Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 23.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.03.21 18:05



Правителството нокти стави да прави попис на всјака цена на сред пандемијата и не се отказва(кои диавол ги е натиснал наистина не ми е јасно). Албанците очакват много от този попис, нарочито след като много от нашите патриоти (които до преди месец даваха оптимистични прогнози че албанците ште били под 20%) сега изведнаш решиха да “боикотират“ поописа (как може попис да се боикотира не знам..но) заштото бил наместен и политически договорен албанците да испаднат над 25%(което всашност и не далече од истината). Не знам доколко е возможно да се боикотира попис !? Веројатно такав попис би бил невалиден и ништовен но на политически план албанците ште го “признајат“ и примерно ако 200-300 хилјади наши не се попишат те ште испаднат на равно с македонците. Това може да баде оште един силен ветер в грба на албанската казуа в МАКедонија и оште една македонска голјама крачка кам бездната.
В момента е при крај електорнско регистриране на македонските државјани от чужбина. Както винаги албанците се организираха јако и вече са се регистрирали около 130 000. Нашите, силни кенгуро патриоти и фејсбук воеводе ги нјама никад ...едва неколко стотини од Австралија и неколко хилјади од Европа и америка.



Нашите дежурни анализатори пак намериха добра вест, заштото колкова били повече албанци наван толкоа ште били помалко ватре..но само един господ знае колко хилјади косовари имат двојно државјанство и дали много од тези ште се пријават и избројат двојно, и надвор и дома !

Интересно ште е дали балгарите ште се наголемат осетно след офанзивата на повече полета ?

Редактирано от SashetoBE на 22.03.21 18:11.



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.03.21 18:23







Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано22.03.21 18:31



Това верно вече прилича на садо- мазо, не само заради черната маска.



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.03.21 20:09



Груевски отказа преди десет години да проведе преброяване. Не знам какво имаше да криете. Може и албанското малцинство да е било. Трябва обаче да направите попис. Не знам до какво ще доведе това. За българи много не се надявам. Не вярвам и 5 000 да излязат. Иначе ДАБЧ раздава гражданство като пуканки.



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho ()
Публикувано23.03.21 10:56



Отказалите да се преброят само биха подсилили позициите на албанците. Разбира се може да твърдите, че резултатите са каквито се получат заради масов отказ на славянския елемент да се преброи, но бойкота съвсем няма да е в големи измерения, та това да има тежест. Държавата с която сте свикнали я очакват сериозни промени, но е рано.



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: ludo-mlado]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.03.21 22:50



В отговор на:

[...] За българи много не се надявам. Не вярвам и 5 000 да излязат. [...]



То пък ние така ще признаем преброяването, че пушеци ще се вдигат. Екатерина Фемдом вече има позиция по въпроса.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.03.21 23:30



Аз честно съм смутен защо, аджеба, в български форум се умува какви ще са резултатите от преброяване в антибългарска държавица? Вярно, съседна нас, но с население около и под София, и с територия колкото Благоевградска област?



Тема Набљодениа плоштад Македонијанови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано07.09.21 23:33



Преди некој ден, след повече от 3 години се разходих в центара ноштно време, след 21 часа. Почти и да не чух некои да говори на македонски.



Редактирано от SashetoBE на 07.09.21 23:35.



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано11.09.21 15:11



Саше, дай пример, пиши се Северномакедонец.



Тема Колко пари ше дадеш ?!нови [re: Dean Dimov]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано12.09.21 12:31



Е нјама как, мен произхода по мајка ми е от Епир !



Тема Re: Колко пари ше дадеш ?!нови [re: SashetoBE]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано12.09.21 19:27



Северен Епир





Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.09.21 00:33



https://tribuna.mk/za-popisot-vo-rs-makedonija-bugarskiot-pasosh-i-drugi-vistini/



Тема В МКД липсват 500 000 душинови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.09.21 12:41



както и се очакваше, пописа показва голјамo намлјаване на населението(през 2002 та беха записани 2+ милиона). На три дни до краја на пребројването липсват 500 000 т.е. до момента са записани около нешто под 1.5 милион постојано живеешти в државата. На всичко отгоре излизат инсајдерски слухове че поне 100 000 са “бојкотирашти“ т.е. хора които отказват да се запишат като жители на СЕВЕРНА македонија като жест на протест срешту насилната промјана на името.
Не знам какво става в такав случај , штото државата има данни за тези хора в поне оште в 3 регистри каде фигурира тјахна домицилна адреса на постојано живеене, а в листата на пребројването ги нјама !? Но, ако по некакав начин те формално не могат да бадат внесени(макар да државата има облигација судски да ги гони) това би значело в дигане на числото на албанците и обшто муслиманите за 5-10%. Најмалко може да дојде до голјамо заксниаване с резултатите от пописа което само по себе ште произвежда напрежение в полза на здружените антимакедонсти сега вече много појасно засилени от балгарскиа елемент.

