Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Светлото бадаште на МАкедонија  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано03.02.21 17:06







Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.21 17:46



Кажи за митинга на УЧК тия дни в Скопие.



Тема Много слабнови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано03.02.21 18:12



едва 10 тина хилјади збраха ...



Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.02.21 15:31







Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.21 15:58



Ох и като се сетя, че сградата на консулството е бивша сръбска банка, още по-голям кеф ми става





Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.02.21 20:28



Интересно каква част от тези хора ще се декларират като българи на преброяването им.



Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.02.21 20:45



Само убави работи ви чекат. Шо се косиш.





Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.21 20:52



Няма значение, вече веднъж ще са опитали от забранения плод, да попълнят декларация че са българи





Тема Ако бех добре воспитан, штјах данови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.02.21 10:15



ти пожелаја всичко добро което стане на нас да се врашта двојно при вас, но не сам за сажаление.



Тема Гeроите со шайкачинови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано09.02.21 16:06



Се истакнал како организатор на Народноослободителната антифашистичка војска на Македонија (НОАВМ). Бил член на Козјачкиот партизански одред од 12 октомври 1941 година и член на партизанскиот штаб од Куманово.

---
Отрядът всъщност са 25 души, които излизат на 12 октомври 1941, някои го напускат веднага, а други се разболяват (ми то в гората не е като край печката), след това нападат манастира Прохор Пчински, а на 17-ти (след 5 дена) са издадени от кмета на Молотино и сагата приключва с тези чутовни геройства.
И сега спомен плочи за хероите и гнасните бугарски фашисти... until the end...







Тема Re: Гeроите со шайкачинови [re: Darkages]  
Автор mulcho ()
Публикувано09.02.21 16:23



На зло куче - зъл прът. Браво на юнаците които са го очистили!



Тема Re: Светлото бадаште на МАкедонијанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.02.21 16:29



Ох, като ме избие на лигня и не моа се запра. Македония има светло бъдеще като Скопска и Битолска област на Република България. Осигурява ускорен прием в ЕС, бърз достъп до еврофондове и решаване на албанския проблем(просто вече няма да е ваш проблем, а наш), безмитен достъп на всички македонски стоки до по-голям пазар, достъп зо трудовия пазар на България и цяла Европа(моментално се сдобивате с бугарски пасош, без да е необходимо да попълвате декларации за български произход). Кукичката е че ще може да продължи борбата с окупаторот и така завета на АСНОМ да стане вечен.



Тема Shit hit the fanнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано09.02.21 18:03







Тема Re: Ако бех добре воспитан, штјах данови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.02.21 19:59



У-у-у, бре





Тема Заев злорадстванови [re: Darkages]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано12.02.21 10:41



Културен центар Иван Михайлов - Битола
9 февруари в 15:58 ч. ·
"КЕ СЕ КЪРШАТ БУГАРСКИ КОСТИ..." Днес денят ни започна със смех : Господинът Заев в своето тесно обкръжение обещал, че " Спасот на македонизмот е што сега Америка ќе крши бугарски коски".
Той пита ли се как така Америка не чупеше българските кости на Македонските Патриотически Организации в САЩ и Канада и на екипа на нашата "Македонска трибуна" !?
Да не би Америка да е "кршела коските" на лидера на историческата ВМРО Ванчо Михайлов ?!
Вие, господин Заев, сте тъжен герой от една приключваща сръбска байка в нашата татковина Македония.
Г-н Мицковски също не е Ваша алтернатива защото и двамата пиете вода от ръката на топ-удбаша Виктор Димовски, т.е. на Белград. Разбира се ние македонските българи, истинските македонски патриоти, знаем, че битката с Вас ще бъде дълга. Вие винаги сте чакали подкрепа от външни сили - преди от Белград, после от Германия, сега от Америка. Сега Ви е страх, че България може да се окаже по-важна за съюзниците си от тези, като Вас, които отреждат на Македония съдбата на изостанала бановина, загубила историческата си памет и живееща в 50-те на 20- ти век. Но Ви уверявам : Ние ще преживеем победи и ще преживеем загуби. Ще преживеем светли мигове на национално достойнство, ще преживеем тежки предателства и народностно униние. И пак ще победим. Защото ИСТИНАТА е на наша страна.



