Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, голям кефнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.11.20 22:47



Ти на жертва ли се правиш? Дето всеки втори пост тука ти е кръвни клетви да изпукат от глад или дива злоба при някакъв техен неуспех?
А сакъв съм аз, нямаш си и на представа и няма и шанс да разбереш.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.11.20 22:56



Не, просто ти влизам в тона. Опитваш се да ме анализираш,без ни най-малка представа да имаш.

Нямам причина като видя кола със щипски номер да подскачам от радостна възбуда. Но нямам причина и да мразя някого от тях. Просто ги приемам нормално.

Междувпрочем, аз не знам кой би те посрещнал нарочно лошо, където и да си, ако си просто турист. Да не би сърбите или гърците, или румънците да посрещат по-зле от македонците? Не. Само, че дори в Сърбия не пише на всяко второ вестникарско заглавие, че бугарите са много кофти племе.
И с тези граници - сега какви граници има? Кеф ти - иди уикенда, където щеш из С. Македония, кой те е спрял? Някой да е спрял макетата да идват в Бг? Не.

Редактирано от goga на 16.11.20 23:16.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: goga]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 00:02



Еј!!!! Еј!!! Стига сте се карали между вас!
Ето сега ште ви пиша искрено!
Аз не мраза Блгарите изопшто! Даже до като бјаха протестите срешту Груевски при мен на гости ми беше един мој многу добар пријател от Блгарија!
И какво се случи?
То в кампа на отпора или как ли се казваше го нападнаха че е бил Блгарин, аз им запретив, че ако го пипнат моја пријател ште си имат сериозни проблеми с мен!
И така и стана!
Никој не го пипна ни му каза нешто на него, што то знам аз добре как фукцинонира менталитета на стадото!
След това, пријатела многу ми се насрди, че сам го ставил Аз в таково положение, но как да му објаснам че тук Блгарите се мразат многу!!
Как това да му објасниш на обикновен човек којто ти е прјател и с којто се обичаш?
Е не е вазможно!
Е затова ви казвам като правите политика, като не знам искате да направите че вашата истина е по истина од нашата размислите какво правите!
За сичко нешто хората патат!
Преди некој ден истија пријател ми писа, нашатите правители не са нормални! Аз му казах, не се вазбуждавај, то е совсем нормално за Балкана, да не беше нормално днес ние ште бехме Германија Авсрија Швајцариа!
За какво спориме ние? Кој е какв? Каква глуп спор е този? Размислили ли сте?
То не е спор а е по просто тапотија! И като ви казвам сега си купих гражданството ви и сами занете колку е сичко тапо! Ви поедноставјам работите да разберете!
Друго аз сам башта на 3 деца. В Македонија има многу по големи проблеми от спора с вас, искрено едва ли нешто ште промени началото на преговори! Можеби ште промени да спрат по малку да крадат, друго не знам какво.
И ела да се видиме бе хора, не сам аз никакв враг. А просто обикновен часен Македонец ! Ни работа за УДБА по проста причина че УДБА не знам до која година е саштествувала! Но не и само това от мое семејство никој никога не е бил служител на никаква тајна служба, как на пример Божидар Димитров и поредици ваши политици!
Така че наше будеште е Елон Маск, Марк Цукенберг, Стив Џобс, и теј натака!
А Каракачанов, е Каракачанов не е за мен Бдеште!



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: mulcho]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 00:05



Да циганин е и какво? Циганите не са хора да ги испратиме в концентрациони лагри?





Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор Buyer (член)
Публикувано17.11.20 05:38



Не съм навътре защо се разправяте, но мисля, че споделям позицията, че това вето е нужно в този момент. Нашият спор с македонците-югославоиди е в патово положение от 60 години и не сме видяли нищо роднинско в тяхното поведение. Какво ще спечелим от това ако ги пуснем безгръбначно в ЕС - подигравки и псувни. Колкото признават ролята на 20 хиляди наши момчета които измряха в Югославия трепейки се с немците през октомври и ноември 1944. Истината е универсална - упражнявай и демонстрирай сила, за да те уважават! Нищо не може да ни извади от патовата ситуация освен шок. Шокът казвал може да има и тепапевтични страни.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: Buyer]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.11.20 07:22



...нищо роднинско...
Или по думите на един познат : "Ако се излъжеш да посетиш братУчед ОТТАТЪК, ще те посрещне с нещо постно и вечерта ще ти спретне традиционния разговор по МАкедонското прашанЬе, та да се скарате и да не повториш да дойдеш пак.А когато той ти дойде в България ще си прави устата за добро пиенЬе и мезета, да го развеждаш по неговите работи и то все ако може да е ПОеФтино, а най добре ДЖАБЕ и накрая ако може и да му найдеш и ЦигАнка ЗА ДВЕ ЧЕРВЕНИ..."



