Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Да на вето за Северна Македониянови  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано12.11.20 21:42



Този път нема бегане от ВИСИТИНАТА и от ВЕТОТО-ООООООООООООООООООО ООООО ООООООО ОООООООООООООООООООООООООООООООО ООООООО ОООО ООООООООООООО.................................





Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано12.11.20 21:48



Натам вървят нещата.

Това е едно от малкото смислени неща, които България може да направи в тази ситуация, при която Заев и С.М. отхвърлят преговорната рамка, предложена от София.



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: jingiby]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано12.11.20 22:29



и аз си мисля, че натам отива. единствено съжалявам, че точно в този момент нямаме един силен и интелигентен лидер на държавата



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: tormentor]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано12.11.20 22:49



За какво ни е силен лидер?

Имаме по-добро. Строга господарка.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.11.20 00:08



Ако имаме възможност да ги спрем по време на преговорите не трябва да го правим сега, ако нямаме май ще се наложи на този етап. Усещането ми е, че ще е грешка.



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.11.20 03:59



Без беганье от истината, картите на масата, ясно заявяване какво искаме, несъгласие с юго номерата, да разберат край Вардаро, че цицаньето от две майки е до време.И да се насъскат албанците, че тези юго пи4ки саботират и тяхната интеграция в ЕС.Вето, нихното маме югославско!



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.11.20 07:27



И аз първо си мислех, че можем да ги спрем, когато си поискаме, но, май, не е точно така. Съдя по реакциите на Меркел, която казала на нашите: "Като сте имали проблеми със Скопие - защо подписахте договора преди 3 години?" Тоест за европейците, ако един проблем не го поставиш в началото, после не върви да го използваш като предтекст да пречиш на някой кандидат при преговорните глави.
Мисля, че нашите осъзнаха тази тънкост и затова сега настояват Скопие да подпише, че е съгласно нашите искания да влязат в преговорната рамка. Всичко останало са само думи, без реално юридическо покритие.
Мисля, че нямаме много варианти, затова и Заев започна да се дърви: надява се в последния момент някой от Брюксел или Берлин да ни "вразуми". Някъде бях чел, че дори Б.Б. е имал неофициален разговор със Заев, в който му е казал: "Извинявай, брат, сега заради Каракачанов няма как да ви пуснем, но след изборите, ще стане работата." Колко е вярно не знам. Още повече, след германското председателство интересът към Западните Балкани едва ли ще е особено голям.

Всъщност защо гърците не позволиха на СКопие да припари до преговори за ЕС - добре е да се замислим, явно маляките са били наясно с опциите....

Редактирано от goga на 13.11.20 07:28.



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано13.11.20 07:37



След изборите ГЕРБ няма да са на власт, така че нищо не може да му у обещал. Освен ако открито не тръгнат с ДПС, но пак им трябва трети. А ОП едва ли ще се коалират с ДПС.



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.11.20 07:46



Стой и гледай как Радан и компания ще се извъртят. Ако Б.Б. не е премиер, а той вероятно няма да е, широка коалиция с участието на ГЕРБ никак не е невъзможна. Особено, ако ГЕРБ остане първа сила, а ДБ едва минат 4%. Може още някоя подобна сила за пълнеж да сложат и да кажат: "Ние сме проевропейските партии, трябва да се обединим в името на обединена Европа". Тогава е напълно възможно да няма никакво вето за Скопие.

Редактирано от goga на 13.11.20 07:39.



Тема Re: Да на вето за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.11.20 08:47



От сега се вижда как уж десните се подготвят за коалиция с ГЕРБ, забележи как в интервюта, речи по митинги и т.н. говорят против Борисов, а за бандата му нищо или почти нищо. Хубаво е да вкараш дерутати с 5-10% на изборите, но още по-хубаво е да се докопаш до министерства, агенции, областни управи... където вървят пари. Това без ГЕРБ като ракета носител ще им е трудно. Вероятно напред ще излезне някой като Томислав Дончев, а вожда ще стане почетен председател по модел на ДПС. ГЕРБ с човешко лице, нещо като НСДАП начело с Алберт Шпеер, а Хитлер на заслужен отдих рисува пейзажи в Берхтесгаден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.