Тема Re: Заев злорадстванови [re: Darkages]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано12.02.21 10:44



Силно, добро! Евала!!!



Тема Имам адмирации кам Виданови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано12.02.21 13:41



иако сме на различните страни на барикадата. Наистина силна и достојна жена.



Тема Още едно свидетелство...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано18.02.21 22:32



... за присъствието на българщина в Македония, въпреки столетието на терор, заличаване на всички "траги", чупенето на плочи, фалшификациите, промиването на мозъци, насаждането на омраза и цялата помия срещу нас. Да не забравяме, че "стручняците" хорово припяват за липса на всякаква мемория относно нещо българско- спомени, песни, мартеници, каквото и да е. Важното е "кукната слава" и партизаните.

Илија Велјанов
Прв пат за песната за Левски чув во 1961 година од едно 12-13 годишно момче ос с. Барово сега во општина Демир Капија: Песната рече е забранета да се пее, ама на слави таткоми со другарите ја пееат! Јас тогаш имав 11г.


P.S. Човекът е роден 1948, поне така пише в профила, затова се е объркал малко в годините.





Тема Как се пише историятанови [re: Darkages]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано19.02.21 09:36



Toni Kocev
9 ч. ·
На Скопско Водно ( еко- паркот ) постои табла / знак со опис и кратка историја за Скопје . Еве што пишува на таблата : “ Од 1912 Скопје потпага под српска ВЛАСТ . Во периодот на првата светска војна Скопје е ОКУПИРАНО од бугарските сили . По првата светска војна Скопје е дел од Кралството на Србите , Хрватите и Словенците . Во текот на втората светска војна Скопје е ОКУПИРАНО од Бугарија како сојузник на нацистичка Германија “ ................. Значи , Скопје е окупирано на два пати ( 2 г. во првата светска војна и 3,5 години во втората светска војна ) од Бугарија , ама пак затоа било под Српска ВЛАСТ 23 години или дел од Кралството- никако под Српска окупација .



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.21 10:53



Европейският път е приоритет, но не единственият, се казва в годишния доклад на председателя на Македонската академия на науките и изкуствата /МАНУ/ Люпчо Коцарев, цитиран от БГНЕС. Според академика Македония ще мине и без Евросъюза, ако не получи признание, че "македонското име, език, идентичност, история са с многовековна традиция в и извън границите на днешна Македония".

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/makedonskata-akademiya-mozhem-i-bez-evrosuyuza






Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.02.21 11:18



Северна Корея е добър пример. Има ги, идентичността им е жива





Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано19.02.21 12:42



И Европейският съюз ще мине без Северна Македония. Даже ще му е по-леко без подобен член.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.02.21 11:55



Никога не съм питал има ли някой във форума, на който психологията и психоанализата да са му свързани с професията или просто да са му хоби?
Интересува ме състоянието на Люпчо Коцарев как се нарича (има предвид поне с изказването за "многовековността" на македонското име, идентичност, история и език):
психопатия,
социопатия,
друго болестно състояние...?



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: kuduger-96506]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано20.02.21 12:00



Най- тъжното е, че е от фамилията Коцареви- дедите му сигурно се въртят в гробовете.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: kuduger-96506]  
Автор mulcho ()
Публикувано20.02.21 19:10



Гьонсуратлък може би? Няма как да не знае покрай миналото на фамилията му кое как е в историята им, но за да направи кариера в средата в която живее се приспособява към режима и идеологията му. Сто на сто е бил многократно изпитван дали е благонадежден и щом е стигнал където е значи не е българин. Пази се не от турчина, а от потурнака.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: mulcho]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано20.02.21 20:08



В подобен смисъл. Познавам хора (поне двама са ми примера) - издънки на стари родове, добили и богатство и обществено признание преди 1944 г., които, за да просъществуват при комунизма са развили особени форми на колаборационизъм и съответно ползващи солидни предимства във връзка с това, с всичко придружаващо - търпимост към комунизма и след промените, русофилия, дори отношения с отговорни другари и т.н.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.02.21 20:10



