Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 23.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво става в САЩ?  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.09.20 16:31



Американската киноакадемия тази нощ официално оповести нови условия за допускане до престижната номинация за Най-добър филм. Те ще влязат в сила през 2024 година.

За допустими ще се считат тези заглавия, които покриват поне 2 от 4-те нови стандарта. Те са:

А. Репрезентация на екран, тематично и в сюжета:

За да се покрие този норматив, трябва да се изпълни поне едно от следните условия:

- един от главните актьори да е от етническо малцинство;

- 30% от всички актьори да са жени, представители на ЛГБТИ, от етническо малцинство или хора с увреждания;

- сценарият да включва поне една сюжетна линия за жена, представител на ЛГБТИ, етническо малцинство или хора с увреждания.






Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано09.09.20 17:07



SodomGomorra...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано09.09.20 17:21



Това разбира се не е от глупост или необмислено, а една малка стъпка към целта: пълна и безконтролна власт на капитала и на върхушката на една религиозна група.



Тема Към източника:нови [re: komitaO3]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано10.09.20 01:44





Стандартът, с 4 изисквания, е "моделиран" по "шаблон от Британския Филмов Институт". Нищо ново.

Интересното е, че определението за "малцинство" следва и расова, и етническа линия - но само за специфични раси и етнически групи. Също нищо ново.

Изискването е филмите да изпълнят поне 2 от 4-те изисквания на стандарта. Прави спазването на стандарта доста хлабаво.

Практически всички модерни филми, английски и американски и изобщо западни, да кажем от последните 20 - 40 години, изпълняват стандарта.

Не знам как ще бъдат разглеждани чуждестранните филми (от извън САЩ, Англия, и западна Европа).



Тема Re: Към източника:нови [re: Santo Modesto]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано10.09.20 10:26



В отговор на:

[...] Не знам как ще бъдат разглеждани чуждестранните филми (от извън САЩ, Англия, и западна Европа).



В България и Румъния можем да го изпълним много лесно и да избием рибата. С актьори цигани можем да направим нещо подобно на Града на Бог.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Към източника:нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано10.09.20 10:35



Както там така и тук си е индустрия и в крайна сметка опира до два простички въпроса:
1. Има ли кой да плати за да се заснеме;
2. Има ли кой да плати за да гледа?



Тема Re: Към източника:нови [re: Santo Modesto]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано10.09.20 11:17



Българските филми от известно време изпълняват вече тези "стандарти". Причината досега може би беше, че получават финансиране от определени фондации и организации, но очевидно идеята е да се наложи плащанията или диктатът да се извършват от държавите (послушните правителства).

Подобна уравниловка уж с цел хората да са еднакви и доволни, се прави за да се властва по-лесно над тях. Това го знаем от комунизма, където уравниловката включваше и равно имуществено/финансово състояние на хората, единственото което сега липсва.
С една дума комунизма мутира в глобализъм или неолиберализъм, чиято цел е световен диктат, което всъщност беше и истинската цел на комунизма.



Тема Re: Към източника:нови [re: Orphey]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано10.09.20 11:35



Комунистическият морал изключваше целувка на публично място, та гейове и лезбийки ли? :)
Всяка идеология си прави уравниловката където и е угодно.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Към източника:нови [re: leyte]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано10.09.20 11:45



Както там така и тук си е индустрия и в крайна сметка опира до два простички въпроса:
1. Има ли кой да плати за да се заснеме;
2. Има ли кой да плати за да гледа?


1. Не.
2. Не се знае.

Турските сериали в началото се продаваха за жълти стотинки, като държавата осребрява всеки подписан на загуба договор. Сега не е така, и някои филми са интересни.

Също вложиха много пари за обучение на студенти.

Ние сме народ №1 в това да правим чудеса без ресурси. Мисля, че има достатъчно талантливи аматьори и може да изкъртим паветата в категория най-успешни нискобюджетни филми в света. Има един филм Unsane, който е заснет изцяло Айфон. Той е психо и образът от Айфон с разните обективи даже спомага за шашава атмосфера.