[url=https://i.ibb.co/P4Dwpnn/Clipboard02.jpg]

Редактирано от SashetoBE на 27.09.21 12:53.



Тема Re: В МКД липсват 500 000 душинови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho ()
Публикувано27.09.21 13:14



Няма как да подгониш 100 000 съдебно, съдилищата не биха имали капацитет за това, но е добре няколко стотин - няколко хиляди да отнесат глоби за поука на останалите. Смисъла на преброяването е да се набере информация, ако знаете, че има група необхванати с приблизително ясен брой, то с данните може да се работи, просто към резултата Х добавяш разликата У.



Тема Re: В МКД липсват 500 000 душинови [re: SashetoBE]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.09.21 14:01



Саше, ма затова не е нужно преброяване, това бе известно, и то не от вчера. Лошото е, че тези 500 хил са 25 % от населението. Оправяйте се.



Тема Личен Опитнови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.09.21 18:49



у дома сме трима полнолетни, но на вапросите отговарах само аз, останалите не беха присутни. Вапрос за етническа припадност не получих, самиа интерогатор “закљочи“ (претполагам от имената и вјарата) че сам македонец. Само прочете : “националност?македонец.“ и продолжи надоле.



Тема Re: Личен Опитнови [re: SashetoBE]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано27.09.21 19:41



При преброяването у нас се озвучават въпросите, дали за народност или нещо друго.

Иначе на български няма дума "интерогатор". В случая се използва обикновено думата преброяващ.



Тема И в македонски неманови [re: Kpakpa]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано29.09.21 17:07



сега си го измислих.



Тема Re: Личен Опитнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.09.21 17:32



По същия начин 92-ра баща ми, беше се хванал преброител и ходехме двамата, хич и не попита циганите, живеещи тогава в една къща близо до нас, като какви се определят, а нафлякахме навсякъде: "циганин". Иначе беше ноторен в квартала и извън него факт, че тези мургави (и мърляви) мюсюлмани се определяха като турци.

После ходи вярвай на преброители. ;)

Ето, Саше, конкретен повод вашите хора да кажат ПАК: " вижте ги българите как правят, ето затова в Пиринско населението излиза българско". ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Има много фактори лошонови [re: TCNQ]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано29.09.21 18:45



а много малко добро, но ме мрзи да ги обсаждам пак и пак. Ште спомна един..примерно

на списака за гласуване за следваштите избори ште има 1.8+ милиона избиратели ...


Редактирано от SashetoBE на 29.09.21 18:51.



Тема Re: Личен Опитнови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.09.21 19:22



Аз се преброих електронно. Но ме смущава, че днес сме 29-ти, а утре преброяването свършва (ако срока не е удължен), но все още не е минал през махалата преброител на когото да връча уникалния номер на преброителния ми акт. Ми ако не се бях самопреброил, то май щях да остана непроброен?




Тема Re: Личен Опитнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.09.21 19:39



Някой каза, че в движение са се сетили да дадат на преброителите инфо кои адреси са вече електронно преброени. И ние сме електронно преброени, и през нас не са минавали.

Поправка. Минали били. Вчера на прибиране се засякох с една жена, но останах с впечатление, че е инкасаторката за водата. Викам на мъжа ми: "да не си и дал номера вместо показанията на водомера?". Той заключи, че ще разберем по сметката.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 29.09.21 19:50.



Тема Re: Личен Опитнови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.21 12:15



Вчера видях преброителката у комшиите да брои. Излязох да й подам преброителния код, но тя не го взе като каза, че отново ще мине, щото имало допълнителни въпроси, които ги нямало в електронната анкета (кога е строена къщата и т. н.)




Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.10.21 12:16



Северна Македония обяви изненадващо голямо население на преброяването






Тема Се спрјаха на 1.83нови [re: cumanich126454]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.10.21 12:56



чисто се сомневам ! Не сам балгарин ако не кажа че ИМА ДАЛАВЕРА ! и ИМА !