Затова след 20 год, ако случайно се обърне палачинката, и дръпнем сериозно в стандарта на живот: пасоши само на благонадеждни негри, които рецитират "Аз съм българче". На такива като Люпчо - среден пръст. Не ни трябват авантаджии и еничари. Негрите са по-добри от тях





Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: kuduger-96506]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано20.02.21 20:21



без да съм специалист в областта на психологията, мисля, че е пълен дебил.
притеснителното е, че ако шефа на тамошната "академия" на науките е на такова ниво, то общото интелектуално ниво там трябва да е супер зле



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: tormentor]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано20.02.21 23:11



След като в ТВ емисия Петре Шилегов казва "как ще кръстите улица на Борис Сарафов, човекът, който уби Гьорче Петров, моля ви се", а генерал Стоянче Ангелов (който минава за герой в СМ) с гордост пред камера си спомня как в началото на 90-те изпотрошили българска кола (в случая на Владо Тренески), щото искали да са като гемиджийте, смятай къде е дъното...

след 8-ма минута.



Редактирано от Darkages на 20.02.21 23:33.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: Darkages]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.02.21 23:30



Тъпи, та вдлъбнати...



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: Darkages]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано21.02.21 10:00



Извинявам се за Й в гемиджиите, в бързината не съм забелязал.

Toni Kocev
14 мин. ·
Стојанче Ангелов , парафразирам : “ Во девееста година , ја формиравме младинската организација на Вмро- Дпмне во Штип за да се направи независна Македонска држава , кога Југославија беше сеуште цела . Сокршив бугарска кола пред хотелот во Штип . Со мене беше и Никола Мицевски “ ......... Добро бе , Стојанче , никако не ми е јасно - сте биле за независна Македонија , ок тоа е за пофалба . Ама не ми е јасно што има врска кршењето на бугарска кола со незавосноста на Македонија

? Што не сте сокршиле српска кола ? Од кого се двоеше Македонија , од Бугарија ли ?


Редактирано от Darkages на 21.02.21 11:03.



Тема Re:акад. Люпчо Коцарев:нови [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.21 14:33







”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Саше, повели...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано22.02.21 13:54



... за вакцинация, ако не си веке боцнат со Спутника на Вучич:



Сите Македонци со бугарски пасоши сега можат да вакцинираат бесплатно со вакцината на Астра Зенека. Еве го списокот со локации за вакцинација отворени 24/7 во Софија:
УСБАЛ по Онкология ЕАД;
НАЦИОНАЛЕН ОНКОЛОГИЧЕН МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР ЕООД;
МДЛ Цибалаб;
ДКЦ Софиямед;
Дженерали Закрила МДЦ ЕООД;
САГБАЛ "Д-р Щерев";
МБАЛ "Света Богородица" ЕООД;
МБАЛ за женско здраве "Надежда" ООД;
МБАЛ "Светa София" ЕООД;
УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов";
"Втора МБАЛ-София" ЕАД;
МИ -МВР;
МБАЛ "НКБ" ЕАД;
АСК МБАЛ Токуда ЕАД;
УМБАЛ "Александровска" ЕАД;
ВМА София МБАЛ;
ДКЦ ВИТА;
УМБАЛ "Царица Йоанна- ИСУЛ" ЕАД;
ПЕТА МБАЛ-СОФИЯ ЕАД;
СБАЛТОСМ - "ПРОФ. Д-Р ДИМИТЪР ШОЙЛЕВ" ЕАД;
МЦ ГИНА - ЛЗ за СИМП ЕООД;
МЦ РепрoБиоМед ООД;
ДКЦ 12 София;
МЦ ПОЛИКЛИНИКА БЪЛГАРИЯ;
МЦ-ЦИМА М-ЕООД;
Имани МДЦИСМДП ЕООД;
УМБАЛ "Св. Иван Рилски"

Редактирано от Darkages на 22.02.21 13:54.



Тема Мерси, но нјамам БГ паспортнови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 12:05



но и без това не планирам да се вакцинирам в првата година.. ште почакам да видам как ште излезе на вас..па ште размислам

Редактирано от SashetoBE на 24.02.21 12:11.



