Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Кака мислиш расколебаен, катонови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.01.21 21:49



"Македония има потреба от македонци, а не от Македончиня"...



Тема Re: И победител е...нови [re: Darkages]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.01.21 21:53



това във вевчани наистина ли е някакъв народен празник или поредния пост-югославски кич в стил александрово хоро?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Ако ги питаш...нови [re: tormentor]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано16.01.21 22:02



... отпреди сътворението е:

Пишани извори сведочат дека карневалот е стар најмалку 1.460 години, но постојат археолошки наоди кои упатуваат на податоци дека карневалот постои барем 2200 години.





Тема Некои беше написал некаде понови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.01.21 22:16



темите че отзива на воената мобилизација от 2001 та беше 10%. Ето нека да е кај македонците и 20. Какво повече ?



Тема Re: Ако ги питаш...нови [re: Darkages]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.01.21 22:36



не ми се четяха всичките тъпизми но на пръв поглед ми личи на някакъв "модернистичен" тюрлюгювеч, жалко подобие на оритиналните народни обичаи кукери и васильовден. фактът, че го наричат "карнавал" /карнЕвал на скопската норма/ е достатъчно показателен за пълна липса на родова памет /нещо напълно масово сред сегашните т.нар. етнически македнци/ у въпросните типове.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Какав проблем батонови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.01.21 23:15



Хаха... Еве ти пример: я отвориха границата с Гърция и първа работа ни беше да одиме да си го видиме местото фамилиява не, ами сите бегалци наедно. Цел рейс! Кога минавахме царината гръкот ни ги пули пасошиве и пита - Димитрис? - Я сум.
Го пули другио пасош... - О-о, Трендафилос!? - Я сум. Стигна до брат ми... - Светославус? И нашио.. - Не, не! Светослав съм аз!... Гръкот кротичко... - Светославус, Светославус си!


И се смееме оти Сите ни погърчи, не ли сме от там, македонци!?

Мислиш, гърците не знаеха кай ке ойме и шо ке тераме тамка? Секаде барахме останато от нашите стари. Никой нищо не ни направи. Си ги оставихме парето, се натъжихме и си бегахме дома.

Няма историческа вражда по-голяма от българи срещу гърци и по-стара в Европа. Вервам, знаеш.
Не ни требват ни договори, ни признания. Се знаеме един друг со векови секой колко чини. Не сме спрели заедно да работим с гърците в ЕС! Всякой въпрос се обсъжда с тях. Няма значение богат-беден. Има общ интерес. Щом с тях се оправихме и одиме наедно, РСМ ни е само камик в Чепико со вие исторически глупости! Ке извадим камико, нема си го фърлим Чепико.

Прав си, не е проблем!
Някой в Македония печели от това да се кара с България. Така му е по-добре. По-очевидно няма. Той ваксина ще си купи, ти няма да имаш(е, на теб лично ще дойда да ти дам и ще ти я бия даже и не една, а пет). Някой има интерес вътре в Македония да е все едно и също.
Е, не можеш да кажеш, че България е виновна какво става вътре в РСМ!
Това прави обидата още по-голяма, че е видно и го търпите, подкрепяте.

Никой не може да ме убеди, че полиция ще влезе в некое село на карнавал с всичките му телевизии и случайно някой ще запали знамето, екипиран целия с фуражки, лепенки, свастики... Вас ви правят на маймуни, не нас! Други пияни и те плещят пред камерата глупости... На 5 км от албанската граница...!?
Тука викаме - де е Ямбол, де е Истамбул!
За това си 100% прав.



Тема Re: Ако ги питаш...нови [re: tormentor]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано17.01.21 09:54



Беден, бездарен и уродлив кич. Само виж докъде им стига фантазията- половината бяха облечени в бяло и пръскаха с някаква пръскачка, което трябва да в смешно и забавно?!?



Тема Re: Това не е селския луд...нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.01.21 20:33



Горги Влаинкиноски е единия обвинен.





Тема Re: Ако ги питаш...нови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.01.21 12:49



Малко работата май е като нашето хоро в Калофер. Поне по древност. ;) В смисъл, че за хорото май е вярно, че датира от 30-тина години насам, не повече.

Не съм гледала клиповете и не знам как изглеждат маските, може да са и грозни и кичозни. Но като вероятно новосъздаден "стар" обичай си приличат.

Съгласна съм, разбира се, че всяко нещо, дори и старо, си има начало и някога е било ново, въпросът е да не се имитира старост. ;)

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ако ги питаш...нови [re: MupaM]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано18.01.21 13:12



Някъде мернах, че е откритие на Балкантурист, както шопската салата.
Ето я статията:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.