Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.11.20 12:43



Ако говорим за сближаване, за нови опити за възраждане на българщината или поне да превърнем по някакъв начин тези хора латентни българи - си прав.
Ако говорим за междудържавни отношения - не си прав. Когато делиш бащин имот всеки си гледа децата и внуците си, не мислиш за племенниците.
По точка едно - аз не мисля, че имаме някакви реални шансове каквото и да правим. По точка две - да спечелим нещо има само един път - изнудване, всички останали опити просто се видя, че те са доста по-дъбри търгаши от нас.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.11.20 12:49



трябва да се разяде отвътре "академичната" им общност. или дечевци, мариновци /защото минават за немейнстрийм и ненационалисти/ и подобни да тръгнат лека полека с публични медийни дебати там. или трябва да им се подготвят 10-15 местни соросоидчета /подобно на нашите по-горе/ да почнат да пробиват и ерозират единоумието сред "историчарите" /нашите 30 години бляха, вместо да обучат 10ина севмакедонски момчета в историческите факултети тука/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.20 12:50



Не, не точно възраждане на българщината - само признаване на българските корени, на българската народност на предците до световните войни, съответно причината за бясната антибългарщина постепенно става ясна и тя увисва смешно (да се надяваме); вече за "възраждане", латентно или не, си е много късно.

Прогнози трудно се правят за каквото и да било ("ако направим така, ще стане така"), та не знам. И на мен ми изглежда, че по-скоро "отстъпване" от наша страна ще доведе до демонстрации на триумф, подигравки и още злоба оттам, а едно бъдещо сближаване на контактите и осъзнаване на "корените" остава за периода някога, но не сега, или трай, коньо, за зелена трева.
Но може и да не съм права. Комитата например мисли иначе.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.20 12:52



Че то кой северен ще се запише доброволно в тукашен исторически факултет?



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tormentor]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 12:53



Аз сам следвал и сам обучен в Блгарија!
Но вас тези документи които ви искарвам ве боли главата и по скоро можете инфаркт да добиете. Зашто малку не си се попиате какви сте вие





Тема Re: Ей, голям кефнови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.11.20 12:54



Не говоря за възраждане на българщината, а за ликвидиране на омразата. Тази държава и народ, няма да се изпарят от югозападната ни граница. Казваш изнудване. ОК, в момента добре сме ги натиснали. Може да се надяваме МВнР, да е изготвило условия, на които те в скоро време да се съгласят, а не да се окаже, че им удряме балтията за единия кеф.
Но когато говорим за възраждане, то помаците не станаха българи, когато четите на ВМРО им палеха селата в Балканската война, не станаха българи, когато по комунизма им сменяхме имената няколко пъти. Помаците взеха да се осъзнават като българи, едва последните десетилетия, когато просто ги оставихме на мира и спряхме да ги натискаме за каквото и да било. Тогава те, без натиск, започнаха да се асоциират като българи, защото сами взеха да виждат полза от това.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: FaktorX]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.11.20 12:57



учил си ти, таратанци, две думи на правилен български не можеш да вържеш.
каква специалност и в кой университет си завършил?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tormentor]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 12:56



Софијски универзитет, икономика. Да жално е че никога не успјах да науча добре. Сега сам и по зле, имаше периоди като добре ми врвеше Блгарскија. Но като си дојдох тук в Германија като си купих паспорта от великија министер на копнените, ваздушните и водените сили на Блгарија забравих и Македонски. :(
Добри хора са Блгарите, даже и от патриотите има полза, на патриотите газа нај многу им се отвара за пари





Тема Re: Ей, голям кефнови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано17.11.20 13:06



ще дойдат, ако има ясна перспектива за топло местенце в някое западно финансирано институтче.
нормално с история пари не се правят никъде, затова, някой трябва да киха на заден план. в севмакедония ако искаш да преживяваш с история очевидно се набутваш в някое факултетче и си трайкаш и не се обаждаш срещу единоумието щото ще изхвъриш за отрицателно време. отделно ако си много брутален македонист може да заработваш и на частно като издаваш дебели томове с лъжи спонсорирани щедро от австралия.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tormentor]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 13:07



А при вас кат заврши Историја какви стават Астронаути?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.