Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови  
Автор Buyer (член)
Публикувано21.11.20 15:13



Не сте прави да твърдите, че ветото е грешка. В РСМ силните антибългарски настроения никога не са отмирали, напротив, те са самовъзпроизвеждат с не по-малка сила с всяко ново поколение израстнало в тази държава. Македонската политическа класа няма никакво желание да коригира дори малко тона на тяхното очевидно нескопосано тълкуване историята и връзките с България, защото това би било политическо сепуко.

Защо да пускаме змия в пазвата си? Заради едно имагинерно роднинство? Роднина ли е този, който те мрази повече от бившите си палачи? Едно приятелство трябва да се постави на здрави основи за да е истинско и искрено.

Не казвам, че в българското тълкуване на историята е перфектното, и ние имаме трески за делане. И ние имаме какво да коригираме. Но те имам десет пъти повече какво да променят ако искат тази омраза към БГ да не се възпроизвежда през поколенията.

Но това няма да е лесно защото >90% са тотално облъчени. Преди 2 дни гледах дискусия за ветото по Канал 5, уж първокласна медия там. Хванах се за главата. Единия политик (по мекия) твърдеше, че всички революционери се декларирали македонци и нищо друго. Другия, по-откровенно мразещия българите, смяташе, че Бледския договор бил библията за македонците, и започна да говори за древнoмакедонските царе. Такива ли хора да пускаме в Европа???



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано21.11.20 15:20



От колко години живееш на друг континент?



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: komitaO3]  
Автор Buyer (член)
Публикувано21.11.20 15:26



От кога има значение кой българин къде живее и от кога. Важното е, че е българин.



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: Buyer]  
Автор Buyer (член)
Публикувано21.11.20 15:45



От друга страна, вашата позиция има ценни страни, защото смекчава удара в стената, като дава впечатлението, че има и доста хора в България, симптизиращи на стремленията на македонците в настоящия им вид като народ.

И това е така, но... както и много македонци с изненада установяват, в България има учудваща степен на единомислие по македонските работи. Разликите са само миниатюрни нюанси. Нито една партия у нас не осъди решението на правителството, на което се кефя честно казано.

Ако бях патриот югомакедонец, бих се уплашил като осъзная колко дълбоко е инвестирана България (емоционално и исторически) по македонския въпрос.



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано21.11.20 15:50



Важно е, за да се оцени нивото и средствата на информираност, за съставянето на мнение.



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобни [re: Buyer]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.11.20 15:53



всеки си има правото на мненине, аз лично разбирам многото опасения, които изказват противниците на ветото, и нарочно използвам тази дума, а не примерно аргументи. лично аз не виждам абсолютно задължителното материализиране на много от тях. а и не виждам как някой може с абсолютна точност да го предскаже. очевидно е, че в краткосрочен план ще има негативи, но според мен в дългосрочен план това ще е за по-добро.
и нещо друго - предвид цялата подготовка на нашето правителство от последната година /което означава, че тази опция е била в главите им още тогава/ и липсата на някаква по-радикална промяна в отношението от страна на севмакедония, не си спомням някой тук или някой публичен "анализатор" да е предсказал въпросното "вето" и да е вдигнал глас срещу него.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: Buyer]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.11.20 16:04



Доста са. 14 процента.



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.11.20 16:06



С вето или без вето България трябва да има ясна и постоянна позиция. Иначе няма нищо да постигнем.



Тема Re: До Комита, Щъркот, Бечев и други подобнинови [re: Buyer]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано21.11.20 16:27



ВЕТООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО..........





Тема Buyer, От време и аз им казвам!нови [re: jingiby]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано21.11.20 16:58



Конечно некој истински Блгарин! Којто разбира историјата, политиката и има визија за бадштето! Бравеј!
Аз само би дополнил! Заев да прихване 1/3 от това което потписа с Грците! По не 1/3 тук не мислам на промената на името! А точките в договора!

Бравеј! Блгарија ште има светло бадште с подобни на теб и мен!

За това ВЕТООО!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.