Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано07.05.20 18:29





Редактирано от jingiby на 07.05.20 18:29.



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.05.20 18:41



Наричаме го така, по политическо-емоционални причини. Д
Част от българския са народните говори в Македония. Мен ме е срам обаче да нарека български, това което имат като официален език. Сърбизмите, чуждиците със сръбско окончание. Това не е български.

Редактирано от komitaO3 на 07.05.20 19:11.



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано07.05.20 20:35



На мен ми звучи приятно, родно....особено правописът им ме кефи....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ.... [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано07.05.20 21:16



Ако и краснописът е такъв...направо кандидатстудентски бисери. Пълен комплект като добавим и наукоподобността.





Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано07.05.20 21:22



колкото и северномакедонците, които изкарват Делчев северномакедонец.
разбира се, при едни нормални условия, ние официално ще го наричаме македонски, двете страни ще си тачат и честват събитията и героите от общата българска история по един отново нормален и европейски начин.
за съжаление в момента сме много далеч от нормалността и то около 80% заради юго-манталитета на северномакедонците.
и действително северномакедонския е буквално осакатен с бруталното си сърбизиране. по същия начин както е брутално осакатен африкаанс /наричан най-грозно звучащия език на земята и наричан пейоративно "кухненски холандски"/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.05.20 21:24



Тръгнем ли да си сваляме гащите, свърши.... И да е посърбен, и да е грозен и да е не дотам разбираем - това е генномодофициран български диалект. Който те имат право, щом ги кефи, да си го наричат "македонски". Никой не може да ни задължи нас да не го наричаме "девиантен български"


Междувпрочем, май, кипърският е доста по-неразбираем за гърците, отколкото сърбо-скопския за нас. Да си чул грък да признава "кипърски" език?



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.05.20 23:14



Все пак, бурите са на другия край на света. През повечето време, са се борили за физическо оцеляване в борба с природата и местните племена.



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.05.20 23:22



Ама как да не се влюбиш, родината на Кирил и Методий, си изписва името Македонjа.



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.05.20 23:43



БАН, отново се занимава с глупости. "Официалния език, дър-бъра, дъра-бъра". Глупости на търкалета. Това може да го направи като изявление и бакалавър от ПУНП. Работа на БАН е да излезе и да каже, направихме сравнителен анализ между речник на българския език, издание нам коя си година и речник на "македонския", нам коя си година и речниковия запас показва съвпадение от еди колко си ппоцента. И примерно, речник на диалектните думи в българския език, изкл.македонския говор, покрива още еди колко си ппоцента съвпадение. Издават го в научна публикация, изпращат го по всички филологични факултети в Света и...печелят овации. Не знам дали разбираш, колко жалко звучи БАН каза еди кво си.
Ми тая комисия? Чий бил Гоце Делчев, разбираш ли. Ала-бала. Вадиш им общоизвестните списъци на т.н. окупационен корпус, в който се твърди че 60% от офицерския състав е от Македония, както и 40% от редниците, завеждаш им едно дело в нам кой си международен съд и ги задължаваш да си извадят от всички учебници за фашистичкиот окупатор. На шикалки си играем. Отбиваме номера. БАН бил казал, хахахахаха. Къде им е анализа, къде им е класическото зачукване? Чикии си правят.
Македонско малцинство. Ха-ха. Вадиш им всички списъци с министри, депутати, военни и прочие от Македония, връчваш го на поредната двустранна среща и затваряш темата. Събираш в книга, всички собствени изявления за българско самосъзнание на всичките македонски борци, лепиш на едната страна фотокопие, на другата обяснителна част, отпечатваш голям тираж, подаряваш им го, пък ако щат да го горят. Знаеш ли какъв ефект ще произведе Б.Б., да връчи на ръка подобни книги на Заев и Стево? БАН бил казал. Смях. Това ли е целият умствен капацитет на БАН, да прави констатации? Къде са им научните трудове???? Голям зор ли е да съставят официални документи, с доказателствена част? Писна ми вече да чета на Кочева интервютата, които от години вече, преповтарят едни и същи тъпотии, които дори мен не могат да ме запрегнат. Тъпаците им с тъпаци. Всичката ни е такава.
БАН казва едно, МАНУ казва друго. Не се прави така. Трябват съвременни научни доклади!!!

Редактирано от komitaO3 на 08.05.20 00:01.



Тема Re: БАН:Официалният език в Скопие е СМ-БЪЛГАРСКИ....нови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано08.05.20 00:34



По отношение езика едва ли ще удържим фронта, но пазарлък никога не се започва с минималното на което си склонен. А като шумим покрай диалекта им облекчаваме работата и на отсрещния отбор, той трябва с нещо да се представи пред своите, да запази фасон, да речем: за историята нямаше как, много са им яки доказите, но и постигнахме нещо голямо, след толкова децении негиране ни признаха езика! Каква люта борба водихме и победихме!
Шоколадче за циврещия малчуган.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.