Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Повдигам темата, [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.06.22 20:06



за да се види кой какво е писал преди 18 месеца и сега.

Странни метаморфози са видни. В този клуб и извън него. ;)



Тема Re: УДБА [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.06.22 20:14



И без тва Света върви на развала





Тема Re: Повдигам темата, [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано01.06.22 20:39



Аз съм за вето до дупка и преди и сега....



Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!

Тема Re: Повдигам темата, [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.06.22 20:54



Аз също.



Тема Re: Повдигам темата, [re: tuzlija-179435]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.06.22 21:06



и аз.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Повдигам темата, [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано01.06.22 22:33





След като изтече вода, какво е мнението ви за т.нар. вето/блокажи спрямо СМ?

Намирах го за правилно и редно, убедих се в това. (20)
Подкрепях го, но с времето мнението ми се промени. (1)
Смятах го за грешка и такава се оказа. (1)
Смятах го за грешка, но мнението ми се промени. (2)
Нямах категорична позиция, но сега го намирам за правилно. (2)
Нямах категорична позиция, но се оказа по-скоро грешка. (2)

Дата: 19.04.21

Не мисля, че някой е обърнал палачинката.



Тема Я.Д.:нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.06.22 23:12



От гледна точка на националният интерес България веднага трябва да каже "да" на Северна Македония за преговори с ЕС. Това е единственото разумно политическо решение. От гледна точка на националното чувство това е катастрофа за всеки политик, който ще го направи, а това му е работата. Сега ми кажете как се управлява такава страна и какво точно всички ние искаме (едновременно не искаме) от нашите политици. Държим се като идиоти, които са си одраскали колите на кръстовище, защото и двамата са гламави и не следят предимството, но тръгват веднага да се бият, защото честолюбието им е засегнато. Македония никога няма да изпълни критериите на България. Това е факт. България има голям принос за него с непоследователното си, недалновидно и глупаво поведение през годините. Това също е факт. Македония е БИЛА Бългрария, но ВЕЧЕ НЕ Е. Това българите не могат да разберат, но не могат и да формулират ясна и точна позиция пред ЕС, в който членуват, за да бъдат разбрани и уважавани. Преди две-три години се молихме на Меркел и Макрон да приемат Македония, сега им викаме обратното. Ами това е малоумно поведение и тук съм напълно съгласен със Западното недоумение към нас. Ние се държим по-абсурдно и от македонците, само защото настроенията на електората, а оттам и на политиците се сменят като на жена в климактериум. Онзи ден за Бойко и Каракачанов, вчера за Слави, днес за Кирил, утре за Костадинов в рамките на година и половина. Но да не се отклонявам. Отговорното политическо поведение в днешния контекст е да се каже "да" на Северна Македония, защото ние ще пострадаме от "не", а не те. Те никога няма да се променят и да изпълнят никакви формални критерии, както не ги бяхме изпълнили и ние за членство в ЕС през 2007 г. Това е политика, а не изпит по математика за СМГ. България днес се държи неадекватно, защото политиците &#1117; се държат страхливо, за да не загубят избори и да не отидат в канала на историята, а то ние всички сме в него, поради своята слабохарактерност. Бабаити на спонтанния гняв на кръстовището и пълни страхливци и лузъри на кръстовището на историята. Впрочем по-сериозните български историци свидетелстват, че България винаги е губила, когато политиците &#1117; са се водили от този народностен сантиментализъм и емоция, които нямат връзка с интегралност, а са по-скоро мимолетна проява на страст (бяс). България в момента потъва в пълна изолация от ЕС, Русия, САЩ и самата себе си и то когато е права в историческия си спор с Македония. Това, което със Северна Македония го мислим за национален оргазъм е старческа астма от изветрели пасионарни клишета, повтаряни механично без дух, последователност и истинска грижа за историческата памет. Нещо като курбан за задушница, който няма нищо общо с Църквата и живота в нея. За 30 години България не направи почти нищо, за да интегрира интелигентно, икономически и политически македонците, които първа призна при ЖелюЖелев.
Но да се върна на днешния политически момент. Най-добре за България от политическа гледна точка е Кирил Петков да пусне еднолично (има това право без да се съобразява с КСНС и НС) РСМ за преговори с ЕС, което от друга страна ще събуди истинско народно недоволство срещу него и ПП няма да помирише повече парламент, та ще се очистим от тази напаст, а другите политически играчи ще останат на терена, за да не настъпи пълен туптан и да продължим на ново. Както казваше Иван Славков (типичен български дух): Изтрихме срама от олимпийските игри в Сеул и отворихме място за нов. Това е историческата ни съдба, докато не се появат хора, които бавно и последователно да я променят.



Тема Re: Я.Д.:нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.06.22 23:48



Киро е човекът!



Тема дрън.. дрън.. пляс.. пляснови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано12.06.22 07:17



защото ние ще пострадаме от "не", а не те. Те никога няма да се променят и да изпълнят никакви формални критерии


тези македонски юначества вече сме ги слушали:


.. името си не даваме.. дадоха го
.. байряка си не даваме.. дадоха го
... на албанци не се даваме.. дадоха се

и да не изброявам нататък, че ще стане доста дълго



Тема Re: дрън.. дрън.. пляс.. пляснови [re: o_megas]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано12.06.22 11:45



Киро ще даже "Да". Юридически има право да го направи без да се съобразява с Парламент или някой друг. Той знае, че това е лебедовата му песен. Важното за него е че вече може да напише в сивито си че е бил министър-предсетел. Това му стига. Пък тия дни го налегнаха секс проблеми в Солун, та не се знае дали ще задържи семейното си положение. Че разведе ли се - пътя му за Канада му е затворен. Но мисля, че канадката ще му прости.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.