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.11.20 08:57



Това беше брутално.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: tuzlija-179435]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано17.11.20 09:04



tuzlija-179435 Абе то за твоите братучеди приказваш ?

Каде си намерил бе такива.
При мен ако дојдеш и ти на гости едва ли ште ти приказвам за историја, ако ми приказваш ти ште ти покажа вратата или некое политичаско здружение и там си се оправај. При мен приателите се дружат, пиат, смеат расхождат, като си отидат искам да ме запомнат по убаво а не по прикасите тапи за Каракачанов Но мај твоето семејство и в Македоина в б Блгарија сте си е такива как приличаш ти!



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.11.20 11:54



Много хубаво интервю, мерси от мен.

Но не знам дали наистина, дори ако ние "протегнем ръка", нещо съществено ще се промени. Някак и той слага ударението на двустранна приблизително еднаква вина, равно съпричиняване. Аз като пристрастна изобщо не го виждам така, ясно е защо. От наша страна, в нашата позиция, има дивотии и прекалености сега, но изобщо не равни на оттатъшните като принос в неразбирането и несъгласието.

Детайл. Защо да нямал братовчед му от Скопие поне същото право да чества Гоце Делчев като свой национален герой, както някой от Североизточна България. Това с имането и нямането на права е труден въпрос, но никой не би отричал правото на братовчед му да чества Гоце Делчев, стига да се знае, да не се оспорва, че той (Делчев) е сънародник на този от Североизточна България. Повдигането на спора за Делчев и народността му е инструмент за постигане на такова знание, поне в нашите очи, на българската публика, а не "не си даваме Гоце Делчев да ни го празнувате".



Друг детайл, чудя се лично аз - за братовчеда на дядото и 60-годишното мълчание. Това е много интересна част от интервюто. Чудя се в колко семейства там, като дял, е било същото, от наша гледна точка изглежда логично да е в повечето или поне много, но дали... Ето го например оня дядо, роден 1929 г., от стружкото село, имаше такава тема. Той демонтрира убеденост в правоверното, не просто мълчи. От друга страна, сега, когато се размърдват общуванията и би трябвало да се очаква да се задават въпроси от младите към старите, дали има живи и помнещи, които казват... Ние оттук не знаем, аз поне няма как да знам.
За повечето неща си струва да бъде прочетен обаче. Звучи за лаик в историческата наука като мен определено по-различно от Стефан Дечев и Чавдар Маринов. Уж почти същото, но не е.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 17.11.20 12:01.



Тема Re: Ей, голям кефнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.11.20 12:33



Основната ми теза е, че ние няма да предизвикаме катарзис там с вето, а само ще затвърдим статуквото. С даване на зелена светлина, поне няма да дадем основание за по-силна антибългарска кампания, на каквато сме свидетели в момента. Мисля че последните години, нещата за българщината там отлепиха от точка на замръзване. С вето, отново ще ги върнем на -10°. Ситуацията с Македония е дълга и тънка игра. С еднократно удряне по масата, само стресираме другата страна, която едва съгласихме да седне на масата. А отчитайки дълбочинната пасивност на българската държава към Македония, въобще нямахме нужда от подобен сценарий в момента. Във всеки случай, двете страни в ЕС, отваря възможности за подобряване на търговския стокообмен (пример колко търговци от Гоцеделчевско, се оказа че търгуват със Серско и Драмско, покрай затваряне на Илинден-Ексохи. А подобни взаимовръзки 100 пъти повече спомагат за запазване на диалекта в Северна Гърция, отколкото псевдонаучни експедиции с камера в ръка). Та ползата ни, няма да е такава каквато точно си я представяме тук във форума, но ще има други измерения, съдействащи за подобряване на взаимовръзките. Тогава ще можем да кажем "където е текло, пак ще тече". Кой предполагаше преди 10г., че ще можеш да запалиш колата, да пиеш кафе в Кавала и вечерта да се върнеш? Или че русенци ще ходят на шопинг в Букурещ? Но ЕС ни даде това предимство. Ще може да започнат трансгранични проекти. Тогава няма да има извинение за властите в Скопие. Тогава няма да могат да спират български капитал (тук Захариева направи грешка като казва, че Скопие спирала български проекти, без да ги посочи конкретно, увисна във въздуха някак си). Съвсем различна ще е ползата ни тогава. Липсата на езикова бариера, близкият манталитет и потребителски навици, това ще ни е предимството.
Политиката ме научи на едно, търсиш ли сближение, не тикаш на предна линия това което ви разделя и ще създаде кавга, тикаш напред общите неща, а другите премълчаваш. Много горчиви чаши съм изпивал, правейки това, което правим в момента с ветото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.