Тема По некакво чудо аз самнови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 12:10



оцелел животозагрозувачка реакција на МРП вакцината от којата в нашето време умираха 2-3 деца на 100 000 (е аз сам едно од тјах) но дедо боже не ме е вземал по некакво чудо след 3 дни температура од 41 градус на восраст от 14 месеца. В крајна сметка, изгубих едното око и веројатно една част од левиа мозак а остналите следствија едно по едно се појавјават чак сега ... след 45 тата година.

Редактирано от SashetoBE на 24.02.21 12:13.



Тема Re: По некакво чудо аз самнови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано24.02.21 12:13



Май мислим еднакво!





Тема Re: Мерси, но нјамам БГ паспортнови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.02.21 14:54



Гледай да не е с Астра Зенека, а с някоя друга ваксина, с по-малко странични ефекти. Аз снощи почти умрях. Днес вече съм ок, но бяха егати вълнуващите 24 часа.



Тема Re: По некакво чудо аз самнови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.02.21 15:03



Каква бодрост и ентусиазъм се лее от тв-екрана, та направо ми се повръща. Засега аз ще се въздържа, имам си анти-тела.





Тема Чакам те цело сабааленови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 15:08



да кежеш че веројатно чумата ми го е уништожила центара за блгарштина а ти .... ?

Редактирано от SashetoBE на 24.02.21 15:10.



Тема Re: Чакам те цело сабааленови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.02.21 15:14



Саше, за вакви работи шега не бива.

Като не щеш да си бугарин, не щеш. Здравето и животот са друга работа.



Тема Re: Саше, повели...нови [re: Darkages]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.21 16:26



Аз това няма да си го бия при никакви обстоятелства. Казал съм на баби, дядовци, лели и пр., че ще ядат бой ако чуя нещо по въпроса. Интересувам се от ден 1. Пожелавам здраве и дълголетие на всички.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 23:07



вакцините е опасна(некаква реакции може да има и нормално е да има) по здрав човек с горе доле стабилен и нормален имунитет, но проблема е че това е почти невозможно да се утврди т.е. има един процент хора които имат компромитиран или по некакав начин нарушен или неправилен автоимун отговор(дали от мутиран ген дали от некакво друго нарушение или повреждение , друга болест итн) а не могат да го знајат. За тјах, вакцината, којато и да е, може да е опасна, но това не са нужно саштите които би пострадали фатално от обикновено заразјаване. Доколко мога да разбера от спецјалистите по темата, този вирус има некои качества които не са познати на човешката одбранбена система т.е. не става дума просто само за нов вирус туку за нови механизми и физиологија на дејстване којато обрква иммуниа отговор кај един мал процент од хоррата. Всеоште не е добре разбрана работата и допрв следи да биде изследвана. Така че, непознаниците не са малко, даже аз не сам убеден че вируса е савсем “природен“ както се пропагира настојчиво от некои центрове. Както стојат нештата в момента, изглежда че избегване на вакцинацијата на долг с рок ште е “мишн импосибл“, но аз за мен лично си мислја че колкото повече го одлагам толкова подобре, едно ште има време да се разберат повече нешта а друго да се подобрат и самите вакцини...иако можеби ова звучи егоистично в некаква смисал. Само господ знае дали сам прав.

Редактирано от SashetoBE на 24.02.21 23:08.



Тема Те резбирам, но всекинови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 23:18



пат когато чујам че има нешто с което не бива да се шегуваш, некако мачно ми иде. Между другото, се сетих сега на един од многото афоризми на Балашевич ... когото оплаквах во другата тема:

Ѓорѓе Балашевиќ (1953 - 2021)

Имено тои беше казал че живота всашност е онова “нешто“ между годината на раждането и годината на смртта т.е. “-“.

Здравето е веќе нешто друго, прав си.

