Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.07.20 20:35



Съжалявам, майна, Ицо Иванов не е Христо Ботев



Пометете ГЕРБ на избори и с кеф ше ви пожелая дълго и ползотворно управление. Другото са някакви мъки кански, без предвидим изход и перспектива. Искате власт, ами вземете я по единствения възможен начин - с бюлетини и одобрение. Без това, всичко друго е ала-бала.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано21.07.20 20:45



Според бившият посланик на САЩ в София Джеймс Пардю, Съединените щати са информирани много добре какво е положението в страната. Според него у нас има фасадна демокрация, каквато може да се види в Путинова Русия. В подкрепа на думите си той посочва, че липсва независима преса, като е налице еднопартийно управление, ширеща се корупция и прекомерно влияние на близки до властта олигарси.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.07.20 20:53



Хубаво. Така е. Но власт се взима и упражнява след завоюване на съответно влияние в Н.С. Друг начин няма.

Ако можеше Цар Борис Трети да се съживи и да назначава лично най-кадърните технократи, избрани по ум, както си го представя Деан - веднага с две ръце подкрепям. Но няма как.
Сега ще стане дежа ву като 2013-14 г.
Б.Б. подава оставка, плюят го и го преследват медийно и евентуално съдебно няколко месеца , и след година, след като многовластието/безвластието омръзне на всички, ГЕРБ пак излизат като първа или втора политическа сила.

Оставте го да се насере докрай, да омръзне наистина на всички, и хората сами ще му покажат червен картон. А през това време по-хитрите и кадърни политици ще имат възможност да печелят популярност и влияние. Без вот, няма как някой да управлява.

Редактирано от goga на 21.07.20 20:47.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано21.07.20 22:54



И аз мисля така. Много се надявам от ГЕРБ да се заинатят и в същото време протестите да вървят още няколко месеца. Готов съм да търпя този долен тип и калинките до редовните избори с надежда, че им е за последно.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.07.20 06:24



ГЕРБ колкото повече се инатят толкова падането им през пролетта ще бъде по-болезнено. България така или иначе през ноември ще навлезе в нова фаза на коронакризата (започва да идва и стандартния грип, а как да го отличиш от ковид-19). Договорените 29 млрд. евраки няма да са готови за крадене, щото ще трябват проекти, пък и върховенството на закона... Скептичен съм дали протестите ще продължат няколко месеца. С първите есенни дъждове или зимни снегове ще се спихнат. Ако си спомним 2013 г. протестите не успяха - правителството падна заради предателството на коалиционния партньор на БСП, а не заради протестите. Защо ли си мисля, че и този път ще се повтори този сценарий? Валерко и Войводата за да спасят малкото останал им имидж (достойнство те отдавна нямат) ще предадат Тулупа.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.07.20 07:10



Ще кацнете на моето...





Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано22.07.20 09:12



Орешарски го смениха американците чрез ДПС, протестите не успяха. И тези нямат шанс сами по себе си, на площада не са по 100-200 000, но ги поставят в отбранителна позиция, изнервят вожда, отразяванено им малко или много влияе на избирателите... Какъв ли стрес докарва за самовлюбения тълпата да реве под прозорците му: ,,Бойко курво!"





Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.07.20 10:02



Патриотите няма да предадат управлението, тъй като знаят, че за тях следващ парламент няма. Game over.
Не подценявайте ГЕРБ. Ако в този момент Б.Б. подаде оставка, не се формира ново правителство и се отиде на избори ГЕРБ пак ще са първа политическа сила, а дали ще се формира ново тяхно управление ще зависи изцяло от конфигурацията в парламента. (Общо взето работите ще зависят от волята на ДПС), освен ако Слави не вкара достатъчно хора, че да управлява с ГЕРБ.

ГЕРБ са сериозно подценени вспособността си да организират контролиран вот. Интересното е, че настоящи и и бивши полицаи и военни масово (ще) гласуват за тях. Вервайте ми врякането по площадите няма да промени гласуващата за ГЕРБ база.
Жалко е, защото това псевдо дясно управление ми е ужасно антипатично, но явно това е капацитета на обществото ни.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.07.20 10:31



ГЕРБ трудно ще съставят ново управляващо мнозинство в новия парламент, ако изборите са сега. Но категорично ще бъдат най-голямата група в НС. След половин година бъдещето им не е толкова розово. Но пак ще имат влияние.
Притеснението на Б.Б. не са изборите сега - те за него са "добре дошли", а служебен кабинет на Радев. Затова е цялото дърпане.

И аз мисля, че протестите отиват към задънената улица от 2013 г.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.07.20 10:43



Бих хвърлил оставка, ако съм на местото Му. След половин година нещата вероятно ще са по-зле. Все пак продължавам да подозирам, че ГЕРБ има достатъчен капацитет да си произвежда удобни марионетни формирования - вж. Воля. Т.е. довършването на мандата, ще означава удобно вкарване на техни хора в новия парламент. Подозирам и Дългия в колаборационизъм. Т.е. - този проект не е никак случаен.




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.