Тема Пописа наводно сврши но етническатанови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 13:40



структура не стана до крај јасна. Балгари нема(но !?), албанците сашто като и преди, македеонците реско спадат за 7-8% но се забелзват две “чудни“ нешта !

Македонци 58.44
Албанци 24.30
Турци 3.86
Роми 2.53
Власи 0.47
Срби 1.30
Бошњаци 0.87
Други неспомнати 0.98
Не се изјасниле 0.02
Непознато 0.03
Лица за кои податоците се превземени од административни извори 7.20


именно, балгари нема а македонци “отнемва“ но саштевремено !?!?!? се појавават 7.2 % за които етническата припадност не е записана ?

Оди та разбери !?

източник:



Редактирано от SashetoBE на 30.03.22 13:43.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 13:50



Бугари 3 504 2 121 1 383

точно според очакванията.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 13:52



7,2% са глупаците като апасиев, които не са се "пописали".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 14:24



между другото е очевидно, че официална България, а и местните македонски българи не могат да признаят за достоверно това преброяване.
а за наблюдателните, един интересен факт - съотношението мъже жени за българите е 60% на 40%, поразгледах екселския им файл - за нито една друга народност колкото и малка да е тя няма такъв дисбаланс.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Далинови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 14:35



само !? или е поредната полит-коректна еквилибристика да се задоволат ДУИ т.е. УЧК

штото напоследак нешто тенко им стана.....а след 2001 та обештаваха за 15 години да се мнозинство !?

И друго, која е нуждата(такава ставка не саштествува никаде по света ?!) в пописа да се вкарва некакво “нерезидентно население“ на куп с “резидентното“ и така да излиза че албанците в “пописа“ са всашност повече от 30%.

Аз да взема да ги собера само поблиските ми роднини в Австралија ште излезем повече отколко македонци се исказаха в “нерезидентното“ население в пописа. Демек, УЧК ште билда перцепцијата !? Питам се на кого, и овчара под врх Црни врх на Шара които не е слизел в града 30 години вече не вјарва на тиа приказки !

[url=https://i.ibb.co/P4Dwpnn/Clipboard02.jpg]

Редактирано от SashetoBE на 30.03.22 14:42.



Тема Re: Далинови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 14:49



не знам, не съм запознат каква е точно врътката с албанците, но и за външен наблюдател личи, че има някаква вътрешна договорка.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 14:52



Хахахаха, ми нормално.

Там "българин" не е въпрос само на произход, така че всеки дисбаланс е нормален, в която и да било посока. Принципно мъжете се интересуват от история и обществени работи повече, така че и посоката не ме учудва.
Весело е, де.

Какво има да не му признава официална България? Аз не твърдя, че не може да е имало отразявания в разрез със самоопределянето - може и още как, но като цяло бройката е напълно правдоподобна за сегашния момент.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 30.03.22 14:52.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 14:55



по-скоро анкетьорът е говорил с главата на семейството, писал го е "бугарин", а "домочадието" е въведено като "македонци".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Вернонови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 14:59



точно така става.



Тема Re: Далинови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.03.22 15:04



По интернет преброилите се са 24% македонци и 60 и нещо % албанци.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 15:34



иначе аз тия 3500 ги знам като за официален резултат от 6 месеца поне /при реална бройка по моя оценка 8-10 хиляди/.
иначе нашето официално непризнаване си е абсолютно нормална стъпка, почвата за това и без това беше подготвена от нашите там още по време на самото преброяване.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 15:45



ето какво са казали нашите хора по време на самото преброяване:

След преброяването в РСМ, което се проведе от 5 до 30 октомври, от Културния център "Иван Михайлов" в Битоля алармираха, че е налице цялостен механизъм на действие, с който се пречи да бъдат отчетени българите в Северна Македония. На много места преброителите не задавали въпроса за етническата принадлежност на лицата, т.е. хората автоматично се регистрирали като "македонци". Гражданите, които се обявили за българи, пък били редовно и пряко обиждани и унижавани от преброители, инструктори и други членове на преброителните комисии. Имало и случаи, в които ако един член на семейството (първият, който се брои) се декларира като македонец, преброителят автоматично регистрира цялото семейство като "македонци". Имало е много оплаквания за тези действия, но само символична част от тях е била успешно коригирана. В най-драстичните случаи от лицата, декларирали се като българи, се искало да представят български държавни документи, паспорти и т.н. като "доказателство" за регистрацията им като такива (повечето македонски българи нямат българско гражданство). По-късно тези хора били регистрирани като македонци, под предлог, че не могат или не смеят да представят такъв български документ. Освен това поради неправилно функциониране на приложението, много преброители взели данните на лист хартия и след това са ги въвели в заявлението при лично отсъствие на гражданите, като са заменили българската самоидентификация на лицата с "македонска", посочиха още тогава от Културния център "Иван Михайлов".


кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Потврждавам гонови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 16:14



точно така е.



Тема Re: Потврждавам гонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано30.03.22 17:24



За условията в Македония 3,5к е колосална бройка.
Не се шегувам.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 18:22



„ГДУ на Парламентарните избори освои 3555 гласа, а на пописот беа изброени 3504 граѓани кои се самоопределилe како македонски Бугари?!Единствената заедница во Македонија која се зголемила за овие 20 години со два и пол пати е бугарската заедница. Додека сите останати заедници се намалиле со многу, само Бугарите се зголемуваат, иако не сум слушнал да имаат по 4-5 деца. Додека кај сите заедници во Македонија бројот на мажи и жени е скоро ист, кај бугарската заедница со 35% мажите се повеќе од жените.Како дојде до таков прираст на македонските Бугари и како успеавме до последниот Бугарин во Македонија да го мобилизираме да гласа за ГДУ, вклучувајќи ги и децата, не ми е јасно, сигурно чудо е во прашање?!“ се вели во реакцијата на Петар Колев претседател на бугарската партија во РС Македонија Граѓанско Демократска Унија, по објавувањето на официјалните резултати од пописот што се одржа во септември минатата година на територијата на РС Македонија и електронски во дијаспората.


точно така Петре, никакво признаване


тия глупендери македонистите, пък как толкова от кумова срама не я донагодиха тая бройка на македонските българки, не знам. пълна излагация.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 18:53



за да не съм голословен:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема За сажаление , и аз го виждамнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано30.03.22 19:27



света ето през тоја монитор пред мен. Много ретко и много малко получавам истинска информација от прва рака вапреки че живеја в МАКедонија т.е. в Скопје. Хората които срештам на живо са ограничен крог на блиски и познати от Битоља и от Дојран. Повремено брат ми ме информира какво става в Штип, и толко. И тези нешто
информации които добивам од “терен“ са от некои мои виртуални пријатели но пак преко компјотора така че когато сравним всичко аз не сам в коизнае клолкова подобро положение от било кои тук в смисал да разберем какво става истински за нешта които не са чак толкова публични.

В сепак, последните 10 тина години , неспорни се поне неколко нешта:

- Се создадоха десетки балгарски здруженија в почти всички градове. Кое колко и какво прави, не знам точно но поне за тјах се говори и те собират некакви членове, организират некакви собитија итн. Значи нешто става.
- Десетки изјавени балгари получиха немалко вазможности да говорат в ефира на всички медии, без искљочение.
- След договора за (не)пријателство темата Балгарија стана повече или помалко присутна(макар со негативни нагласи) и неизбежна, буквално насекаде и секојдневно. Искаш интернет портали, форуми, тв предаваниа, докумнетални филми па се до на камена пред порти. Иако нагласата е на хврљане дрва и камени срешту ветото т.е. негативна, за да се оправдае или засили нашата позиција или да се оцрни балгарската много често почнахме да гледаме журналистки доклади от Софија (но и не само от Софија) за туј или онуј. и така нататик.
- След падането на Груевски, новото правителство се опита максимално да олабави
и омекне антибалгаризма во всичките сфери и нива на општеството даже и се направи формални стапки за сузбиване на некои појави.
- Се создаде партија, ГДУ, којато иако формално не го изјави на висок глас, се потпира на јадро от хора изјавени балгари, притаени балгари и балгарофили (в позитивниа смисал на думата)

В предвид казаното, аз бих очаквал всичко това да резултира и со осетно наголемјаване на хората записали се като балгари на пописа !?

Зашто не става така, веројатно е вапрос на подалбок анализ. Нештата които беха наброени погоре са така, да, саштествува негативна општествена нагласа срешту, да , саштествува и повече или помалко скриен натиск, но тои отдавна не е така силен нито организиран или систематски за да спречи поне 30 тина хилјади балгарофили да се запишат на пописа като балгари.

В крајна сметка, аз лично , като гражданин а не като македонист, смјатам че това че нема балгари на пописа не е негативно за никого, напротив. Спорет мен, подобре е посоката да биде кам свеста и совеста на всичките 1 милион од хората макеодиснти да ја разберат истинската историја и преди ввсичко да разберат зашто балгарската позиција е такава каквато е. МИслја, че за нашето поколенеи това би било и повече от успех.