С пари е лесно. Даже с тия големи турски капитали можеха да постигнат много повече.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.09.20 12:56



Стига, бе, тва трябва да е фейк!
Не че не се спазват видимо подобни правила, ама като официално обявени критерии за награда ми идват... като фейк, на който хората биха повярвали.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.09.20 13:13



Има го навсякъде като текст, БТВ, НОВА, Труд и т.н.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.10.20 14:19



Супер смешни са ми тези класации със свобода на словото:





Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано15.10.20 14:25



Според мен новината, която не че не е напълно възможна, е малко съмнителна. Според източника който си посочил тя се съдържала в бележник забравен в някакъв магазин или нещо подобно.

Редактирано от jingiby на 15.10.20 14:34.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.10.20 14:37



Не бележник, а:





Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано15.10.20 14:59



Тамън се чудех какво е това, понеже на български нема такава дума, а на ингилизки е бележник, па то какво било? Все пак забравен лаптоп в магазин с поверителна информация в него, който не е потърсен от собственика си, ми звучи невероятно. По-вероятно е да е кражба на инфо от ел. поща на конкурентната партийна организация или някаква скалъпена история.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.10.20 15:02



Когато друсаш с крек, вършиш всякакви глупости.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано15.10.20 15:07



Непредаването на чужда вещ на собственика или на полицията е престъпление в САЩ. Още повече ровенето в личната кореспонденция и разпространението й след това.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.10.20 15:21



Скандала е доста сериозен и само показва лицемерието на демократите. Ясно че щабът на Тръмп стои зад това, но това не омаломожава случилото се.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано15.10.20 15:25



Що ли ми напомня на историята с личната поща на Хилъри...



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.10.20 16:53



Все пак забравен лаптоп в магазин с поверителна информация в него, който не е потърсен от собственика си, ми звучи невероятно.



В материалът пише:

Ноутбуукът е изоставен в сервиз в родния щат на Байдън, Делауеър, според собственика на магазина.

Има голяма разлика между "изоставен" и "забравен". По "Дисковъри" вървят серии наречени "Битки за багаж" (или нещо подобно). Там се разиграват търгове на сляпо (или след бегъл оглед) на съдържанието на разни наети складове изоставени от наемателите им след определен период от време.



https://www.youtube.com/watch?v=G29bdZeJMxs

Редактирано от cumanich126454 на 15.10.20 16:47.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано15.10.20 18:04



Ти би ли си изоставил личния лаптоп някъде? Ако същият съдържа поверителна информация и лични данни, би ли го потърсил след това? Намерилият го собственик на сервиз/магазин, който знае кой го е забравил, а би могъл да разбере това и от съдържанието, би ли опитал да потърси собственика, особено като знае, че той не е случаен човек, или поне да го предаде на полицията?



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.10.20 19:40



Ти би ли си изоставил личния лаптоп някъде?

Ами имам личен лаптоп (впрочем пиша от такъв), но го ползвам само като приставка към монитора и клавиатурата... ( в смисъл, че не го разнасям нагоре и на доноле). Дори батерията му никога не съм я зареждал. От време, на време го продухвам със сгъстен въздух в близкия автосервиз...
-----
Разбирам те какво искаш да кажеш, но не това ми е интересното. Мога да оценя станалото като добър удар от отбора на Тръмп.



Тема How The Delusion of Diversityнови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано15.10.20 19:43



Destroys Our Common Humanity:



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.10.20 17:08





Имах такъв приятел американец от Вашингтон, изпратен в България по обменни програми. Половин година учи български из видинско, защото живееше там на квартира в едно из видинските села. После се премести в столицата да работи и остана по собствено желание у нас, след като вече бе изтекъл срока, по който течеше срока за обмяна на опит. Бачкаше като преводач в София, но след година и половина му предложиха много висока заплата в американската столица и се завърна. Когато се видяхме по-късно с него и го попитах не му ли липсва България ми отговори:
- А ми ние българите си имаме място във Вашингтон, където се събираме всяка седмица. Така компенсирам липсата на красивата ви родина!

Представяш ли си: "ние българите", за американец пребивавал в България само две години, но говореше за нея, като тази американка от клипа, чиито престой все пак е бил 4 години.

Редактирано от kuduger-96506 на 16.10.20 17:02.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано22.10.20 15:09







Тема Много е възможно!нови [re: kuduger-96506]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано23.10.20 05:47



Ако казаният човек е бил отишъл в България по "служебно поръчение", и по поръчение е бил научил български, и прочие - при връщане в САЩ щеше да е отчитан като "наш човек отбил дълга си". Доста е трудно да настояваш да си "чужд" когато своите те приемат и обичат и всякак третират като "свой".

