Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: И накрая го отнесе...нови [re: Darkages]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано11.01.22 22:40



бучковски е умен човек. но беше изправен пред дилемата на вразумява македонизирани до фанатичност зомбита и същевременно да защитава моментните интереси на родината си, колкото и конюнктурни да са последните и в крайна сметка да са повече в полза на външни фактори.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Референдумнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 23:11



60 % и нямат директна кръвна връзка с територията на днешна Северна.
И Радев, и Кирчо, и който си иска да кляка колкото си иска, това не променя факта, че предците ми са били също толкова българи, живеейки в Брегалнишкия край, колкото и заселвайки се в долината на Струма.И че нашите останали роднини , останали оттатък ,в основната си част почват да се превръщат в нещо различно от нас след 1918.
Писна ми дедовио и от тебе, и от Куманич, и от тути кванти : "Иска ви се, ама немаааа! Ще клекнееем! Ще клекнееееем! И? Кеф ли ще ви е?



Тема Re: И накрая го отнесе...нови [re: tormentor]  
Автор TCNQ ()
Публикувано11.01.22 23:17



Бучковски направи много глупави изказвания напоследък. Отделно, сам се прецака, оставяйки дипломатическата мисия в България абсолютно празна.



Тема Re: Референдумнови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.01.22 23:23



Да ти кажа, понякога съжалявам че Източна Румерия не се е развила като самостоятелна държава, за да не се занимаваме вече 150г. с вашите шопско-македонски глупости. Ние все някога щяхме да издрапаме и до излаз на Бяло море и нямаше да го загубим и да се занимаваме с шизофреничните ви терзания, българи ли сте, македонци ли сте, шопи ли сте, торлаци ли сте или квото и там да се нарича инатливото ви племе. Ай кафа.



Тема Re: Референдумнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 23:48



Аз и такива като мен сме потомци на такива, които не са се колебаели дали са българи и са изпитали конфронтацията със сръбския натиск на собствен гръб.



Тема Re: Един уважаван от мен историкнови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.01.22 02:48



Българската позиция по „македонския въпрос“ вече е променена. Историята, историческите фалшификации и подмяната на идентичността на възрожденците и революционерите от географска Македония, което се случва в РСМ, а е прародител на негативизма и омразата спрямо България и българите там, вече е сред маргиналните теми и искания на българската страна. Даже почти и въобще не съществува. Темата за историята по вербално насилствен път е снета. Вместо занимаване с темата за общата история като нещо приоритетно, българската позиция брутално е променена, с помощта и на обслужващите Румен Радев (казионни) български медии. Сега на първо място идва доста глуповатото на този етап искане за вкарване на българите в преамбюла на Конституцията на Република Северна Македония, където те да бъдат споменавани покрай другите части от народи, които живеят и се споменават в най-високия правен акт на тази държава. Пропагандата в България представя това като някаква гаранция за равноправието на (иначе малобройните) българи в РСМ, сред които битуват разни посредници за паспорти и други членове на сдружения с по един или няколко хора, гладни за донации, за държавни заплати и работни места на основа на етнически квоти, а защо да не и депутатски и други подобни постове, след внедряване в някаква предизборна коалиция на някоя от най-силните партии и изтъргуване избираемо място на кандидатската листа. Такива българи или „българи“ с „равни права“ като хората от други народности, бивайки роби на собствените нагони и социални неудоволетворености, с ясна и основна цел за тяхно социално, класово, кариерно, финансово и имуществено издигане, са лесно уязвими и властите в Скопие могат да ги ползват като някакви бели, защитени мечки, които по всяко време може да се обърнат или някой да ги обърне срещу България, ако нагоните и зависимостите им налагат това.

Прочетете целия материал на следния линк:



https://www.actualno.com/interview/viktor-kanzurov-bylgarskata-pozicija-po-makedonskija-vypros-veche-e-promenena-news_1695448.html?fbclid=IwAR0G9Xnb6CMrhORqltw1MM-2_Ue8W1IIyggXLAvvc2uwfsUR33K_vnT1odU © Actualno.com

Редактирано от goga на 13.01.22 02:50.



Тема Re: Един уважаван от мен историкнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.01.22 13:43



не ми е ясно защо Канзуров мисли, че историята е заметена под килима.
в точките, които утвърдиха преди 3 дена, точно първата точка казва, че се запазват всички позиции от декларацията на парламента и рамковата позиция на правителството от 2019г. и в двата документа е бъкано с неща за общата история.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Един уважаван от мен историкнови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.01.22 14:08



Извън искането за вписването в Конституцията на българите, няма нищо конкретно със срокове и условия.
Формално, гласуват ли това искане, няма за какво да ги спираме.
Предполагам затова така мисли Виктор.

Колкото ги накархме да работят в историческата комисия....



Тема Re: Един уважаван от мен историкнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.01.22 15:09



Пендаровски ще се среща с противоконституционната ОМО



https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/pendarovski-shte-se-sreshta-protivokonstitucionnata-omo

А сега Петков не да отложи, а да отмени срещата си с новия колега от РСМ




Тема Re: Един уважаван от мен историкнови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.01.22 15:24



ама ти да не си мислиш, че с тия пет + 1 точки нашите можеха едностранно да пратят и конкретни дати - това до май месец тая година, другото - до края на следващата година и т.н. би било много хубаво, ние от тука издаваме заповедите и сроковете за изпълнения, а ония козируват.
нали затова се кълчи тая пътна карта - сядат двете страни, преговарят и заедно определят в какви времеви рамки ще се изпълняват точките.
а от всичките неща, най-рано има шанс да стане оная нота, която македонистите ще подават в оон за краткото и дългото име на рсм.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.