Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Саше, повели...нови [re: Darkages]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.02.21 16:26



Аз това няма да си го бия при никакви обстоятелства. Казал съм на баби, дядовци, лели и пр., че ще ядат бой ако чуя нещо по въпроса. Интересувам се от ден 1. Пожелавам здраве и дълголетие на всички.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 23:07



вакцините е опасна(некаква реакции може да има и нормално е да има) по здрав човек с горе доле стабилен и нормален имунитет, но проблема е че това е почти невозможно да се утврди т.е. има един процент хора които имат компромитиран или по некакав начин нарушен или неправилен автоимун отговор(дали от мутиран ген дали от некакво друго нарушение или повреждение , друга болест итн) а не могат да го знајат. За тјах, вакцината, којато и да е, може да е опасна, но това не са нужно саштите които би пострадали фатално от обикновено заразјаване. Доколко мога да разбера от спецјалистите по темата, този вирус има некои качества които не са познати на човешката одбранбена система т.е. не става дума просто само за нов вирус туку за нови механизми и физиологија на дејстване којато обрква иммуниа отговор кај един мал процент од хоррата. Всеоште не е добре разбрана работата и допрв следи да биде изследвана. Така че, непознаниците не са малко, даже аз не сам убеден че вируса е савсем “природен“ както се пропагира настојчиво от некои центрове. Както стојат нештата в момента, изглежда че избегване на вакцинацијата на долг с рок ште е “мишн импосибл“, но аз за мен лично си мислја че колкото повече го одлагам толкова подобре, едно ште има време да се разберат повече нешта а друго да се подобрат и самите вакцини...иако можеби ова звучи егоистично в некаква смисал. Само господ знае дали сам прав.

Редактирано от SashetoBE на 24.02.21 23:08.



Тема Те резбирам, но всекинови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано24.02.21 23:18



пат когато чујам че има нешто с което не бива да се шегуваш, некако мачно ми иде. Между другото, се сетих сега на един од многото афоризми на Балашевич ... когото оплаквах во другата тема:

Ѓорѓе Балашевиќ (1953 - 2021)

Имено тои беше казал че живота всашност е онова “нешто“ между годината на раждането и годината на смртта т.е. “-“.

Здравето е веќе нешто друго, прав си.

Редактирано от SashetoBE на 25.02.21 00:11.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.02.21 23:34



Звъня си на лекуващата лекарка, да я питам за ваксините. Жената вече на възраст, но ходи по всички международни конференции и винаги чете всичко ново в медицината. Казва, аз съм против ваксините, но ще си сложа, че много пътувам. Все пак каза, че Астра Зенека е най-безопасна, така да се каже, за всички реакции, които и ти описваш. Това е положението. Аз като реша че нещо ще го направя и гледам да ми мине по-бързо от главата. А в нито един момент не съм се замислял, да не си слагам ваксина. И като дойдоха и си викам, айде юруш на маслините, да минава тоя дерт. Те така. А лекарката после ми дръпна и едни 10 минути обяснение, с термини от които нищо не разбирам, защо Ковид е изкуствена работа. Но това си е нейната гледна точка. В Медицинския университет има седмичен международен обмен. В нито един момент, не можа да се потвърди, че Ковид е дошъл от панголин на прилеп, а от прилеп на човек. Миналата седмица и WHO признаха нещо в този дух.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано25.02.21 09:20



Аз още от януари съм с Пфайзер- Байонтех, никаква реакция, никакво неразположение, абсолютно никакъв симптом. И никога не съм имал колебание или съмнение, въпреки че съм фен на Андрей Чорбанов.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: Darkages]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано25.02.21 09:29



Ами честито. Аз го минах вируса преди 4 месеца, така че не смятам да го правя докато пряко или косвено не ме принудят. Не съм специалист, не мога да съм сигурен полезна или вредна е, за това ще стане ясно с количествените натрупвания. Но не мисля, че преболедувалите трябва да са принуждавани да се ваксинират. Ако интересите за здравето, не корпоративни разбира се.

Редактирано от DannyDeVito на 25.02.21 09:30.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.02.21 09:33



Астра Зенека дава сериозена странична реакция, в рамките на 24-48 часа. Не при всички, но мен ме удари.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.02.21 11:10



Астра Зенека, втресе ме вечерта след ваксинацията, на другия ден поддържах температура около 38 градуса, на третия колебания в кръвното и отпадналост. Сега властите по света не натискат много тъй като ваксините са дефицитни, но стигне ли се до насищане, мисля че всички ще бъдат принудени по един или друг начин.



Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.02.21 11:21



Абе, прилеп, мрилеп, небрежен ухански лаборант, злоумишлен рептилски заговор (надявам се да не е чак това, де ;)) или квото там, по-важното с оглед ваксинацията е, че вирусът е налице и е истински, в смисъл - заразява си и причинява болест.

По БНТ преди дни двамата водещи на "Сто процента будни" с доволна усмивка и весел тон обясняваха как след ваксината се чувствали ужасно 12 или 24 часа беше. И двамата. Не знам дали им бяха казали в слушалката в ухото да бъдат весели, че да не плашат хората, или наистина им беше весело. ;)

-----
Аз още не съм ваксинирана. Януари изкарахме с мъжа ми нещо с леки симптоми, различни за всеки. Той загуби обоняние, аз - не, той има антитела, аз - не. Антигенните тестове ни бяха отрицателни и на двамата. Не стига, че се чудех защо не губя обоняние като нормалните хора, ами се и ошашках здраво, че нещо не ми е наред с имунната система, може би болест, щом не правя антитела. Но и такива като мен имало, оказва се. Според някои оценки - до 10-15 на сто. Но ще изчакам известно време преди ваксиниране. Иначе в работата вече правиха списъци с желаещи (засега неясно за коя дата), аз отказах.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Аз не мислја че било која однови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.02.21 11:29



Познавам хора, чиито близки умряха. Но повечето оцеляхме и го преболедувахме. Излишно се нагнети напрежение. Не мисля, че ваксинацията е еднозначно позитивна в случая.

Виж, ако беше зараза със смърност на ебола и разпространение като ковид - тогава е ясно, че дори да има потенциални рискове, ваксинацията е единствената алтернатива.

Иначе, и аз да споделя - 5-ма от 7 колеги много тежко преживяха Астрата - всички казват между 24 и 48 часа адско страдание.

Редактирано от goga на 25.02.21 11:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.