Но ако той сам, по свое желание, е бил в България и тъй нататък... Доста джентълмени от системата няма да пропуснат да го отчетат като "отметнал се". И да започнат намеците и разни други "сигнали" към него, че той не е съвсем свой. Това няма да остане незабелязано от работодатели и изобщо от началническата верига над него. Доста лесно се става "чужд" когато своите те подбутват и недолюбват и всякак третират като "чужд".

Хората, статистически, са много чуствителни към относителните разлики в отношението към тях от заобикалящото общество. Ако българите са били третирали казания човек радушно, или поне сносно, без натякване на национални различия, а американското общество (около казания човек, нали! което е доста специфична част от САЩ общество - но той с него общува и на него реагира) започне да бръчка нос и да пуска разносмислени намеци които вредят на кариера и изобщо личен живот... Ей го "ние българите". Ако той е оженен за българка - съвсем! Впрочем, съпругата му би показала окончателно, за споманатите джентълмени, дали той е истински американец, или е бил такъв - но не повече.



Тема Re: Много е възможно!нови [re: Santo Modesto]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано23.10.20 11:09



В тази връзка той не пропусна да ми сподели, че неговия съквартирант с който дели апартамент във Вашингтон, го смята за странен и не одобрявал много неговите предпочитания към българската общност там.

Иначе докато престоя му бе вече по собствено усмотрение, бе канил и баща си да види България. Харесваше българките (той самият бе доста добре изглеждащ бял), но все още ергенуваше, когато го видях за последно....



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.10.20 16:28



Холивуд винаги се е командвал от евреи. Нищо лошо за евреите, но за да си много известен холивудски актьор основно изискване е да имаш еврейска кръв, независимо от коя част на света идваш. Антиеврейски филми не се толерират, спомняме си какво стана с Лудия Макс когато направи Страстите Христови, направо го докараха до лудост. Унижението за Мел Гибсън бе показно.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.11.20 12:57



Доноси, цензура, мания по идентичността… Бивша сътрудничка на рубриката за мнения в големия американски вестник, Бари Уайс разказва пред френския “Поан” как се е оказала сектантка в тази институция на журналистиката: "Изведнъж от прогресистка в “Уолстрийт Джърнъл” се оказах консервативна в “Ню Йорк Таймс”. Предусещах го! Някои от колегите ми не ми говореха, но беше поносимо, това беше цената, за да работя в най-влиятелния вестник в света... Атмосферата стана твърде враждебна, като дребнавата атмосфера в училищния двор. С времето се оказа все по-трудно да пиша и да поръчвам написването на статиите, които ме интересуваха - и мисля, че някои от тези, които написах, когато се присъединих към вестника през 2017 г., вече не могат да бъдат публикувани днес. Тогава настъпи повратна точка, принудителната оставка на моя пряк шеф - отговорният редактор на страниците за мнения Джеймс Бенет - след публикуването на изявление на сенатор Том Котън. Напускането на Бенет ме трогна лично. Когато шефът ти е уволнен за 48 часа, защото е публикувал становището на сенатор републиканец, който изразява гледна точка, споделяна от мнозинството американци, как след това да поемаш рискове като журналист? Можех или да остана и да работя по безобидни теми, или да си тръгна и да продължа да пиша за това, което смятам, че е истинско. Реших да си тръгна, което беше много трудно, но не съжалявам. И това, което виждам в “Ню Йорк Таймс”, откакто си тръгнах, само потвърждава това, което видях отблизо... Това, което разказвам за “Ню Йорк Таймс”, не засяга само “Ню Йорк Таймс”. Той е важна илюстрация, но остава само илюстрация, на важна ревоюлция, която тече вътре в нашите институции"






Тема Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.12.20 21:11



Вън от борсата! Nasdaq изхвърля компании, управлявани само от бели хетеросексуални мъже






Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано01.12.20 21:18



Това няма много общо с унгареца евродепутат.
Напротив, някои малцинства са толкова консервативни в САЩ, че джендърство на практика не се среща между тях.
При жените има разбира се представителки от другият бряг, но често на такива високи постове, отново са консервативни представители на нежния пол.



