Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ами, сега..... /Минута е много/нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано25.06.20 09:20



Прав си! Русия е жалка гротеска на минало величие. Но това не пречи на руската върхушка да подсилва точно този жалък външен вид, като със скромния си бюджет, изоставащи технологии и т.н. говори за "военно-космически сили", "водещи производства", "най-силната армия", "хипер-звуково оръжие" и т.н., както и да организира паради на победата посетени на ниво държавни глави от няколко сатрапа от Централна Азия.
Вижда се доколко Европа е готова да приеме сътрудничество с Русия от посетеността на тези театрални бутафории насред Москва с присъствието на "0" (нула) официални лица на парада от европейски държави. И не - подобно посещение не е забранено от Вашингтон, просто нито един европейски държавник не би рискувал да загуби следващите избори, само за да угоди на един лилипут с мания за величие.



Тема Re: Ами, сега..... /Минута е много/нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.06.20 10:27



А, дано има все така искрено желание да се откачи от нас, но като я гледам, не иска да се откача.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Ами, сега..... /Минута е много/нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.06.20 11:39



Президентите на Франция и на Русия, Еманюел Макрон и Владимир Путин, ще разговарят утре чрез видеоконферентна връзка, съобщи вчера Елисейският дворец, цитиран от Франс прес и ТАСС.
Двамата ще обсъдят "стратегическия диалог" между Франция и Русия, както и основните кризи, фигуриращи в дневния ред на Съвета за сигурност на ООН, предава БТА. В дневния ред на преговорите между Макрон и Путин са включени също въпроси, свързани с Украйна, Либия, Иран и Сирия, а така също сътрудничеството в областта на здравеопазването и околната среда, уточниха от Елисейския дворец.



Относно посетеността на Парада е разбираемо да е така поради Ковид-19. Иначе ако всичко бе нормално, на 9-ти май там щяха да са Меркел, Макрон и другаря Тръмп естествено. И не за друго, а заради кръглата годишнина. Иначе Русия е нямала претеции да има най-силната армия в света. Те сами се поставят на второ-трето место.



Тема Re: Ами, сега..... /Минута е много/нови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.06.20 11:46



А, дано има все така искрено желание да се откачи от нас, но като я гледам, не иска да се откача.

Това е някакво твое субективно усещане. Русия хич не я интересуват българските работи. Интерес имат доколкото имаме територия през която да минат техни геостратегически обекти (несъстоялия се Южен поток и сега Турския такъв). Иначе не се сещам да искат да ни поробят културно и икономически. Нямат нито значайна култура, нито икономически проекти, които да ни заинтересуват. Изключая "Белене", където все пак се очертава руско-американски-френски проект. Единственото за което ние сами се натискаме е да привлечем повече руски туристи и да им продаваме колкото се може повече инвестиционни имоти.



Тема Re: Ами, сега..... /Минута е много/нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано25.06.20 12:02



Бих оспорил съветското военно превъзходство над Европа от времената на Сталин и Брежнев или по-точно ако не акцентираме върху някои условности, свързани с противопоставянето по времето на студената война.
Да започнем от края на ВСВ: Сталин едва изравнява резултата няколко години по-късно, когато СССР се сдобива с ядрено оръжие, но тогава вече и Франция и Великобритания притежават такова...



Тема Бих имал само една забелешканови [re: Superserb]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.06.20 10:05



процеса на интеграција на македонците в балгарската нација не беше завршен иако можеби етнокулутурно там припадат и повече од некои други балгарски региони(всашност това е голјамиа проблем днес), така че да се говори че ние сме се откажали от народа и држават си не е савсем коректно. Њама космически закон които да определја нациите или етникумите като настанали при големиа прасак. Вие често така се држите. Не сам оптимист за македонизма и македонците в долгосрочен план, но, какво да се прави, просто аз не мога и не знам друго.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Бих имал само една забелешканови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано26.06.20 10:34



Не е имало интеграция. То си бяхме едно цяло. Просто след това се случи дезинтеграция, поради попадането в различни държави. Най-голямото раздалечаване, съвпадна с Желязната завеса 1944-1989г. Тогава се промени живота на хората, с големи темпове. Вие се развихте по един начин, ние по друг. Един народ повече няма да сме. Но еднакви интереси, могат да ни сближат повече от очакваното.



Тема Re: Бих имал само една забелешканови [re: SashetoBE]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано26.06.20 10:34



Саше, нещо не си разбрал. Пише ли из вашите учебници: процеса на интеграција на македонците в балгарската нација не беше сосема завршен иако можеби етнокулутурно там припадат и повече од некои други балгарски региони?
Не пише. Там пише: Бугарите се диваци и татари со кои немаме ништо заедничко. Когато вместо второто пише първото тогава ни обвинявай, че вие често така се држите.




Тема Често ми се случванови [re: jingiby]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.06.20 11:15



поминало е вече доста време откако аз сам апсолвирал некои нешта в мојата глава и
сега ми се случва да несвесно се поставјам кам вапросите от моја ватрешна гледна точка којато не кореспондира с реланоста. Некои хора които ме познават от многу време ме предупреждават че иако аз говорам декларативно от македонистка позиција и вокабулар всашност по саштество отдавна не сам такав и нештата анализирам изцјало през балгарската призма или најмалко да имам нјакаква искривена македонистка картина в главата. До некаде е нормално, штото аз в последната деценија и повече чета 75% балгарска “аргументација“ и само 25% македонска такава. Нјама как това да не даде “резултат“.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 26.06.20 11:16.



Тема Ами да, всашност заради това енови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.06.20 11:22



много интересно когато откриеш некоја забравена нишка, нешто което ни сврзвало а е забравено ... нешто кликва в мозока, еурека момент .. хаха !

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.