Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисире  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.12.20 19:52



"Българските студенти имат претенциите да са представители на най-новите течения на човешката мисъл. За тях няма никакво значение национализмът, който се брои за нещо, което е отживяло своя век. Они са интернационалисти…. Сръбските студенти имат съвършено друг и противоположен упечаток от българските. Сърбите не са интернационалисти, а сите буквално, без разлика дали е някой от Сърбия, Босна, Херцеговина или Черна гора, сите са националисти. Они знаят да са първо сърби, а после льуге.”

Горко на България.



Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 20:21



Е, Хр. Ботев е казал, че трябва да бъдем първо човеци и после българи. Обратното е болестно състояние.

***



Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.12.20 20:29



Той и други работи е казал...всеки цитира, каквото му изнася.





Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 20:44



Не е каквото ми изнася, а баш в десетката, като отговор на "Они знаят да са първо сърби, а после льуге.”
Що, на тебе не ти ли изнася?

***



Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.12.20 20:50



Не, просто в История бг имаше едно предаване за Ботев и там проследяваха как през годините е обявяван за комунист, фашист, атеист, истински християнин и т.н. От статиите му лесно се вадят фрази и вкарват в обръщение.

Всъщност Ботев е бил краен български националист. Жалко, че зле са го разбрали някои от ВМОРО.

Иначе, нищо против това, което си написал. Ясно е, че преди всичко сме хора.

Редактирано от goga на 01.12.20 20:51.



Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 21:18



Абе, аз като гледам и други са чели "За църногорцките работи" на Бай Мисир.


Между другото, преди две години ми се наложи да остана десетина дена в Сърбия. Много добри и отзивчиви хора. Заеби го тоя кретен какво пише. А и с български студенти в чужбина съм имал доста взаимоотношения. И преди 30 години и сега.

***


Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: Amateur]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано01.12.20 21:25



Е те сърбетата нямат онази завръщаща се студентска лавина от запад, за да воюва за Сърбия в балканските или ПСВ.
Дори на националистично ниво, нещата са като на историческо: доберман до мини-пинчер.
Проблема им е единствено, че техното си е чист унищожителен шовинизъм, нямащ нищо общо с нашият здравословният национализъм.



Тема Re: Сякаш нищо не се е променило, Бай Мисиренови [re: kuduger-96506]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 21:43



Абе не знам. Аз го отдавам на това, че им се насъбра повечко в последно време. Ще им мине.

***




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.