Редактирано от SashetoBE на 30.03.22 20:20.



Тема Re: Пописа наводно сврши но етническатанови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 20:33



Печелиш форумна награда за пророк!

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.03.22 20:33



на повърхността може да изглеждат поомекнали нещата, но по навътре, надали особено при цялата тая удбашка паплач дето все още дърпа конците при вас.
а за едно подобно манипулиране на преброяването не се изисква много - даже може и да не е било строго дирижирано отгоре, просто редови македонисти сред анкетьорите /или сред другите нива дето въвеждат и обработват данните/ са решили да вземат нещата "в свои ръце" и да изпълнят "дълга си" според изкривените си македонистки представи - като по стар рефлекс заменят "българин" с "македонец". все едно няколко хиляди или дори няколко стотин българи в повече ще им отнеме радостта в живота. тотално жалкарска работа.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.03.22 20:34



"В крајна сметка, аз лично , като гражданин а не като македонист, смјатам че това че нема балгари на пописа не е негативно за никого, напротив. Спорет мен, подобре е посоката да биде кам свеста и совеста на всичките 1 милион од хората макеодиснти да ја разберат истинската историја и преди ввсичко да разберат зашто балгарската позиција е такава каквато е. МИслја, че за нашето поколенеи това би било и повече от успех."

+1.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано31.03.22 11:29



и турците не го признаха:

https://zoom.mk/koordinativnoto-telo-za-popisot-na-turskiot-narod-vo-rsm-ne-gi-priznava-rezultatite-od-popisot/

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Канзуров се оказа прав за всичконови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.03.22 15:16



За съжаление, неговият песимизъм се оказа реализъм. И наистина е чудно - струваше ли си целият цирк с вписването в конституцията за едно голямо българско село?
И въобще цялата ни философия по темата за ветото в момента е доста нелепа. Историята е важна, защото заради нея пречт да си българин там. А не самолетни полети с 22-ма на борда или някакви смешни инциативи.



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано31.03.22 15:19



https://zoom.mk/turcija-so-poddrshka-za-turcite-vo-makedonija-za-zabeleshkite-za-rezultatite-od-popisot/

да очакваме ли подобно включване от нашето външно или и от там ще си бият пас?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Канзуров се оказа прав за всичконови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.22 15:33



+1
Цялата му работа на Радев и пасмината му такава.



Тема Re: За сажаление , и аз го виждамнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.03.22 15:41



Виж какво, матрицата е страшно нещо. Каквото и да се прави, докато не се смени матрицата в държавата, като говоря не за правителство и народно събрание, а за менталния склоп на администрацията, държавна, общинска, полиция, служби, образование и така нататък няма шанс. Ето ти си го казал идва преброителя, трябва изрично да настояваш, че си българин, за жената и децата не става и дума - директно минават за македонци. Същия администратор отива в Чучер-Сандево и по дифолт ги пише сърби, не знам дали ги и пита.



Тема Нали затова сме тук от 18 годининови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 09:09



за да нешто се промени на подобро.

П.С. ЗА Чучер Сандево не важи, моја свободна проценка е че повечето од половината срби у нас се пишат македонци

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 09:09.



Тема Re: Нали затова сме тук от 18 годининови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано01.04.22 09:31



на мене ми е интересна заигравката с с тези неопредели 132 хиляди. Възможно ли е да има такива, това отваря много врати за спекулации, включително че са страхуващи се да се декларират открито българи.





Тема Re: Нали затова сме тук от 18 годининови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.22 10:09



То почти сигурно е така. Щом и Турция гракна, значи в тази бройка може да поминат и некои турци. Доколкото си спомням, правителството им споменава чат-пат за бошняшко и хърватско малцинство. Ето групата набъбва, но аз съм сигурен че, стотина хиляди измежду тях са българи.
Така общата бройка, заедно с официалните 3500 души, гони бройката на взаелите български паспорти.
Разбира се има много с такива паспорти, които не се чувстват българи и никога не биха се писали дома, като такива. Но пък има много българи там, без наше гражданство.
Така по моему отиваме на над 120000 действителни българи с поне още толкова латентни.



