Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 08.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Независен весник"нови  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано18.09.20 10:20







Тема Re: "Независен весник"нови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.09.20 10:49



В момента в Скопие има истерия по темата. Впрегатни са всякакви елементи, включително и такива, които уж са българи от Македония. Но бързо лъснаха какви са.



Тема Re: "Независен весник"нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.09.20 14:32



https://www.dw.com/mk/%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%BC-%D0%B5-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/a-54981569

доста оригинално от страна Андрей Ковачев да им репликира директно в техните медии. в случая е бил размазан някакъв чукундур представящ се за журналист некой си Лупчо Попоски.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: "Независен весник"нови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.09.20 15:34



Офтопик. От това съм силно впечатлена.

Познатиот историчар и важен проучувач на настаните од овој регион, Улф Брунбауер од Универзитетот во Регенсбург, Германија, пред неколку месеци во интервју за „Независен" (..):"...Ако Бугарите сакаат да бидат добри пријатели со Македонците, зошто не се започне со признавање и дискутирање на воените злосторства извршени од бугарските окупаторски сили на македонска територија за време на Втората светска војна? Ова, всушност, е многу поважно прашање од тоа дали некој во 19. век се нарекувал Бугарин или Македонец."


Така ами - ако искате да не ви мразят с право, признайте, че сте злосторници сред чужд народ на чужда земя, и си затваряйте устите, че можело "некой во 19. век", като например Гоце Делчев, да е българин, това не е важно и не ви влиза в работата.

Пък да не говорим да си направите устата да споменете, че онези, сред които сте злосторствали, може да са имали нещо общо с българи, или пък че в състава на окупаторите е имало местни по произход. Това пък съвсем вече не е важно и е агресивно и недобросъседско да се споменава.

И нищо ново, но за пореден път отбелязвам разликата между журналята от македонската и от нашата редакция на ДВ. Така, де, приликата: и едните, и другите виждат вината за недоразуменията у България.
Европеец ти казва какъв си злосторник, българи признават, че ние сме си криви - как да не се засрамиш и да не си посипеш главата с пепел!

Още пО офтопик. Бях забравила, че точно тоя Брунбауер е бил онзи, дето заедно с Мартина Балева го обвиниха, че отричал Баташкото клане. Аз тогава бях по-скоро на тяхна страна, не в смисъл, че не създават впечатление баш на евромодерни, политкоректни, отричащи българския национализъм цивилизовани, нали, европейци, както изисква модният тренд, а защото определено не бях останала с впечатление, че твърдят баш онова, в което ги обвиняваха нашите леко разбрали-недоразбрали медии.

Яд ме е сега, защото всяко мое недоволство от мнението на тоя тъпанар по въпроса България - Македония ще ми звучи на мен самата едва ли не както ми звучаха недоволствата в разбралите-недоразбрали медии за Батак. Един вид и аз ставам като тях, като нашите медии. Ма тва е положението. Тъпанар. Всъщност не е тъпанар - умее да вкарва тенденциозни вметки в уж верни като цяло неща, коварно и убедително за всеки външен човек (намерих цялото интервю).

Редактирано от MupaM на 19.09.20 16:26.



Тема Re: "Независен весник"нови [re: MupaM]  
Автор mulcho ()
Публикувано19.09.20 19:24



Вместо Брунбауер да гледа към сламката в българското око нека погледне към гредата в австрийското. Няма друга провинция на райха така силно застъпена сред национал-социалистическата върхушка начиная с Адолф Хитлер. Всеки може да види кадри от триумфалното посрещане на германската армия и фюрера в Австрия, а когато е задухал друг вятър веднага пребоядисване, били първата жертва на нацизма. Същите бояджии като северняците, може би затова ги и усеща близки, краставите магарета се надушват.



Тема Re: "Независен весник"нови [re: MupaM]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано19.09.20 22:06



Ако Бугарите сакаат да бидат добри пријатели со Македонците, зошто не се започне со признавање и дискутирање на воените злосторства извршени од бугарските окупаторски сили на македонска територија за време на Втората светска војна?

Доколкото знам има по 4-5 такива случки с по 10-15 жертви в Първата и във Втората световна война. Всички от тях са с участие на местни войници, ВМРО-вци, контрачети на Михайловисти или под директното командване на български офицери с македонски произход. Всички жертви са или сърбомани или комунисти. Много повече такива случки в СМ има с участие на албански паравоенни. Включително през 21 век. Да се оправят първо с тях. Ама като гледам не смеят да се заяждат с шиптарите...



