Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, голям кефнови [re: FaktorX]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.11.20 13:13



при нас историците като завършат, полагат т.нар. херодотова клетва /подобно на хипократовата клетва при лекарите/. и с клетвата казват, че ще бранят историческата истина до живот, особено срещу лъжите и фалшификациите на македонизма



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.11.20 13:14



Аз не знам защо ти и Мира по-горе, пък и всички тук сте се хванали за тази омраза. Не знам колко хора познавате от там, не знам колко и къде сте били, но аз със самочувствие на компетентен ви казвам - тези хора не ни мразят, бе хора, те просто бивши югословени! Не ни мразят, имат си просто своите обструкции от образование, от медии, от личен опит, от лични контакти и говорене, и да, гледат на България и българите като на нещо по-долно от тях (което между другото все повече и повече отива в миналото, заедно със старите поколения което може би е и култивирано, но не ни мразят!
Повтарям, те са просто бивши югословени, със своите си македонски специфичности. Мога много говоря в детайли за характер на различните поколения, области, аз самият съм доста раздвоен и объркан по темата, но това което ми харесва в сегашната ситуация е, че и двете страни сме честни. Казваме си право куме в очите кой какво иска, кой какви претенции има и докъде може да отстъпи. Но забележката ми е - това трябваше да стане 2018, 2019, не сега. Сега ние сме вече в губещата позиция накъдето и да хванем и ако успеем поне да спасим обрАз и нещо от миналото на Македония ще е добре.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.11.20 13:17



Винаги съм твърдял същото. Говоря за омразата в медиите.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано17.11.20 13:17



С вето, отново ще ги върнем на -10°.

толкова пъти им подамахме ръка..и какво нещо?!.... променили се?!--хапят я още по яростно!
ВЕТО!
"ако боя не помогне--то той е бил малко"

Редактирано от o_megas на 17.11.20 13:10.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.11.20 13:23



Телевизия "Солнце" ми топли сърцето.
"Македония - майката на светот!"
Светот е само що има нещо общо с България.





Тема Re: Ей, голям кефнови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.20 13:23



Единици познавам (плюс впечатленията от форуми и фейсбуци, де). Достатъчно е, за да е ясно, че далеч не всеки като чуе "българин", и се настройва да гледа лошо, има доста такива с напълно македонско разбиране за миналото и доброжелателно отношение като цяло. Не е нужно да го казваш, знаем го. Не знам дали сега отношението и на тези хора към Бг е повлияно от последните събития. Аз не бих повдигнала въпроса пред такъв човек, дори да имах повод, нито сега, нито преди (и не съм), защото знам, че аз лично не мога да представя убедителни доказателства за нашата теза. Не че няма - аз (и всеки на мое място) не мога да ги представя и няма да са убедителни, представени от мен.

А за това: "и да, гледат на България и българите като на нещо по-долно от тях" - и да, да вземат да поспрат няма да е зле. Не съм го усетила и това извън форуми и фейсбуци, в интерес на истината, но сто на сто го има. Да поспрат, признаването на "корените" и за това помага. Положението им на "запад" спрямо нас умря преди 30 години, долният татарски произход никога не е съществувал.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 17.11.20 13:25.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.11.20 13:24



Много неща се промениха в последните 10г. в Македония. Ама много. Разчупване в медиите, спиране на тормоза по границата, даване изява на лица с българско самосъзнание по медиите. Признаване с половин уста на истини. Седнаха да си говорим.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.11.20 13:26



Верно е, Дани! Но това е сън. Югославия е сън. В този смисъл пак трябва да са благодарни, че някой ги "ръчка" да се събудят.
Искаш ли да помислим, колко тепърва зор ще видят от другите европейски държави и общите теми!?



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.11.20 13:30



ТВ Сонце първи стъпиха в Егея да правят репортажи





Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.11.20 13:27



Представи си, цял ден си се шляел с местните на братски моабети, прибираш се в стаята и си я пускаш...
Или в събота сутрин след цяла неделя "браточване" - пълно отрезвяване! Зелевата чорба ряпа да яде






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.