Тема Ако започнем да говорим за заигравкитенови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 10:32



то краи нјама. Позволи ли си држава да има формално и официална категорија т.е. било какво изван националната и државна припадност разбрана като поданство кам држава/нација снеа е свршено. То државите и нациите за това се измислени, точно за да нјама такива подразделенија.
В слулчаја с турците техниа проблем е с албанците а не снас, иммено, след изневерените обештанија на новиа султан, македонците мусилмани и дел от циганите мусилмани(таканаречените ѓупци-турци)почнаха да се пишат албанци штото УЧК се показаха пожилави и попривлекателни.





Тема Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 10:45



ах бех млад , а сега сам стар, и на краја какво !? Канзуров бил прав !?
А и с ветото збркахте, сега, ако не ја уништожите државата Северна Македонија
до распад, банкрот или некаква друга катаклизма, ветото ште ви се врне като бумеранг. За разлика от Путин вие “Кинжали“ и МИГ ове немате, така че, да му ја мислите.

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 10:47.



Тема Re: Ако започнем да говорим за заигравкитенови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.22 10:54



Позволи ми малка забележка:
Държавите и нациите не са точно измислени.
Първото започва като организация и структуриране на определено пространство с цел, урегулиране обществените отношение вътре в това пространство, но също така и извън него: политическо, търговско, военно и т.н.
Нациите са съвременен продукт, за който сме говорили много.
Народите или етносите ако щеш, не са. Те са възникнали много отдавна по естествен път.



Тема Битола со 85.164 ! Позитивна изненада !нови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 11:12



Една од позитивните изненади на пописа.

Битоља со 85.164 жители. Поредното доказателство че перцепцијата на нас “дежурните анализатори“ е понекогаш погрешна. Мојата свободна проценка за Битоља беше 60 000 макс !

Редактирано от SashetoBE на 01.04.22 11:13.



Тема Re: Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано01.04.22 11:17



Това е така, ама ако Тиквата не беше наложил вето, резултатът щеше да е абсолютно същия. Едно, защото у вашите политици няма желание нещата да се променят и второ, защото нашите нямат необходимия капацитет да проумеят с какво лайно се е опитват да направят торта. Да не говорим, че са слаби кулинари.



Тема Нема лек и еднозначен отговорнови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано01.04.22 11:42



можеби решението би било в место вето веднага на старта и пален СТОП, развличане на пореговорите по поглавијата т.е. скриено вето , точка по точка. То пак си стои като вазможност и сега де , но перцепцијата и вкупната атмосфера штеше да остане подобра, спорет мен.



Тема Re: Аз си пиша тук, и си пиша и си пиша.. като започннови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.04.22 13:59



За ветото - дали е трябвало да го има ли не... Ами, в този си вид не сте за ЕС. Сега, как е трябвало да се направи, че да го разберете, е друг въпрос.

А що се отнася до заплахите и за "кинжалите" - много сте малки и незначителни, както и ние. Ще ви има, все повече българи ще ви приемат като чужди, и животът ще си тече, както досега - ние в нашата кочина, вие - във вашата. Във вашата ще е малко по-мизерно. В Бг вече малцина смятат някакъв процес на ребългаризация при вас за реалистичен и струващ си. По-скоро вървим към завършване на процеса на дележ. Въпросът е кой какво наследява от дядото.

Редактирано от goga на 01.04.22 13:59.



Тема да те разочаровамнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.04.22 14:09



"68,9% от респондентите в последния засега сондаж по темата от независимата изследователска програма на "Галъп интернешънъл болкан" подкрепят тезата, че България трябва да запази твърдата си позиция спрямо присъединяването на Република Северна Македония в ЕС. Малко над една пета са на обратното мнение - България да промени позицията си към по-мека.


Почти аналогични данни бяха отчетени и през лятото на миналата година. Това показва, че съществена промяна в нагласите по тази тема по-скоро няма, а обзорът назад в годин
ите показва дори признаци на "втвърдяване" на общественото мнение у нас."



