Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.20 23:03



II cв.война.Дядо ми е санитарен поручик във Военна болница - Охрид.Банкет с италианците от Струга.Нашивт старши офицер става за тост, преводачът превежда.
- Вашата майка италианска....
Нашите се вдървяват.Мислят си: "Леле, тоя нашият почна да псува!,'..
-И нашата майка българска.....са две сестри по съдба...





Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано27.10.20 07:18





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор longbore-126649 (бърборко)
Публикувано27.10.20 10:12



Това ми припомни когато през 70-те чух по радиото:

"Стара бойна дружба свързва българските и германските... (и аз наострих уши)... комунисти."





Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано27.10.20 11:05




Яко!

Началото на 80те ходихме редовно на стадиона по мачове. Пълнеше се час-два преди срещата. Комшия ми е един от известните пловдивски футболисти от онова време. Често майка му ни водеше, десетината комшийски хлапета с големия ни мерак, а тя с една тенджера кюфтета.
Веднъж, пак така тръгнахме с нея. Пълен стадион, няма място по коридорите даже. Започна мача и един дървеняк, през няколко реда от нас като се заяде с наш Благо, футболиста... Всичко спокойно гледа, а тоя: "Благо, майка ти ш...ба! Благо, щ'и е..а майката"! Майка ти ш..а ей, Благо!"
Ние седяхме срамно и беше много неудобно, защото майка му на Благо седи с нас. Конфузия!

По едно време, явно не издържа тая жена и като стана..."Ела бе, хубавец! Ето ме, аз съм майката на Благо. Ела да я правим тая работа!" И като тръгна срещу него през хората, в стадиона - " Ела да е..ш, ела!"...
Тоя като драсна, през главите на хората, блъскане, смях, едва намери изхода. Целия стадион леш!

Редактирано от leyte на 27.10.20 11:05.



Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.10.20 11:35



На "Барикадите" ли си живял?





Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.10.20 11:36



Ти на "Барикадите" ли живееш? И брат ми е там, както и децата и внуците на половината махала на майка ми от едно време (след като им събориха къщите на "Брезовска").

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.10.20 11:49



На 150-200 метра от там съм израснал. Сутрин скачах от терасата в 7.25, в 7.29 бях в класната стая на третия етаж на училището.

Звънецът за първия час биеше в 7.30.

Сега живея в друг квартал.

Благо няма кой друг да е освен Блангиев. Той събота и неделя излизаше пред блока да разцъка с кварталните момчетии. Нищо, че беше "звезда" от Ботев/Тракия. И победи Барса и Байерн.



Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.10.20 12:11



Аз изпитвах известна завист към онези, които живееха срещу училището. Можеха да си ходят в междучасието и т.н.

----
Замислих се пак за Сашето Тасевски - как би ни изглеждал неговият реципрочен вариант, дали ще ни прави същото лошо впечатление, или ще си викаме: "прав е". Приемаме, нали, че човечецът е искрен в огромното си възмущение, че българите си позволяват да наричат българи едни очевидни македонци и българоборци като Гоце Делчев и Даме Груев.

Нищо, че не крие пристрастието си към соц Югославия, това никак не изключва искреността.
И стигнах до извода, че пак би ми изглеждал зле поне лично на мен - сори, ама човек, който използва аргументи като "две червени" и "можехме да ви купим едно време заедно с четките за зъби, нааа!", си е прост пиянка и нищо друго.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: MupaM]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.10.20 12:33



Офтопик, за партизаните и битките. И още нещо си мислех, мислила съм си го и друг път. Дядо ми по бащина линия е бил железничар във Велес по време на "българската окупация". Жалко, че когато почина, бях на 11 години и не съм го питала за разни неща, които евентуално е видял, негови впечатления. Баща ми е бил на 12-14 години тогава и с баба ми са си стояли в София. От него помня да е разказвал някакви откъслечни неща - примерно, че дядо ми накрая на бърза ръка си събрал багажа и си заминал, защото го предупредили, не знам кой, че някой има мерак да го убива (ей тва са татарите - страхливци ;)). И дори, за срамотиите, не съм сигурна дали партизаните бяха кандидат-убийците, или обратно - нашите власти са го заподозрели в контакти с партизаните. Глей колко ме е интересувало тогава и колко съм била в час. А по-късно не съм се сетила пак да попитам баща ми, почина и той преди десетина години. Майка ми не знаеше, тя от баба ми помнеше само, че дядо ми не могъл да си превози целия багаж и там останал някакъв юрган, който бил много хубав и баба ми съжалявала, както и че когато баба ми ходила до Велес да види дядо ми, по влака стреляли партизани (тук вече поне съм сигурна, че поне според преразказа на майка ми за партизани става дума). Ей така, докато човек се сети или се усети, че има смисъл да попита, хората умират и спомените се губят.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ето го друг херой...нови [re: MupaM]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано27.10.20 12:40



Жалко, можеше да ги попилееш с едно аудио като на Георги Попхристов, да се видят колко са смели "борците"- почти толкова, колкото тумба цигани, които обстрелват електровоза с камъни...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.