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.12.20 22:03



Напротив, проблем е че ще се назначават хора, заради расата или пола им, а не заради способностите им.



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано01.12.20 22:13



Това се прокрадваше от дълго време в американското общество и в някаква степен също и в канадското.



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 22:24



Сещам се за онзи сръбски виц, дето влезнал шефа при работниците и им казал, че много съжалява, ама трябва да изгони някой от тях, щото нЕма пАри. Станала госпожата и казала, че нея не можел да я уволни, щото била единствената жена, и това щяло да бъде неравноправно отношение към половете. Станал циганина и казал, че ще се оплаче от расистко отношение. Станал възрастният и казал, че него не могат да го изгонят преди пенсия. Накрая останал само един млад, прав и корав сърбин. Станал и той и казал: Абе не знам какво ми става, ама напоследък много съм изпедерастял.



***


Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.12.20 22:39



Има и по-гаден вариант. Влязъл шефа при един и му вика, ти чукал ли си секретарката? Ама как, аз, никога! Така, чудесно, казал шефа. Тъй като си единствения който не си спал с нея, ти ще и кажеш че е уволнена





Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано01.12.20 23:30



Между другото, за изборите - сега говорих с един приятел българин от САЩ, и го питах, дали са лъгали на изборите, щото тука разни експерти ни обясняваха как заради вируса нямало активна регистрация и всеки можел да си пуска колкото си иска бюлетини едва ли не. Каза ми, че по-активна регистрация е нямало никога досега. Първо подаваш заявка по интернет, те ти пращат плик по пощата, специално рефериран до тебе, с баркод и незнам си какво още. После, като влизал в страницата на интернет, веднага излизало с червени букви, че вече си гласувал, а ако отидеш да гласуваш и в секцията, те арестуват. Джулиани намерил уж 4 мъртви души и се опитал да ги представи като доказателство за повсеместни измами, пък то се оказало, че двама си били живи, пък другите двама били гласували преди да починат. Нилколайдс сигурно може повече да разясни. На хора като Боян Чуков трябва да му се забрани да доближава сгради на телевизии в радиус на 1 километър.

***



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.12.20 23:45



Фалшификациите обикновено се правят по начин, който не може да бъдат хванат. В България наивниците още си мислят че изборите се решават в циганските махали. И в САЩ не пречи да организираш маргинални групи да си направят активна регистрация и да ги мотивираш да гласуват(гобленистки, лгбт, чернокожи църкви и прочие).Но като цяло Тръмп си загуби изборите по доста безспорен начин.



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.12.20 00:06



ЛГБТ, чернокожи и прочее. За кого мислиш са гласували и без особена мотивация? И откъде-накъде само демократите да са подкупвали? Републиканците да не са бавно развиващи се? Аз говоря само за активната регистрация, не съм им светил в щабовете за всичките им гадории дето със сигурност са направили.

***

Редактирано от Amateur на 02.12.20 00:08.



Тема Re: Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.12.20 09:39



Между другото, за изборите - сега говорих с един приятел българин от САЩ, и го питах, дали са лъгали на изборите, щото тука разни експерти ни обясняваха как заради вируса нямало активна регистрация и всеки можел да си пуска колкото си иска бюлетини едва ли не.


В някои щати принципа на активната регистрация е бил изоставен и губернаторите са решили да изпратят бюлетини на абсолютно всички регистрирани избиратели. Твоят приятел може да не живее в някой от тези щати. Та неговите наблюдения в неговото село може и да са верни, ама у съседното село може да е друго

Константин Вълков свидетелствува:

Имах възможността да отида в две станции, където се гласува при това нарочно в малки градчета. Първото, което се прави, когато се получи една бюлетина по пощата, е да се провери дали въпросният гласоподавател е регистриран. След това дали не гласува за втори път.



От този текст не мога да съдя, че гласоподателя има активна регистрация. То и изборната комисия няма как да знае. Само се проверява дали го има в избирателните списъци.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.12.20 15:12



май тези нови правила сега ще проработят и в българска полза. така като гледам как Мария Бакалова от Борат 2 /по линия на това, че е актриса от "малцинствата" и с темите за женска еманципация и феминизъм от филма/ е подпукала наградите на регионалните гилдии и кръгове на филмовите критици в щатите като нищо ще остнесе номинация за оскар ако не и оскар за поддържаща женска роля:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: tormentor]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано22.12.20 17:47



Нещо македонско нямаше ли Бакалова?
Не си спомням, но като нищо ще излезе, малко усилие трябва само.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано22.12.20 18:33



Арна е момата. Да не я мислим, тя е в друго измерение вече.

