Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Далинови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 14:49



не знам, не съм запознат каква е точно врътката с албанците, но и за външен наблюдател личи, че има някаква вътрешна договорка.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 14:52



Хахахаха, ми нормално.

Там "българин" не е въпрос само на произход, така че всеки дисбаланс е нормален, в която и да било посока. Принципно мъжете се интересуват от история и обществени работи повече, така че и посоката не ме учудва.
Весело е, де.

Какво има да не му признава официална България? Аз не твърдя, че не може да е имало отразявания в разрез със самоопределянето - може и още как, но като цяло бройката е напълно правдоподобна за сегашния момент.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 30.03.22 14:52.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 14:55



по-скоро анкетьорът е говорил с главата на семейството, писал го е "бугарин", а "домочадието" е въведено като "македонци".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Вернонови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 14:59



точно така става.



Тема Re: Далинови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.03.22 15:04



По интернет преброилите се са 24% македонци и 60 и нещо % албанци.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 15:34



иначе аз тия 3500 ги знам като за официален резултат от 6 месеца поне /при реална бройка по моя оценка 8-10 хиляди/.
иначе нашето официално непризнаване си е абсолютно нормална стъпка, почвата за това и без това беше подготвена от нашите там още по време на самото преброяване.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 15:45



ето какво са казали нашите хора по време на самото преброяване:

След преброяването в РСМ, което се проведе от 5 до 30 октомври, от Културния център "Иван Михайлов" в Битоля алармираха, че е налице цялостен механизъм на действие, с който се пречи да бъдат отчетени българите в Северна Македония. На много места преброителите не задавали въпроса за етническата принадлежност на лицата, т.е. хората автоматично се регистрирали като "македонци". Гражданите, които се обявили за българи, пък били редовно и пряко обиждани и унижавани от преброители, инструктори и други членове на преброителните комисии. Имало и случаи, в които ако един член на семейството (първият, който се брои) се декларира като македонец, преброителят автоматично регистрира цялото семейство като "македонци". Имало е много оплаквания за тези действия, но само символична част от тях е била успешно коригирана. В най-драстичните случаи от лицата, декларирали се като българи, се искало да представят български държавни документи, паспорти и т.н. като "доказателство" за регистрацията им като такива (повечето македонски българи нямат българско гражданство). По-късно тези хора били регистрирани като македонци, под предлог, че не могат или не смеят да представят такъв български документ. Освен това поради неправилно функциониране на приложението, много преброители взели данните на лист хартия и след това са ги въвели в заявлението при лично отсъствие на гражданите, като са заменили българската самоидентификация на лицата с "македонска", посочиха още тогава от Културния център "Иван Михайлов".


кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Потврждавам гонови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 16:14



точно така е.



Тема Re: Потврждавам гонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано30.03.22 17:24



За условията в Македония 3,5к е колосална бройка.
Не се шегувам.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 18:22



„ГДУ на Парламентарните избори освои 3555 гласа, а на пописот беа изброени 3504 граѓани кои се самоопределилe како македонски Бугари?!Единствената заедница во Македонија која се зголемила за овие 20 години со два и пол пати е бугарската заедница. Додека сите останати заедници се намалиле со многу, само Бугарите се зголемуваат, иако не сум слушнал да имаат по 4-5 деца. Додека кај сите заедници во Македонија бројот на мажи и жени е скоро ист, кај бугарската заедница со 35% мажите се повеќе од жените.Како дојде до таков прираст на македонските Бугари и како успеавме до последниот Бугарин во Македонија да го мобилизираме да гласа за ГДУ, вклучувајќи ги и децата, не ми е јасно, сигурно чудо е во прашање?!“ се вели во реакцијата на Петар Колев претседател на бугарската партија во РС Македонија Граѓанско Демократска Унија, по објавувањето на официјалните резултати од пописот што се одржа во септември минатата година на територијата на РС Македонија и електронски во дијаспората.


точно така Петре, никакво признаване


тия глупендери македонистите, пък как толкова от кумова срама не я донагодиха тая бройка на македонските българки, не знам. пълна излагация.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.