Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Добро и ? Какво казваш ?нови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано02.12.20 11:55



Говорихме за промените настъпили в двете общества за тези 30 години. Ти описа вашето, аз описвах нашето от гледна точка на ветото.

Както виждаш, сред нас има хора ЗА ветото. То е основано на тези разбирания - за сърбомакедонци, последни врагове на българите. Излиза, че нищо не се е променило при нас.

От друга страна, ти не си съгласен. Комита още повече. Аз трябва да призная, че никога не съм срещал сърбомакедонец, да Слави Сърбия повече от Македония. Отношението към мен винаги е било повече от приятно, навсякъде и повсеместно в СМ.

Ако питаш дали ми харесва - не ми харесва. Двете течения - македонското антибългарски по медии най-вече и вето на България водят в задънена улица очевидно.



Тема Ок самнови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано02.12.20 13:08



но темата ја повдигнах поконкретно с идеја да кажа как мислја оти требва да се говори с македондците за да опознајат и својата втора страна, или втората половинка којато им липсва за да постанат едно цјало т.е. балгарската половинка . Српската ни е добре утврдена и за неа нјамам какво да кажа.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Доколкото отношениетонови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано02.12.20 13:13



което те посрешнало при нас, мислја че набљодениата ти са не савсем показателни заштото ти свесно или несвесно не ходиш при места и хора които би могли да те закачат т.е. избираш си каде ходиш или те те избират теб.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 02.12.20 13:14.



Тема Re: Ок самнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.20 13:15



"...или втората половинка којато им липсва за да постанат едно цјало т.е. балгарската половинка"
Демек - за да си обяснят най-после странния факт, че толкова приличат на татарите, въпреки че немаат нищо заедничко?

Шегувам се. По основната тема не знам, може и ти да си прав за правилния начин.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Връбникнови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано03.12.20 09:20



Известно е как се стигна до това, след Втората световна война, когато правителството на Албания, начело с Енвер Ходжа, предлага на българското правителство да изпрати учители в Албания, за моето и другите села, от София насочват техните искания към Белград и Скопие.
---
Гледната точка на Раки Бело за днешния спор със СМ, много приятна статия:





Тема Re: Връбникнови [re: Darkages]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.12.20 09:49



Мисля, че брат му се казва Димитър Бело и се запознах с него в Корча през 2007 г. Абсолютно интелигентен и образован човек, завършил в България и разбира се, българин.

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Връбникнови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.12.20 09:54



Интересно, интелигентните люде са българи, а селски пияници - от Севера

Дори при нас е вака.



Тема Re: Връбникнови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано03.12.20 10:20



Да, брат му наскоро стана ректор на Корчанския университет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.