Може ли коментар за това, че гледам следиш темата:



Изслушване в Сената, за същото лекарство:





Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.12.20 21:19



бях го мярнал този доктор някъде преди няколко седмици, но честно казано изобщо не му обърнах някакво по-голямо внимание тогава. чак сега като писа ти, погуглирах малко - доколкото разбрах самия Пиер Кори твърди, че препарата /всъщност с основно предназначение срещу паразитни болести като крастата/ трябва да се използва съвместно/комплементарно с ваксините. защото действа повече превантивно. всъщност щекотливия въпрос е дали го има този елемент от теория на конспирациите и големите производители на ваксини имат някакъв пръст в "информационното затъмнение" или наистина твърденията за ефективността на ивермектина са наистина преувеличени.
в крайна сметка ако наистина страничните му ефекти са минимални, не виждам някакви пречки хората да го вземат превантивно, пък даже и да се окаже поредното плацебо.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано22.12.20 21:53



Благодаря за отговора.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.12.20 22:04



Ивермектин го ползвам от 5 години (не за мене , разбира се) а за един домашен любимец (котарак). По начало ивермектин се предписва за едри домашни животни (коне, крави) за предпазване от паразити и краста. Но познат ветеринар ме посъветва да лекувам с него котарака като ми даде няколко дози (в случая бяха инжекции, но май има и крем ивермектин). И понеже заболяването е сезонно, следната година отидох във ветеринарна аптека, където зооаптекарят отказа да ми продаде препарата след като се изпуснах, че е за котка. Та се наложи да посетя друга аптека без да обяснявам за какво ми е.
---
Мисълта ми е, че този препарат не е нов. Има го вероятно във всяка ветеринарна аптека, но за хора май все още ще трябва да се правят опити. Ето и друго мнение различно от това на д-р Ботев



\"Винаги ми е било лесно да вярвам в това, което ми е изгодно\" Чърчил


Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: Darkages]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.12.20 13:06



за македонското не знам, но за усилията, тук основните играчи са всъщност филмовите студия. а тази година предвид пандемията ролята на стрийминг платформите като нетфликс и амазон стюдиос /амазон прайм/ е много по-голяма и всяка от тях си промотира нейните проекти с всякакви средства. както чичко безос извади едни 80 милиона за филма на коен /известна е взаимната ненавист между безос и тръмп/, така и ще продължи да налива пари в течащото промотиране за предстоящите филмовите награди.
т.е. трябва си талант, но и много кинти зад него и здраво лобиране/промотиране. като далечен паралел виждаме как на нас ни вървят нещата със севмаците като нямаме нито здрав гръб, нито добро лобиране, пък нека после каузата ни е добрата и правилната.
и последен спойлър - тъкмо прочетох, че холивудската чуждестранна прес асоциация /организаторите на златните глобуси/ са прехвърлили бакалова от категорията поддържаща женска роля в категорията главна женска роля в комедия или мюзикъл. та те така, но нека не разваляме трепетното очакване на филмовите маниаци



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.12.20 18:25



Още една арна българска мома има във филма. Е, участва само с глас. Дияна Василева се казва:



\"Винаги ми е било лесно да вярвам в това, което ми е изгодно\" Чърчил


Тема Re: проф. Петров за ивермектинанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.12.20 12:11



Добре известният медикамент "Ивермектин" блокира размножаването на коронавируса и играе ролята на жива ваксина за човек, който го приема във всички стадии на заболяването. В това е категоричен проф. Иво Петров.

"Медикаментът се прилага и преди самото заболяване, и в началните, и в средните, и в късните стадии, тоест във всички фази на заболяването. Но най-силен е ефектът на Ивермектина в началото, в първите няколко дни, докато трае репликацията на вируса в клетките (докато вирусът се размножава).



\"Винаги ми е било лесно да вярвам в това, което ми е изгодно\" Чърчил



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.