Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Sitel приветства БНТ 4нови [re: TCNQ]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано04.03.21 20:47







Тема Re: Sitel приветства БНТ 4нови [re: Darkages]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.03.21 21:14



Идеално! Кръв пикаят, и така и трябва!



Тема Re: 3 март 2021нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.03.21 22:18



Когато осъзнаеш, че единствения ти съсед, който не те мрази е този, който ти най-много мразиш(или всъщност имаш изкуствено формирани комплекси по време на комунизма):





Тема Re: Sitel приветства БНТ 4нови [re: Darkages]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано04.03.21 23:13



Преди два часа от 21:00 имаше много хубаво предаване по БНТ във връзка с нерешения македонски въпрос.
Илчев, Кайчев, Перев и други... добре направено!



Тема Re: 3 март 2021нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано04.03.21 23:22



Мисля бе 2008г. На 30км. от Искендерун в посока Сирия се намира малко турско курортче (вече му забравих името). Август месец имаше някакъв фолклорен фестивал. Бяхме там с фолклорната група.
Имах контузия от игра в Копривщица, месец по-рано. разкъсани връзки на десния крак.
Отредената ми роля при въпросните обстоятелства не бе тази на активен танцьор, въпреки, че не издържах на изкушението.
Развявах българския трикольор и виках Булгаристан, Булгаристан.
Бяхме седмица там. Плъзна ни слава и предпоследния ден ни поканиха специално да присъстваме и играем на обрязване на един турски малчуган, голям празник по местните традиции.
Носехме си трибагреника, който когато туските домакини го видяха (имаше над 200 поканени), го грабнаха и развяха. Не ми остана друго, освен да грабна в замяна техния, който те държаха и понеже бях на чело на хорото, двата байрака вървяха един до друг. Предрасъдаците на някои мои български колеги в този момент останаха в миналото...!!!





Тема Re: 3 март 2021нови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.03.21 23:30



Аз не съм важен, много пъти съм бил в Истанбул, но имам един приятел от Кърджали, страшно ги мрази и родни и тамкашните турци. Обаче жена му взе да го мъкне насам-натам. Първия път като трябваше да ходи в Истанбул, очакваше да го колят, насилват, потурчват, обрязват и всички останали екстри. И ти да видиш, като се върна...друг човек. Вика, ми те тия хич не ни мразят, готини хора, радват се като видят българин. Промени си изцяло отношението.



Тема Re: 3 март 2021нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано04.03.21 23:49



Това е и най-добрият начин. Да отиде и да види.
В Канада имах спорове с едно наше иначе готино момче, голям националист, но не харесваше турците и това си е. Един ден, клиент от турски произход с който са се виждали и бегло се познават в един търговски център (нашето момче продаваше български чорапи и дрехи там), му вика "Ей комшу, бе ние сме си като братя с вас българите", съвсем добронамерено и искрено.
Нашио като се разпали " Аа ти искаш да кажеш, че османските ти предци са е'али нашите девойки ли... за това ли сме братя?".
Нема укротяване, за малко сеир...
Турчина повече и не мина покрай сергията на българчето, та трябваше на дълго и нашироко да му обяснявам на нашенеца, че друго е имал предвид, а не да го засегне.

Редактирано от kuduger-96506 на 04.03.21 23:50.



Тема Re: 3 март 2021нови [re: kuduger-96506]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.03.21 00:22



"Най-близкият ни народ са турците".
Антим l Eкзарх Български



Тема Re: 3 март 2021нови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.03.21 08:25



Да не изпадаме от едната крайност в другата

С турците няма причина да сме врагове днес, макар че аз никога не бих бил спокоен, когато в Анкара управлява човек като Ердоган.
Относно близостта - ами, зависи. По-скоро сме били много близки преди 100 години, по простата причина, че сме живяли 500 години заедно. Днес, на мен Турция, като бит и излъчване, ми е чужда. Бях там. Не ми хареса. Не се чувствам комфортно. Мои познати пък - обратното, много ги кефи. Въпрос на вкус.



Тема Re: 3 март 2021нови [re: tuzlija-179435]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.03.21 09:39



2001-2004 живях в Германия. Най-често си пазарувах от турските дюнерджийници и хранителни магазини, в които имаше всичко българско - зеленчуци (в сезона), винаги сирене и кисело мляко. Веднъж в единия от тях си поръчвам дюнер и имам баялдъ за в къщи. Продавачката ме гледа под вежди и ме пита - Да не си грък? Викам, Не, не съм. Ами какъв си? Викам българин съм. Тя вика - Ооо, комшу, и като ми препълни кутийките, ама яко! :) :) :) Ако не бяха турците в Германия, щях да пукна от глад!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.