Тема Офтопикнови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.04.22 15:13



Те отдавна ги приемат като чужди. Дотам, че в "Стани богат" един го представиха като "пловдивчанин, в чиито вени тече аржентинска, македонска и еврейска кръв". Което пък би следвало да е признание за посебност от векове.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Нема лек и еднозначен отговорнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.04.22 16:21



принципно да - то това беше и първоначалната идея - тия неща да залегнат в преговорната рамка. вашите обаче се дърпаха, защото ако наистина влязат там, то няма да има никакво мърдане. въпреки че от днешна перспектива нещо което го оставяш за десетина години напред не изглежда толкова обременяващо.
в крайна сметка, най-накрая ми се струва, че някои неща все пак ще влязат в преговорната рамка колкото и на вашите да не им се иска - примерно това за вкарването на българите в конституцията, ако се види, че вашите усукват и няма да го решат бързо. чувам от вашите /османи и маричич/ някакви приказки за някакво пълно споразумение с подробни точки по всички отворени въпроси, което трябвало да урегулира всичко преди почването на преговорите. е май точно това "споразумение" ще влезе като точка в преговорната рамка /защото нашите далеч не се връзват на празните обещания от ваша страна/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Пописот во Македонија 2021 (опит Номер 2)нови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.04.22 18:29



Новата етническа карта на Македония. Ясно се вижда, че "турците" са там, където са местообитанията на торбешите:





Тема Re: Нема лек и еднозначен отговорнови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано01.04.22 21:44



Такива са ни кулинарите - некадърни. А както е казал поетът: Кадрите решават всичко!





Тема Re: Битола со 85.164 ! Позитивна изненада !нови [re: SashetoBE]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано03.04.22 15:07



Тоа е вистинското прашање а не колку ги има овие или оние. Како е можно за 20 години целокупното население да падне ни цели 10%? Нели сите "експерти" зборуваа за 1.5-1.6 милиони?



Тема Re: Нема лек и еднозначен отговорнови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано03.04.22 18:11



Това като потвърждение, че може да се работи в известен синхрон, срещу външните неприятели:





Тема Един от нашите Руски шпионинови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.04.22 15:42







Тема Категоријата е варијабилнанови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.04.22 15:45



и лесно може да се обрне. Малко требва.



Тема Дај бож...дај боженови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.04.22 15:52



и аз искам, ама нема да стане, вие сте така јако заразени с МАКедонија че нјама отрвка от вас поне 100 години за напред.



Тема Re: Дај бож...дај боженови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.04.22 15:59



Аааа, Саше, нали сме ви казвали - отърваване от нас само заедно с всички събития до ПСВ, всички войводи и "преродбеници", и от тях ако се отървете, тогава.


Е, след сто години не знам как ще е.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.04.22 16:00.



Тема Re: Дај бож...дај боженови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.04.22 20:53



Не си създавай погрешна представа от този клуб.
На средния българин му е през крачола за Македония - темата е N-та по ред по важност след десетки други по-важни.
За него е важно само едно - да не се чувства прецакан и надхитрен от същите индивиди като него, само, че по-малки, по-маловажни и по-бедни



Редактирано от goga на 04.04.22 21:30.



Тема Веројатно секој си тргнува од себе синови [re: Protostrator]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.04.22 17:40



повеќето мои блиски луѓе и доста роднини си заминаа засекогаш од Битола(меѓу нив и јас, точно во 2001 та) и затоа мене така ми се чини. Ме мрзи да копам по интернет по детали што зошто и како, можеби има некој прилив на жители за кој не сум свесен, не знам.



Тема Re: Веројатно секој си тргнува од себе синови [re: SashetoBE]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано06.04.22 23:13



Чудно време. Населението - паѓа. Градежен бум, се гради како никогаш. Цените на недвижности истовремено растат. Вистинаска алхемија.



Тема цитат от мнение във фейсбукнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.04.22 22:27



нес Урсула фон дер Лайен разби на пух и прах два мита на македонистите:
1. Че ЕС нямало да одобри плана за възстановяване на България, ако не вдигнем ветото за започване на преговорния процес с РСМ. Планът е одобрен, тя дойде да оповести този факт лично и да поздрави българското правителство. В следващите няколко години ще получим 12 млрд. за развитие на икономиката ни, независимо от позицията ни по въпроса с ветото.
2. Че България била в някаква международна "изолация" и никой не разбирал исканията, които имаме към РСМ. Фон дер Лайен отговори специално на поставения въпрос дали Брюксел оказва натиск върху София за вдигане на ветото по следния начин - "Зная, че България може умело да води процеса с РСМ. Темата за защитата на малцинствата е основна ценност на Европейския съюз. Това е чл. 2 на нашия учредителен договор и това е важна тема в целия процес."
"

Личното ми мнение - въпреки Кирчо, ще има още доста да чакате.



