порти. Иако нагласата е на хврљане дрва и камени срешту ветото т.е. негативна, за да се оправдае или засили нашата позиција или да се оцрни балгарската много често почнахме да гледаме журналистки доклади от Софија (но и не само от Софија) за туј или онуј. и така нататик.
- След падането на Груевски, новото правителство се опита максимално да олабави
и омекне антибалгаризма во всичките сфери и нива на општеството даже и се направи формални стапки за сузбиване на некои појави.
- Се создаде партија, ГДУ, којато иако формално не го изјави на висок глас, се потпира на јадро от хора изјавени балгари, притаени балгари и балгарофили (в позитивниа смисал на думата)

В предвид казаното, аз бих очаквал всичко това да резултира и со осетно наголемјаване на хората записали се като балгари на пописа !?

Зашто не става така, веројатно е вапрос на подалбок анализ. Нештата които беха наброени погоре са така, да, саштествува негативна општествена нагласа срешту, да , саштествува и повече или помалко скриен натиск, но тои отдавна не е така силен нито организиран или систематски за да спречи поне 30 тина хилјади балгарофили да се запишат на пописа като балгари.

В крајна сметка, аз лично , като гражданин а не като македонист, смјатам че това че нема балгари на пописа не е негативно за никого, напротив. Спорет мен, подобре е посоката да биде кам свеста и совеста на всичките 1 милион од хората макеодиснти да ја разберат истинската историја и преди ввсичко да разберат зашто балгарската позиција е такава каквато е. МИслја, че за нашето поколенеи това би било и повече от успех.

Редактирано от SashetoBE на 30.03.22 20:20.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 20:33



Печелиш форумна награда за пророк!

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 20:33



на повърхността може да изглеждат поомекнали нещата, но по навътре, надали особено при цялата тая удбашка паплач дето все още дърпа конците при вас.
а за едно подобно манипулиране на преброяването не се изисква много - даже може и да не е било строго дирижирано отгоре, просто редови македонисти сред анкетьорите /или сред другите нива дето въвеждат и обработват данните/ са решили да вземат нещата "в свои ръце" и да изпълнят "дълга си" според изкривените си македонистки представи - като по стар рефлекс заменят "българин" с "македонец". все едно няколко хиляди или дори няколко стотин българи в повече ще им отнеме радостта в живота. тотално жалкарска работа.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 20:34



"В крајна сметка, аз лично , като гражданин а не като македонист, смјатам че това че нема балгари на пописа не е негативно за никого, напротив. Спорет мен, подобре е посоката да биде кам свеста и совеста на всичките 1 милион од хората макеодиснти да ја разберат истинската историја и преди ввсичко да разберат зашто балгарската позиција е такава каквато е. МИслја, че за нашето поколенеи това би било и повече от успех."

+1.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано31.03.22 11:29



и турците не го признаха:

https://zoom.mk/koordinativnoto-telo-za-popisot-na-turskiot-narod-vo-rsm-ne-gi-priznava-rezultatite-od-popisot/

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Канзуров се оказа прав за всичконови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.03.22 15:16



За съжаление, неговият песимизъм се оказа реализъм. И наистина е чудно - струваше ли си целият цирк с вписването в конституцията за едно голямо българско село?
И въобще цялата ни философия по темата за ветото в момента е доста нелепа. Историята е важна, защото заради нея пречт да си българин там. А не самолетни полети с 22-ма на борда или някакви смешни инциативи.



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано31.03.22 15:19



https://zoom.mk/turcija-so-poddrshka-za-turcite-vo-makedonija-za-zabeleshkite-za-rezultatite-od-popisot/

да очакваме ли подобно включване от нашето външно или и от там ще си бият пас?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Канзуров се оказа прав за всичконови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.22 15:33



+1
Цялата му работа на Радев и пасмината му такава.



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.22 15:41



Виж какво, матрицата е страшно нещо. Каквото и да се прави, докато не се смени матрицата в държавата, като говоря не за правителство и народно събрание, а за менталния склоп на администрацията, държавна, общинска, полиция, служби, образование и така нататък няма шанс. Ето ти си го казал идва преброителя, трябва изрично да настояваш, че си българин, за жената и децата не става и дума - директно минават за македонци. Същия администратор отива в Чучер-Сандево и по дифолт ги пише сърби, не знам дали ги и пита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.