Тема Re: "Независен весник"нови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.09.20 22:45



брунбаер с някаква типична арийска надменност и чувство за расова супериорност "натрива" носовете на някакви балкански австралопитеци отдали се на ниски шовинистични страсти. за съжаление е много плитък и елементарен и позата "ама аз не разбирам за какво всъщност се дърлите" /уж нормалната поза заради която "западняците" нямали чуваемост към дребнобалаканските дрязги/ всъщност показва едно пълно неразбиране на целия исторически контекст. що се отнася за т.нар. български зверства /малобройни и изолирани случаи/ всички тези са подробно описани от македонистката пропагандна историография и отбелязани с комемориални плочи споменаващи гнасни български фашистки ръце и подобни писания внушаващи дива омраза към всичко българско. и всичко това за сметка на далече по-многобройните зверства от времето на кралска и след това комунистическа югославия, за които австрийския етнически германец се прави на тотално улав



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: "Независен весник"нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.09.20 23:07



а според някой си Дрезов /който се изказва доста ласкаво за брунбаер/, брунбаер и детрез биха били прекрасни арбитри за разрешаване на т.нар. исторически спор.

http://m.focus-news.net/?action=opinion&id=53870

лично на мен би ми било интересно да видя как би се развило едно подобно "посредничество", въпреки че официалната българска страна е против всякаква външна намеса. интересно дали македонистите биха приели едни "пробългарски" позиции само защото идват от трета страна и няма да изглеждат като български "диктат".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Всичко е впрегнато в помощ на македонизма [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.09.20 18:51



Ако имаме политици със здрави нерви, подобни заявления могат да си ги преместват от единия в другия крачол, защото ако Бг се запъне - ни Скопие, ни Берлин, ни Париж не могат да вкарат северняците в ЕС.
Така беше и с гърците: плюеха ги, че били лоши, ама 30 години държаха скопияните настрана и никой копче не можеше да им каже. Сори, такива са правилата на кандидатсване в ЕС.




"В действителен интерес на България е да не блокира процеса на разширяване на Европейския съюз в региона, заяви германският посланик в Скопие Анке Холщайн в интервю за Радио "Свободна Европа“ по повод меморандума, представен от България до страните членки на ЕС, обявяващ препятствия пред Македония, цитира думите ѝ македонският “Фокус“.

"България отправи тези искания към други държави-членки в началото на август. Доколкото ми е известно, всички останали държави-членки са на мнение, че двустранните въпроси не трябва да се поставят в преговорната рамка и че двустранните въпроси трябва да се решават двустранно. България винаги е била силен поддръжник на европейската интеграция в региона, включително и на Северна Македония. В действителен интерес на България е да не блокира процеса на разширяване на ЕС в региона," каза Холщайн.

Тя казва, че през следващия период властите в Скопие трябва да се посветят на борбата с корупцията, реформите в съдебната система, върховенството на закона.

"От решаващо значение, разбира се, е върховенството на закона, борбата с корупцията, включително съдебната реформа, а също така е много важно законът за борба с дискриминацията да бъде приет бързо и изборният закон да бъде адаптиран към препоръките на ОССЕ / СДИПЧ. Основно за много области на социалния живот е преброяването, което е планирано за април и Северна Македония трябва да започне да се позиционира върху икономическите предизвикателства във вътрешната икономика, но всичко това е отразено в правителствената програма“, казва Холщайн.
"

Редактирано от goga на 20.09.20 18:52.



Тема Re: "Независен весник"нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.09.20 14:49



всъщност не. сега като се замисля не можем да оставим научни лица от разни измислени нации като австрийската и белгийската такава да дерибействат по българската история /вземат да се солидаризират с другата изкуствена нация - северномакедонската/.
а тоя дрезов не знам какво толкова му е текнало да ни вменява някаква вина, че едва ли не с нашите действия сме превърнали договора за приятелство едва ли не в договор за неприятелство. глупости на търкалета. чисто и просто нашите действия пратиха в нокдаун македонисткия "научен" елит /всъщност шайка пропагаднисти и шарлатани/, които никога не са ни били и няма да ни станат приятели и които вдигат истеричен вой до небесата и продължават да настройват бедната северномакедонска маса срещу нас. ей това са истинските неприятели и противници за радзрешаването на бг-смк конфликта.
а нашата основна грешка тук е, че нямаме качествени инфлуенсъри на рсм почва, които да противостоят на ония лайномети.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.