Тема Re: цитат от мнение във фейсбукнови [re: goga]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано08.04.22 00:58



Се надевам дека никогаш нема да го симнете ветото. Бидејки ќе морате постојано да си ги објаснувате комплексите на себеси и светот. Без никој да ве разбере.
Истовремено нашите комплекси ќе мораат паралелно да се излечат, промените мораат да дојдат од внатре, проблемите мораат сами да ги решиме, нема криење под никаков скут.
А воколку има потреба (надвор од Балканот) да Македонија еден ден да влезе во ЕУ, ќе влезе , без да се прашате.



Тема Re: цитат от мнение във фейсбукнови [re: Protostrator]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.04.22 05:29



Ами по-големият дял от Македония си е в ЕU.Цяла Добруджа е в ЕU. Бивша югославска Македония не е в EU.



Тема Re: цитат от мнение във фейсбукнови [re: Protostrator]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано08.04.22 06:24



Протостраторе, вероятно имаш предвид Северна Македония, понеже Пиринска и Егейска отдавна са в ЕС. Според мен не си прав. Вие ще влезете в четвърта Югославия, но не и в ЕС. Вие сте южни сърби и македоноиди и немате место в ЕС.

Русский военный корабль, иди на хуй!


Тема Re: цитат от мнение във фейсбукнови [re: Protostrator]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.04.22 09:07



Мисля, че Албания ще влезе во ЕУ преди РСМ. Пожелавам ви успех во паралелното лечене. А кога сърбомонията во РСМ се избугарчи, тогаш ке влезете като самостоятелна държава. Тоест - никогаш.



Тема Re: цитат от мнение във фейсбукнови [re: sofijanec]  
Автор mulcho ()
Публикувано14.04.22 21:25



Голяма работа като не ги приемем в ЕС, мигар само в него хора живеят? Да не би да им е зле на севернокорейците или таджиките да речем? Горе главите комшии, Македония вечна!



Тема Мерсинови [re: mulcho]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано15.04.22 11:32



и од деца да си исчекате



Тема Re: Мерсинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.04.22 19:32



Мани го тоя ЕС. По-важен е идентитот. ;) Чувайте го здраво.



Тема Аминови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.04.22 10:42



не сам особено штастлив но дојден е момента да се избере, или џа или бу. Аз сам в сепак рожба на “идентитета“ и балгарскиа или европскиа пат или македонскиа пат в се ми е едно и сашто, и двата са еднкаво лоши на свои начин. Кога би можело да се откажем от европскиа и да си се врнем кам македонскиа аз потписвам.



Тема Re: Аминови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.04.22 13:24



Има надежда. Бивши антички сега са първи българофили. Може да е с малко, но ще ви разяждаме отвътре като червеи. Ще гниете бавно. Ние бърза работа нямаме.
Да, няма да станете никога българи. Но и вашето няма да го бъде.



Тема Да ти кажам право става минови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.04.22 17:24



леко неудобно да пиша вече тук. Вапреки че принципно нјамам много за какво да се противопоставам на балгарската позиција , както казах, аз не сам от това котило а по времена на криза и бедствиа всепак човек требва да си се прибере при своите, колко и да не сме согласни помежду си македонистите. Ако не повече, поне ште си молча, до некои подобри времена.

Редактирано от SashetoBE на 18.04.22 17:57.



Тема Re: Да ти кажам право става минови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.04.22 17:33



Не спирай, Саше. Не се шегувам, няма намигване. Ако спреш, ако малкото хора като теб по другите платформи почнат да си "мълчат", и двете страни ще останем съвсем затворени в предъвкването на собствените си позиции. И е без значение, че съм убедена в правилността на нашата. Такива като вас би трябвало да са връзката, средството за контакт.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Да ти кажам право става минови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.04.22 17:42



Лично пък ти не виждам от какво се оплакваш за отношението тук - всичките те уважаваме, макар да знаем, че празнуваш деня на антифашистката борба и си македонистче до мозъка на костите



От българската толерантост трудно можеш да се оплачеш. Никой нищо лошо не ти рекол.

Редактирано от goga на 18.04.22 17:43.



Тема Имаме си феизбука , разбира не спирам с контактитенови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.04.22 17:48



-



Тема Каде видја да се оплаквам от нешто в клуба ?нови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.04.22 17:48



не си разбрал моето писание от погоре. Те следам на ФБ.



Тема Re: Каде видја да се оплаквам от нешто в клуба ?нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.04.22 17:53



ми, пиши, Саше. Тук ти директно ти се казва онова, което не искаш да чуеш. Но и ти имаш тази привилегия - да кажеш това, което няма да се хареса на мнозина в Бг, но за теб си е истина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.