Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: 3 март 2021нови [re: goga]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.21 10:50



Аз съм писла тук, че Ердоган няма как да го харесам като човек. А като политик, времето ще покаже, но негативизма ми към него е точно заради политиката му от последните години. Нешщо като с Тръмп - симпатичен до някъде, но по-добре без него начело.
Все пак ще довърша по отношение престоя ми в южна Турция: градчето (мисля, че носеше името "делфин" на турски) бе крайбрежно, дискотеки, плажове, яхти и т.н.
В една от дискотеките наргилето ни бе гратис, почерпка от собственика.
на централният плаж само първия ден ни оставиха да си платим турското кафе.
До края на престоя ни, българската група се ползваше от него без да заплаща!
Една от вечерите ни повозиха безплатно с яхтичка.
Какво да говорим...!!!



Тема Re: 3 март 2021нови [re: kuduger-96506]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано05.03.21 10:55



Абе те така са напили и свети Георги Нови Софийски, ама сутринта като му показали лозарските ножици, бързо се върнал към християнството....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: 3 март 2021нови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.03.21 11:43



Брат ми ходиха на почивка в Турция - 4 звезден хотел, глезотии, отстъпки.... Хареса им. Питам го:"Би ли отишъл пак?" "Като чуя ходжата и видя минаретата, нещо ми се преобръща. Супер е, но втори път не бих отишъл"





Тема Re: 3 март 2021нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.03.21 12:14



Т.е. той в Кърджали с кьорав турчин не общува?


Толкова ли не си говорят там турци и българи?

----

Да, Ердоган силно разваля цялата работа, иначе и на мен би ми било много кеф да ходя в Турция, примерно на море. В Гърция не съм ходила и нямам желание, в Турция бих.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.03.21 12:21.



Тема Re: Sitel приветства БНТ 4нови [re: kuduger-96506]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.03.21 12:35



Това ли?


Аз му гледах рекламата, но така и не разбрах кога ще го дават, та сега поне има откъде да го видя.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: 3 март 2021нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.03.21 12:38



Различно е. Ходих преди пандемията в Одрин - най-европейският им град, ами, ориенталщина си е. Който го кефи, си го кефи, който не, не става. Кърджали е на светлинни години на запад в сравнение с Одрин.
Не е въпросът в религията, а в излъчването на мястото.

Редактирано от goga на 05.03.21 12:39.



Тема Re: Sitel приветства БНТ 4нови [re: MupaM]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.21 14:46



Това е. Имаше интервюта с македонци. Хареса ми като цяло, а и е кратко.



Тема Re: 3 март 2021нови [re: Shtrkot]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.21 14:52



Всъщност хотела ни бе на много странно място! От едната му страна към морето, гледаше към две съседни поделения. Пътечката между тях (едното флотско, другото на жандармерията) излизаше точно в двора на хотелчето. Видях един ден уволняващи се, как бият капи у земята, като при нас едно време...

Противоположната му страна гледаше към градчето и неговата търговска улица, а от ляво и от дясно бяха разположени Джамия и сътветно Църква.

Ходжата всяка сутрин ни подсказваше с виенето си, че е станало 5ч. и сме некъде из Ориента, а в църквата ходеше самият кмет на градчето, сириец по произход (имаше и други такива местни), който накрая ни раздаде разни дипломи и награди и специално ни покани отново.



Тема Re: 3 март 2021нови [re: goga]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.21 14:57



В Одрин не успях да мина, защото се наложи се да пътувам отделно и след групата, но големото шоу бе с автобусчето из Анадола, което те пропуснаха, защото летяха със самолет от Истанбул.
Та...понеже изпуснах въпросният самолет, докато ми дойде часа на потегляне с автобуса (шест часа свободно време), разгледах малко от Истанбул.
Допадна ми да ти кажа, колоритен град!



Тема Re: 3 март 2021нови [re: MupaM]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.03.21 15:00



В Гърция ако все пак ти се случи, не се колебай, Тасос от Пловдив ти е близко.
Долу в Атина може да се завъртиш около античните им старини.
Неколцина острова в Егея и Йонията или по-скоро по нашенски в Бяло и Синьо море, също не са за изпускане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.