Редактирано от SashetoBE на 25.02.21 00:11.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.02.21 23:34



Звъня си на лекуващата лекарка, да я питам за ваксините. Жената вече на възраст, но ходи по всички международни конференции и винаги чете всичко ново в медицината. Казва, аз съм против ваксините, но ще си сложа, че много пътувам. Все пак каза, че Астра Зенека е най-безопасна, така да се каже, за всички реакции, които и ти описваш. Това е положението. Аз като реша че нещо ще го направя и гледам да ми мине по-бързо от главата. А в нито един момент не съм се замислял, да не си слагам ваксина. И като дойдоха и си викам, айде юруш на маслините, да минава тоя дерт. Те така. А лекарката после ми дръпна и едни 10 минути обяснение, с термини от които нищо не разбирам, защо Ковид е изкуствена работа. Но това си е нейната гледна точка. В Медицинския университет има седмичен международен обмен. В нито един момент, не можа да се потвърди, че Ковид е дошъл от панголин на прилеп, а от прилеп на човек. Миналата седмица и WHO признаха нещо в този дух.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано25.02.21 09:20



Аз още от януари съм с Пфайзер- Байонтех, никаква реакция, никакво неразположение, абсолютно никакъв симптом. И никога не съм имал колебание или съмнение, въпреки че съм фен на Андрей Чорбанов.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: Darkages]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано25.02.21 09:29



Ами честито. Аз го минах вируса преди 4 месеца, така че не смятам да го правя докато пряко или косвено не ме принудят. Не съм специалист, не мога да съм сигурен полезна или вредна е, за това ще стане ясно с количествените натрупвания. Но не мисля, че преболедувалите трябва да са принуждавани да се ваксинират. Ако интересите за здравето, не корпоративни разбира се.

Редактирано от DannyDeVito на 25.02.21 09:30.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 09:33



Астра Зенека дава сериозена странична реакция, в рамките на 24-48 часа. Не при всички, но мен ме удари.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.02.21 11:10



Астра Зенека, втресе ме вечерта след ваксинацията, на другия ден поддържах температура около 38 градуса, на третия колебания в кръвното и отпадналост. Сега властите по света не натискат много тъй като ваксините са дефицитни, но стигне ли се до насищане, мисля че всички ще бъдат принудени по един или друг начин.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.02.21 11:21



Абе, прилеп, мрилеп, небрежен ухански лаборант, злоумишлен рептилски заговор (надявам се да не е чак това, де ;)) или квото там, по-важното с оглед ваксинацията е, че вирусът е налице и е истински, в смисъл - заразява си и причинява болест.

По БНТ преди дни двамата водещи на "Сто процента будни" с доволна усмивка и весел тон обясняваха как след ваксината се чувствали ужасно 12 или 24 часа беше. И двамата. Не знам дали им бяха казали в слушалката в ухото да бъдат весели, че да не плашат хората, или наистина им беше весело. ;)

-----
Аз още не съм ваксинирана. Януари изкарахме с мъжа ми нещо с леки симптоми, различни за всеки. Той загуби обоняние, аз - не, той има антитела, аз - не. Антигенните тестове ни бяха отрицателни и на двамата. Не стига, че се чудех защо не губя обоняние като нормалните хора, ами се и ошашках здраво, че нещо не ми е наред с имунната система, може би болест, щом не правя антитела. Но и такива като мен имало, оказва се. Според някои оценки - до 10-15 на сто. Но ще изчакам известно време преди ваксиниране. Иначе в работата вече правиха списъци с желаещи (засега неясно за коя дата), аз отказах.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.02.21 11:29



Познавам хора, чиито близки умряха. Но повечето оцеляхме и го преболедувахме. Излишно се нагнети напрежение. Не мисля, че ваксинацията е еднозначно позитивна в случая.

Виж, ако беше зараза със смърност на ебола и разпространение като ковид - тогава е ясно, че дори да има потенциални рискове, ваксинацията е единствената алтернатива.

Иначе, и аз да споделя - 5-ма от 7 колеги много тежко преживяха Астрата - всички казват между 24 и 48 часа адско страдание.

Редактирано от goga на 25.02.21 11:30.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 12:14



Мен 12 часа ме държа на 38°, ама за цял живот я съм вдигал 2-3 пъти толкова, я не, та бая зор видях. В момента правя 48 часа от ваксинацията и вече съм ок.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 12:19



Ами то всеки сам си решава. Моята хипотеза е, че ако не ми помогне, няма да ми навреди. На 10 май, втора доза, сертификат и хей живот, здравей, здравей

Екскурзийки де.



