Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема България в Ниагара!нови  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.02.21 11:42





On-line може дая го гледаме от всякъде, но друго е да си там във водата, на метри от водопада и да те обливат струйки върху наметнатия шушляк на корабчето. Който е бил там знае, но сега и българските цветове в падащата вода до теб!!!

Редактирано от kuduger-96506 на 20.02.21 12:20.



Тема Re: България в Ниагара!нови [re: kuduger-96506]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.02.21 13:10



И друга хубава новина, този път свързана със спорта:





Тема Re: България в Ниагара!нови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.02.21 13:35



Направи ми впечатление туита на една от звездите на латвийския отбор по адрес на "българските фермери":

Atbrauca bulgāri zemnieki un izvazāja mūs. Nabadzība.” - Rolands Freimanis pēc mača. Un taisnība!



Та това "zemnieki" май има славянски корен?




Тема Re: България в Ниагара!нови [re: kuduger-96506]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано22.02.21 13:42



Наскоро имаше същото светлинно шоу за празника на Сърбия, така че нашата посланичка (или някоя си там от консулството) да не се представя за чутовна героиня във Фейсбук, щото нищо особено не е свършила- това е работата и'. Най- смешното е,че призоваваше да си стоим по домовете, сякаш сите българи заедно ще хукнем към Ниагара и то точно сега в тая пандемия.



Тема Re: България в Ниагара!нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.02.21 13:47



Балтийските езици се отделят от славяните 1400г.пр.Хр.
А германите и балто-славяните се разделят около 2000г.пр.Хр.
Един народ сме





Тема Re: България в Ниагара!нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.02.21 13:56



Не знам дали е славянски, или по-стар остатък при тях и при нас. Балтийските езици със славянските се смятат за една идея (или няколко) по-близки помежду си, отколкото всяка от тези групи с останалите индоевропейски, дори се говори за тях понякога общо като балто-славянска група.

Само че ми стана интересно - защо "фермери"? Така ни наричат латвийците (нещо като "жабари", "дойчовци", ..., "маляки"... ;)), или друга е причината да се изрази така?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: България в Ниагара!нови [re: Darkages]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.02.21 14:03



Посланието и е към българската общност в Торонто, която е най-голямата в Канада.
Китното туристическо градче Ниагара-Фалс е на един хвърлей място от там.
Когато посетих въпросния водопад, преспах у българско семейство точно в Торонто, където ми бе базата и на отиване и на връщане, защото от Монреал е като да отидеш от София до Албена и да се изкъпеш набързо, после хайде на обратно, при все че може да преспиш у Варна!

Редактирано от kuduger-96506 на 22.02.21 14:20.



Тема Re: България в Ниагара!нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.02.21 14:05



Баш си е точно!
Всъщност е една по-голяма германо-славянска езикова общност в далечното минало, където балтите са свързващото звено...



Тема Re: България в Ниагара! [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.02.21 14:47



Защо "фермери"? Обясненията са две:
1. Превод с гугъл
2. Умишлено е преведено "фермери" вместо "земеделци" защото първото показва пренебрежително отношение (какъвто заряд има туита), докато "земеделец" си е достойно.




Тема Re: България в Ниагара!нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.02.21 15:00



Не, аз имах предвид изобщо тая дума съм zem- дали латвийците я имат като жаргонно название за българин (или балканец, или...).
Или па просто ни казват, че сме прости селяни:




В горния линк, сега видях, пише как е селянин на четири важни езика: литовски, латвийски и македонски, а четвъртия не го знам кой е, че много друга азбука, ама според Гугъл е лаоски.
Не мога да го копирам, че излиза омесено с маймуни.


”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 22.02.21 15:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.