Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Фъки, евреите в Българиянови [re: FaktorX]  
Автор persone (върховист)
Публикувано18.11.20 14:32



Фъки, евреите в България, са единствената еврейска общност в Европа която е увеличила населението си по времето на "тежкото фашистко робство" тук. Имах една позната еврейка която работеше в израелските архиви по линия на Камхи. не знам да ли си го чувал - войвода на от старото ВМОРО, жител на Солун. Нашите пращат сума ти депеши, министри и накрая агенти да го търсят по влаковете из Европа за да го спасят и го спасяват. Човекът доживява до късни старини в Израел.



Тема Persone, ти на по умен се правиш!нови [re: persone]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано18.11.20 18:08



Абе кој ти е казал че немало е хора којто се са гнасили от вашите деди?
То само вие си ги величате, да величиш нацист којто учествал в депортациата на евреите е нај долно нешто което днес може некој да го направи. Мојте деди да са учествале в такво зверство аз би плувал на тјахните гробове!
Но не вие си величите нацизма, но и не само нацизма и Комунизма на Тодор Живков, то такива сте си


Тук е вапроса, че правителството, собранието и сички официални структури са поткрепали убиването на евреите, и то не е било од еднаш как искаш ти да го прикажеш а систематично от многу години преди да се депортират евреите!
Кој има нешто против Блгарските граждани които се едни от нај нормалните и готините?
Има против вас фашисти, против теб, којто си мразиш семејството си, којто си убиждаш сопствените ти братучеди, такивата които не са хора а обикновена стока!
Преди имаше писано че не ти направиле ручек!
То при мен редовно идват приатели от Блгарија, Блгари ако искаж ште те свржа да ти кажат как минават!
Аз не им права ручек, а са в крчма и јадат и пијат какво то си посикат. Им давам клуч от апартамент и в Скопије и в Охрид и си седат колкуто си искат. Аз като ходам в Софија минавам исто екстра.
Е това е културната разлика между мен и теб!
Досешташ ли се сега?



Тема За пореден пат обркваш точни сполуточни информациинови [re: persone]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.11.20 18:05



од ралични мои изсказванија тук, сос случки и личности които не се сврзани едно со други. Хајде на не правим каша попара за пореден пат и да не се повтарјаме. Когато се срештнем на живо ште ти објасна всичко подробно, нјама ништо чак толкова јунашко нито пак има нешто срамно, обикновена фамилна историја на всеки трети макодонец по тези трудни времена.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 18.11.20 18:52.



Тема Поздрави, те нема нешто напоследакнови [re: persone]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.11.20 18:16



претполагам говориш за Китинчев а не за Црнушанов.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 18.11.20 18:49.



Тема Така излиза, но претполагамнови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.11.20 18:36



че пониските постове не са били оквалифицирани като такива. Всашност, баба ми не е била уволнана изопшто, напротив, новиа шеф, некои си Јанкуловски ја преценил като много способна и направо си продолжсвс да работи на саштиа пост и в новото југославско правителство. Можеби е заради това че двама од братјата беха в партизани, при това едениа от порано, а третиа бе ранен на сремски фронт, всичките беха писмени и образувани, постариа Томе мислја беше испратен за учител во Пиринско по едно време, докато Александар бе наклеветен сталинизам и през 49 испратен на Голи Оток, но оцелјава (

). Непријатностите на баба ми са се случили малко покасно през 1947/48 след като вече е била армасана за дедо ми Диоген които вапреки е бил социјалист е бил ненавиждан заради чорбаџискиа произход и не понјасал неписмените и прости комуинстилески апаратчици. Иммено, покрај че е била способна, тја е била и много красива което по тези бурни и несигурни времена било опасно качество нарочито ако запнеш за окото на некој висок кимисар или офицер, недај боже на КОС или подобен. Нешто такова е станало но баба ми се е држала много стрикно и достојно, на краја този които и се намерачил го пуснал лично тогава младиа Томе Арсовски да ја убеди да играе некаква роља, да става актриса, в претсвата Македонска Крвава Сватба. Тогава дедо, с голјам риск нешто да му стане ја прибрал в кашти вече не ја пуснал да работи вапреки натиск и закани. След това, под казна, е бил преместен да работу в сќда в Гостивар, с диплома от Сорбоната, во селски сад.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 18.11.20 18:58.



Тема Баба ми Надежда и дедо ми Диогеннови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано18.11.20 18:53



1942-1948



Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Re: Баба ми Надежда и дедо ми Диогеннови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.11.20 18:54



Одрал си кожата на дядо си.



Тема Re: Така излиза, но претполагамнови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.11.20 03:53



"Не сакам да работиш,
не сакам да работиш,
Не сакам да работиш, мило либе ле-
дома да си седиш!

Машина да ти купа,
машина да ти купа,
машина да ти купа, мило либе ле-
шивачка да станеш!"

Стара градска(заедничка)





Тема Re: За пореден пат обркваш точни сполуточни информациинови [re: SashetoBE]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.11.20 17:26



Възможно е. Сещам се, че проведохме май преди време същия разговор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.