Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 08.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Еи гиди Ванчо,нови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано12.08.20 16:52



Това са подлите трикове на Егзархийата....некакви пластови оддамна заборавени изпливаат во мозокот на човекот, кой инаку си ужива безметежно....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Еи гиди Ванчо,нови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано12.08.20 16:55



Кральо портальо, отвори порти, за да премине кральова войска...това требва да е српско с тия кралови....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: ДНКнови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано12.08.20 18:05



От Усури, до Мисури, всички са оногондури








Тема Не сам бил от доста временови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано12.08.20 20:12





Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Бог да ја прости баба минови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано12.08.20 20:38



Благуна, целата песен Тумба тумба, дивина, јавни коња пауна... ја знаеше а пак аз ја мрзех таз песен (пак ли бабо с тиа ?)...все некакви чудни несврзани думи...јагне, овца кожа....зајак, тирчин, чифут... това..онова

Ех, да може сега баба да се појави од некаде и да изрецитира неколко стиха ...








Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Re: Бог да ја прости баба минови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано12.08.20 21:14



Моят дядо "дедо Боби", роден 1902 г. в град Цариброд, но иначе по потекло от село Долни Романци, Брезнишко, беше абсолютен оригинал. Любимият ми дядо, един ден ще ме посрещне Горе. Така ме е яд, че като бях петнайсет-шестнайсетгодишен акълът ми беше в древните цивилизации. А можеше такива неща да науча от него за 20-40те години, безценни. Почина за жалост през 1981 г., а аз се усетих след 1-2 години, ама къснооо....
Посведните си години пердашеше само на граовски, супер интересен диалект....
Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...

Редактирано от Shtrkot на 12.08.20 21:09.



Тема Re: Бог да ја прости баба минови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.08.20 22:07



Аз пък бях добро дете, което не е мислило, че старите говорят глупости и съм ги слушал с интерес.



Тема Re: И оште нешто, алабаланица... бешенови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.08.20 12:29



Аз за бомбата не съм го чувала, ама за Ванчо - още от баба ми.
Тя затова се среща рядко при Сашето - щото са се усетили, че е татарска.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Да, не знам доколко е било това ситематичнонови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано13.08.20 14:57



штото всепак се работи за детска игра и точно в тази не се внушава никаде нешто балгарско но тенденцијата е савсем јасна.

Между другото, две от песните спомнати погоре са на испански сефардски, от евреите в Битоља поточно техна интерпретација както са ги чували нашите прадеди.

Примерно..сол макарон е всашност от сои марикон итн

Можеби интересно е че влашки бројалки немахме..или поне аз не се сештам, а турски да , частично, зависно в која махала си пораснал.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 13.08.20 15:00.



Тема На снимкатанови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано13.08.20 15:03



баба ми Благуна (моминско Талевска или Бараковска) и дедо ми, Флоре Дончо Јосифовски на денот на нивното венчавање, с. Кукуречани, Октомври 1942 г.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.