Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 10.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано20.10.20 12:27



Не, гледам ръста на потребителските кредити през април и май.



Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: kuduger-96506]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано20.10.20 12:28



Знаеш Парето - 20/80.

Кратко време съм се занимавал и с туризъм. Пращам най-капризните и с възможности във възможно най-педантичния, висок клас хотел. Няма по-добър ни в региона, ни за типа почивка.
Каквото и да правиш, 10% крайно недоволно, още 10%... ОК, но няма да го посетим втори път. За 80% е както си е трябвало.

Вторият проблем е, че няма как да убедя, дори да представя пред хотела претенциите на недоволните, които са свързани и с пари. Хотела е наистина най-доброто, което може да се предложи и са се постарали да е "от пиле мляко". Просто не го разбират.

Трети проблем, няма значение соц.статуса или националността. То си е закономерност сред хората.

Абсолютно същото се отнася за обратния случай - пълна мизерия (случват се измами, няма защо да се крие). Като се приберат 80% готови да се бият, 20% са направо щастливи и благодарни. Няма обяснение.

За историята и в темата, как на мен ми изглеждат нещата през призмата 20/80: В едно село "Во лето илядо, осемстотин и..." Живели 100 души. 80 от тях се смятат за българи, 20 от тях не им пука какви са. Идват сърби и гърци, и ги печелят на своя страна. Остават 80 българи. От тях 64 (80%) са за Съединение с България, 16 са на друго мнение. След време от 64мата, 51 били за федерация, 13 за автономия. След още малко време 10 от федералистите станали анархо-комунисти, останалите 41 вече били малцинство. За тях варианта е... Бегаме, но 8 остават въпреки всичко.

От 100те имаме 33 бегАли или мрЯли, 10 сърба, 10 гръка, 13 автономисти, под ръководството на 10 анархо-комунисти, които без проблем се справят с последните 8, в интерес на общността. Селото няма вече нищо общо с изначалните 100. Няма значение избивайки се или от самосебе си. Битката само стимулира делбата.

После, от 100 уж граждани на социалистическо общество започват да преживяват същия процес на делене. Така замина БКП, така си заминава и ГЕРБ и всеки, който не проумява важността на различията в обществените нагласи, а работи само с обобщения.
То, не е и само за българите така. Грешно е само за нас си да го мислим.


Има и оптимизъм в бъдещето, прилагайки същата схема, но се иска време





Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.10.20 12:34



Какви навици? Битови, възпитание? Винаги е имало солиден брой хора без добри такива.

Иначе за вярата в държавността и аз мисля така. Не знам откъде тръгна рушенето и от какво точно произтича, освен, разбира се, от периодите на нестабилност и в някакъв смисъл бедност, но в последните 30-тина години е така и се самоподдържа с постоянното намилане и навсякъде наблюдаваното такова отношение.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано20.10.20 13:08



Всякакви навици. При шофиране, при пресичане, при пазаруване в магазина, при обслужване на гише, при контакт с общинска/държавна служба, управление на етажня собственост, все неща от които не можеш да избягаш.



Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: Shtrkot]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.10.20 15:48



Как беше го казал преди година-две:
"Вече ме свалиха от военен отчет" или нещо подобно беше...
Та на въпроса ти, аз също вървя натам, но ще ми е кофти,
защото още мога да меря сили с десетина -петнайсет години по-млади от мен и не бих се дал лесно на марш на скок например!



Тема Re: Ще клекнем ли и на каква цена...нови [re: leyte]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.10.20 15:50



В общи линии е така, но просто трябва да намалее още процента на страдащите от "синдрома на бедния" от една страна, както и особено този на "вечните жертви".



Тема След това клјакате сас сигурностнови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.10.20 15:50



преминаваме в офанзива

Петар Богојески - Petar Bogojeski
9m ·
Во Бугарија нема македонско малцинство?
Точно е тоа!
Во Бугрија има македонско мнозинство!!!
Таму живеат преку 3 милиони Македонци... етаблирани највисоко во бугарското општество... тие ја управуваат Бугарија!
Ако се одземат Турците, Помаците, Србите, Ромите и други, Македонците се мнозинство во Бугарија!
Слободно може да се каже дека Бугарија е прва македонска држава, а не Македонија втора бугарска држава!
Бугарскиот јазик треба да претрпи промени / реформа / за да се врати на македонски корени, а не да бараат да се редефинира македонскиот јазик!
Значи Бугарија треба да се менува!
Дали сега дознавте зашто постоењето на Македоници и Македонија е убиствено за Бугарија?!?
Треба да покажеме и ние разбирање за нашиот сосед и да најдеме заедничко европско решение!




Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Re: След това клјакате сас сигурностнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.10.20 15:55



кво ти клякане, направо падаме



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: След това клјакате сас сигурностнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.10.20 15:56



Саше, ей това е гениално:
"Дали сега дознавте зашто постоењето на Македоници и Македонија е убиствено за Бугарија?!?"

Обаче пък за другото е безапелационно прав. Нали и ние самите бием тъпана за същото. Ама като го кажем ние - jаничари били бащите на тия три милиона.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Напротив, това енови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.10.20 16:29



... формулата на мазилото, с което да ви влиза по-леко.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.