Тема Re: По некакво чудо аз самнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.02.21 12:26



Проблемът е, че потенциалните негативи от дадена ваксина може да се появят след години.


И които твърдят, че науката е всезнаеща и всичко може да обясни, са или наивници, или брутален лъжци. Всичко е руска рулетка с игра на вероятности. Както не всички, които консумират гмо, не се разболяват веднага от рак /може и много от тях въобще да не се разболеят/, така и при ваксинирането последиците са строго индивидуални и непредсказуеми.

Но такъв е днешният живот. Мислим си , че сме безсмъртни, а не сме.

Редактирано от goga на 25.02.21 12:30.



Тема Виж сега,нови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.02.21 12:39



38 за маж е нешто като 42 за жена, така че, прибери се вече, да не би Мира да ни се смее.



Тема Re: Виж сега,нови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 12:44



Ти се дупни с Астра Зенека, па че те питам





Тема Re: Виж сега,нови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.02.21 12:46



Сетих се за вица, дето полицаи спрели някаква жена с превишена скорост на пътя (Лили Иванова по други версии) и и казали: "Най-малко 90", а тя възмутено отговорила: "Как 90, моля ви се, на 65 години съм". ;)
Та 38 за мъж средно е като 42 за жена само за възраст и с оглед годините, които средно ти остават да живееш. Иначе изобщо не споделям женското мнение, че мъжете, като ги заболи пръст, се оплакват, пък жените търпят. Те и мъжете сигурно говорят за жените същото и пак едва ли е вярно. ;)
Ако това си имал предвид, де.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Виж сега,нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 13:01



Ами мен са ми правили 15 шева на ръката, без упойка, тъй че всеки ги усеща нещата по свой си начин. Аз температура по-принцип не вдигам и за мен си беше шоково изживяване.



Тема Партизански вицнови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.02.21 13:17



дедо партизанин , герој, расказва на внуците...борих ме се геројски срешту балгарите, но беха надмоштни и не плениха .... казаха ште ни стрлјат, другите плачеха и се молиха да не ги убиват а аз се држах достојно, не сам ни трепнал ... и дедо, какво стана на краја ? Кака какво ! Мен прв ме стрелјаха.

Редактирано от SashetoBE на 25.02.21 13:20.



Тема Re: Партизански вицнови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 13:22



Аз го знам по друг начин. Един ловец, ходил да стреля мечката, обаче не я улучил. И тя му казала, ще те ям или ще те еба. И всички в кръчмата, затихнали, да чуят какво е избрал ловеца. А ловеца изкрещял "Изяде ме, да ви еба майката"





Тема Re: Партизански вицнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.02.21 13:27



Навремето в "Каналето" ли беше, имаше една такава сценка, може би и тя е по някакъв виц. Наредени четници (примерно от четите на ВМРО ;)). Кой ранен в крака, кой в ръката, кой в рамото. Войводата един по един ги пита строго: "Боли ли?" - "Не!" - "Защо не боли?" - "Защото съм от четата на Еди-кой си войвода!". Така поредният, седнал, до него стърчи един превързан крак; не боли, защо не боли - "Защото тая нога не е моя, а е на Митре от задния ред".

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Партизански вицнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 13:29



Помня го, беше четата на Яне Сандански





Тема Нещо не чувам...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано25.02.21 15:44



... за азбуката от македонските земи?







Тема Равносметканови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.02.21 14:50



без ваксинација, ште умрат можеби 1% от популацијата а со ваксинација можеби 0.1. Но мисалта че некого ште го убие ваксината а можеби не и вируса е непријатниа момент в цјлата математика.
Но, като си помисли човек колкова болести има само поради ваншни фактори замрсване на ваздух, вода, радијајација итн..не изглежда страшно.
Големија вапрос е дали следствијата на долг срок от вируса са сериозни ?

Редактирано от SashetoBE на 26.02.21 14:53.



Тема Re: Равносметканови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.02.21 18:13



Аз лично, докато е възможно, няма да се ваксинирам.
Няма да пътувам до Гърция - голям праз.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.