Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано15.10.20 18:04



Ти би ли си изоставил личния лаптоп някъде? Ако същият съдържа поверителна информация и лични данни, би ли го потърсил след това? Намерилият го собственик на сервиз/магазин, който знае кой го е забравил, а би могъл да разбере това и от съдържанието, би ли опитал да потърси собственика, особено като знае, че той не е случаен човек, или поне да го предаде на полицията?



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.10.20 19:40



Ти би ли си изоставил личния лаптоп някъде?

Ами имам личен лаптоп (впрочем пиша от такъв), но го ползвам само като приставка към монитора и клавиатурата... ( в смисъл, че не го разнасям нагоре и на доноле). Дори батерията му никога не съм я зареждал. От време, на време го продухвам със сгъстен въздух в близкия автосервиз...
-----
Разбирам те какво искаш да кажеш, но не това ми е интересното. Мога да оценя станалото като добър удар от отбора на Тръмп.



Тема How The Delusion of Diversityнови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано15.10.20 19:43



Destroys Our Common Humanity:



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.10.20 17:08





Имах такъв приятел американец от Вашингтон, изпратен в България по обменни програми. Половин година учи български из видинско, защото живееше там на квартира в едно из видинските села. После се премести в столицата да работи и остана по собствено желание у нас, след като вече бе изтекъл срока, по който течеше срока за обмяна на опит. Бачкаше като преводач в София, но след година и половина му предложиха много висока заплата в американската столица и се завърна. Когато се видяхме по-късно с него и го попитах не му ли липсва България ми отговори:
- А ми ние българите си имаме място във Вашингтон, където се събираме всяка седмица. Така компенсирам липсата на красивата ви родина!

Представяш ли си: "ние българите", за американец пребивавал в България само две години, но говореше за нея, като тази американка от клипа, чиито престой все пак е бил 4 години.

Редактирано от kuduger-96506 на 16.10.20 17:02.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано22.10.20 15:09







Тема Много е възможно!нови [re: kuduger-96506]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано23.10.20 05:47



Ако казаният човек е бил отишъл в България по "служебно поръчение", и по поръчение е бил научил български, и прочие - при връщане в САЩ щеше да е отчитан като "наш човек отбил дълга си". Доста е трудно да настояваш да си "чужд" когато своите те приемат и обичат и всякак третират като "свой".

Но ако той сам, по свое желание, е бил в България и тъй нататък... Доста джентълмени от системата няма да пропуснат да го отчетат като "отметнал се". И да започнат намеците и разни други "сигнали" към него, че той не е съвсем свой. Това няма да остане незабелязано от работодатели и изобщо от началническата верига над него. Доста лесно се става "чужд" когато своите те подбутват и недолюбват и всякак третират като "чужд".

Хората, статистически, са много чуствителни към относителните разлики в отношението към тях от заобикалящото общество. Ако българите са били третирали казания човек радушно, или поне сносно, без натякване на национални различия, а американското общество (около казания човек, нали! което е доста специфична част от САЩ общество - но той с него общува и на него реагира) започне да бръчка нос и да пуска разносмислени намеци които вредят на кариера и изобщо личен живот... Ей го "ние българите". Ако той е оженен за българка - съвсем! Впрочем, съпругата му би показала окончателно, за споманатите джентълмени, дали той е истински американец, или е бил такъв - но не повече.



Тема Re: Много е възможно!нови [re: Santo Modesto]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано23.10.20 11:09



В тази връзка той не пропусна да ми сподели, че неговия съквартирант с който дели апартамент във Вашингтон, го смята за странен и не одобрявал много неговите предпочитания към българската общност там.

Иначе докато престоя му бе вече по собствено усмотрение, бе канил и баща си да види България. Харесваше българките (той самият бе доста добре изглеждащ бял), но все още ергенуваше, когато го видях за последно....



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.10.20 16:28



Холивуд винаги се е командвал от евреи. Нищо лошо за евреите, но за да си много известен холивудски актьор основно изискване е да имаш еврейска кръв, независимо от коя част на света идваш. Антиеврейски филми не се толерират, спомняме си какво стана с Лудия Макс когато направи Страстите Христови, направо го докараха до лудост. Унижението за Мел Гибсън бе показно.



Тема Re: Какво става в САЩ?нови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.11.20 12:57



Доноси, цензура, мания по идентичността… Бивша сътрудничка на рубриката за мнения в големия американски вестник, Бари Уайс разказва пред френския “Поан” как се е оказала сектантка в тази институция на журналистиката: "Изведнъж от прогресистка в “Уолстрийт Джърнъл” се оказах консервативна в “Ню Йорк Таймс”. Предусещах го! Някои от колегите ми не ми говореха, но беше поносимо, това беше цената, за да работя в най-влиятелния вестник в света... Атмосферата стана твърде враждебна, като дребнавата атмосфера в училищния двор. С времето се оказа все по-трудно да пиша и да поръчвам написването на статиите, които ме интересуваха - и мисля, че някои от тези, които написах, когато се присъединих към вестника през 2017 г., вече не могат да бъдат публикувани днес. Тогава настъпи повратна точка, принудителната оставка на моя пряк шеф - отговорният редактор на страниците за мнения Джеймс Бенет - след публикуването на изявление на сенатор Том Котън. Напускането на Бенет ме трогна лично. Когато шефът ти е уволнен за 48 часа, защото е публикувал становището на сенатор републиканец, който изразява гледна точка, споделяна от мнозинството американци, как след това да поемаш рискове като журналист? Можех или да остана и да работя по безобидни теми, или да си тръгна и да продължа да пиша за това, което смятам, че е истинско. Реших да си тръгна, което беше много трудно, но не съжалявам. И това, което виждам в “Ню Йорк Таймс”, откакто си тръгнах, само потвърждава това, което видях отблизо... Това, което разказвам за “Ню Йорк Таймс”, не засяга само “Ню Йорк Таймс”. Той е важна илюстрация, но остава само илюстрация, на важна ревоюлция, която тече вътре в нашите институции"






Тема Унгарския депутат да ви е проблеманови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.12.20 21:11



Вън от борсата! Nasdaq изхвърля компании, управлявани само от бели хетеросексуални мъже







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.