Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Аз много се страхувам че ште испаднам албанецнови [re: Dean Dimov]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.07.20 00:09



Така мисля и аз.



Тема Re: ДНКнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано27.07.20 08:38



И аз на MyHeritage
40 Балкански,
30 Гръцки (отскоро го преименуваха на Гръцки/Южно Италиански)
17 Скандинавски
4 Мала Азия
7 Ешкенази
Не са 100, щото закръгляват.
Ако натиснеш на страна — най—близо Българин, Македонец и Гърция.
България е с най—много % хора с частично Гръцки произход, след Гърция и Македония мисля. Или с един от най—високите.



Тема Re: Аз много се страхувам че ште испаднам албанецнови [re: ludo-mlado]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано27.07.20 08:42



Брежнев е украинец....говореше даже с украински акцент руски език. Хороша страна Болхария...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: ДНКнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.07.20 10:25



Много странно ми е това, че не излизат славянски(източноевропейски) гени на Балканите.
А "прабългарски" гени, мисля че се крият в ашкенази, които са априори наследници на хазари.



Тема Re: ДНКнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.07.20 12:37



Какво правя тук не знам: само гърчоля и потомци на
попътни контакти между пияни нормани и шиптърки.





Тема Re: ДНКнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.07.20 12:39



Ми то това е сред всички българи бе сладур. Провери усреднените данни за цялата държава.



Тема Re: ДНКнови [re: komitaO3]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано27.07.20 13:25



Връзката ашкенази и хазари е мит. Страната Ашкеназ на еврейски е Германия. В поречието на Рейн във войната с германите са документирани между римските войски и еврейски полкове. Пак от тогава в римска Германия са открити и антични синагоги. По-късно за пръв път в град Майнц, днешен Райнланд - Пфалц, мисля че през 9 век има писменост с букви на иврит и с текстове на старонемски със заемки от иврит и арамейски. Няколко такива има открити и в околностите. Ашкеназите мисля, че би трябвало да имат най-вече смесица между германски и семитски гени, може и келтски и южноевропейски/италийски. Те тръгват векове по-късно на изток, заедно с германските колонисти в славянските,балтийските и унгарски земи. Намират добър прием в Полша и Литва и др. държави, ашкенази които са гонени от владетелите на отделни държавици в раздробена феодална Германия. Нищо хазарско не може да има в тях. На територията на Чехия асимилират друга по-малобройна еврейска група, говореща и пишеща преди това да славянски с ивритски букви. Може би чак тези от ашкеназите, достигнали до днешна Украйна и Крим евентуално да са асимилирали някаква малка група говореща на тюркски и евентуално наследници на хазари, но това е хипотетично и няма доказателства. В Крим има две такива малки групи - кримчаци и караими, и да се предполага че някакви подобни на тях наоколо евентуално да са асимилирани от ашкенази.

Редактирано от Dean Dimov на 27.07.20 13:28.



Тема Re: ДНКнови [re: Dean Dimov]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.07.20 13:33



А откъде са им рунтавите кожени шапки?



Тема албанцитенови [re: komitaO3]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано27.07.20 13:37



Шиптърите може и да не са илири, а траки. Евентуално периферийни траки от североизтока - свободни даки, карпи, карподаки, костобоки. Оказали се някъде в Централните Балкани по време на великото преселение на народите, вероятно притиснати от славяни или други. Преди да идат в Албания те може и векове да са живяли някъде в съседство - в Косово/Дардания, в някои райони на Северна Македония , в Нишко или др. В Албания те заварват славяни, т.е славяните там им са субстратно население, а славяните там са заварили романоезично население което им е предсубстратно, то на своя ръка се е състояло от преди всичко романизирани илири, така че индиректно албанците имат и илирийско потекло. После като надстрат абсорбират и влашко население, също потомци на романизовано население, но от други райони, основно с тракийски субстрат /това от триъгълника/. Южните албанци асимилират и гръцкоезично население /също основно гърцизирани илири, които преди това са били славянизирани/с изключение на някои планински пастири евентуално/ и влашкият примес при тях е и по-голям. Гегите поради тази причина са по-чисти албанци, а тоските са албаноезични мелези със силна влашка и гръкоепирска примес. Славянски примес имат и едните и другите, мюсюлманите повече.



Тема Re: ДНКнови [re: komitaO3]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано27.07.20 13:40



Такива имат караимите и кримчаците, ашкеназите носят черни цилиндри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.