Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.06.22 20:57



Важното е, че за Ристе ние сме неанделталци, а този документ е израз на висш цивилизационен избор. Деба....



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.06.22 21:31



ристю вероятно е предложил това и смята, че се е отчел /за да дразни македонистите-путинисти/:

Russia’s unjustified and
unprovoked military aggression against Ukraine is having a significant impact on the
entire European continent. Westerns Balkans are expected to commit to European
values as future EU Member States. The EU and the Western Balkans have already
joined forces in supporting Ukraine and combating Russia’s disinformation campaign.
We highly welcome North Macedonia’s full alignment with all EU Common Foreign and
Security Policy (CFSP) decisions and declarations, and encourage North Macedonia to
continue to fully align with the EU CFSP.


кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.06.22 21:39



Кажи му "Ристю" и не го обиждай повече





Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано17.06.22 22:28



Според Радан:

Коментарите на “изтеклото” предложение на Френското председателство на ЕС за преговорната рамка с Република Северна Македония са преждевременни.

Най-малкото - в него се цитира двустранен протокол между България и РСМ, който още не е подписан. Без този текст, френското предложение остава неясно.

Това, което е видимо в момента, е че се предлага в преговорната рамка да се включат елементи, на които България настоява, и които, при предишни преговори, бяха отхвърляни не само от РСМ, но и от няколко държави-членки (най-явно от Чехия и Словакия, по обясними исторически съображения). В тази си част, предложението е несъмнен успех за нас.

Няма да се учудя, ако това предложение бъде отхвърлено от Скопие, по техни вътрешнополитически причини.

При всяко положение, вдигането на политически шум и обвиненията в “национално предателство” у нас точно сега биха били доста долнопробна и опасна политическа партизанщина и вреда за националния интерес. Което не значи, че ще ме изненадат.

***
Слава Україні!


Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.06.22 09:08



Виктор Канзуров

Току що лицето Кирил Петков обяви по БНТ, че френското предложение за клякане на Република България пред антибългарския шовинизъм на Република Северна Македония, което някои наричат „решение за преодоляване на спора между България и РСМ“, включвало най-важното българско искане и условие.

Цитирам Петков: „По най-ключовата тема, която всички българи в момента следят, е Конституцията, че Република Северна Македония няма да започне своите преговори преди да смени своята конституция и българите да бъдат част от народите, които представляват тая държава“.

Въпросът е, за мен риторичен, дали държавният глава Румен Радев от самото начало е знаел за тази търговия „вафла за верига от магазини“.

Нямам нищо против българите да са включени в преамбюла на Конституцията на РСМ. Но, имам против това да е „най-ключово“ българско искане и ако РСМ го изпълни, да започне преговори с ЕС. „Най-ключово“ е РСМ да спре да фалшифицира историята на българската народност в Македония. Само това гарантира недискриминацията на българите там.

Мисля, че дори и Георги Димитров повече е защитавал интересите на България и българския народ, от лицата управляващи българската държава сега.



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.06.22 10:56



""Кабинетът така и не успя да изработи българско предложение, а сега внася френско. При това прехвърля цялата отговорност към Народното събрание, без да изрази позиция. Не може министър-председателят да внася чуждо предложение без свое мнение - той не е куриер, а премиер." Така президентът Румен Радев коментира внесените от Френското председателство в българското НС предложения по казуса с Република Северна Македония."



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.06.22 10:56



и канзуров недоволен и изродът димитров недоволен:



ха сега де

Редактирано от tormentor на 18.06.22 10:59.



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.06.22 11:43



като чета някои предварителни коментари - йотова, радев /въпреки известното репчене/ имам чувството, че работите отиват към приемане.
ако трябва да анализираме текста на рамката - например, няма ги нашите четири точки там в прав текст. вярно че го има и договора и някакъв допълнителен протокол към него, който вероятно ще ги съдържа. и сега въпроса е дали това е достатъчно. лично аз бих предпочел фразата "tangible results" да бъде заменена с "full implementation". и от тия мъгляви формулировки, като неспециалист, не мога да разбера дали ще имаме пълен контрол и механизми да постигнем всичко по тия четири точки от македонистите. ако някой от нашите специалисти каже да, ще имаме необходимите лостове за контрол - примерно - марин райков, светлан стоев, че даже и захариева /въпреки че не я имам за особено сведуща/, предполагам, че мога да им хвана вяра.
а и тая работа със спускане на тая рамка в 12 без пет - ми се струва малко работата на тъгъдък. ако сега нашите в парламента се запънат за някоя запетая, за кога ще ги одобряват тия поправки останалите страни членки.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.06.22 12:18



Елена Поптодорова: Аз съм горда македонка



Не мога да я понасям, но в случая бе по-добра от Джамбазки.



Тема Re: ВЕТО ДО ДУПКА!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.06.22 12:40



Аз пък се питам: за къде толкова бързаме???




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.