Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Има и такиванови [re: SashetoBE]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.06.20 20:27



Хаха, вчера го видях това. Голям срам! Публиката от 100 процента жени да беше, пак повече познали трябваше да има. Ужас! Ако имаше въпрос на кой отбор Тодор Александров е дарил гравирана гилза, нищо чудно Цецка Панчаревска да посочат.



***


Тема Re: Това имах предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано16.06.20 22:58



Види се къде биеш, но аз ти казвам, че тоз "неписмен" в ново-македонски език си говори най-чистия македонски който имам чуено от моето детство.
Ама мотамо! Ме разбираш?

Те тва е чист, бистър македонски!



Тема Re: Има и такиванови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.06.20 06:17



Хаха, не бях го гледал това, но съм гледал далеч по-големи абсурди в това предаване. Всъщност ще се учудиш колко малко хора в България се интересуват от футбол. Преди години, особено по червено време всичко беше ЦСКА или Лески, сега от всичките ми приятели и познати едвам намирам 2-3 да поговорим за футбол въобще. Никой не го интересува. Сред по-младото поколение виждам някакво развитие... но като цяло с пропадането на българския футбол и с масовизацията на компютърните игри нещата отиват към нулата. Отделно за българите е неестествено да са фенове на чужди отбори.



Тема Re: Ама не се мешай...нови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.06.20 06:27



Относно гилзата... Имам едно смущение. То е свързано с кратенката СМООД на гилзата. Разшифровката е "Съюз на македоно-одринските опълченски дружества". Но към 1919 г. макар да е имало отделни дружества, централизираната структура все още не е избистрена . Това се случва чак през 1932 г. когато се учредява съюз на отделните дружества:

Първото такова дружество е създадено в София през 1913 година, но през Първата световна война дейността му замира. След края на войната подобни дружества се появяват в цялата страна, а на конгрес от 4 декември 1932 година, на който присъстват близо 3000 делегати[1], дружествата се обединяват в съюзна организация.





Тема Re: Това имах предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано17.06.20 07:58



Подобро да ве земаат Бугарите, гнасни сте ко нив.....


И после тук на форума ми обяснявате, че тия фиромски циганьори са ни братя....ама ша ви замола....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Ама не се мешай...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано17.06.20 08:08



Левскарите - исти македонисти ...





Тема Re: Ама не се мешай...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.06.20 08:17



Доволно е човек да мине покрай сергиите на антикварите срещу "Св.София" да се нагледа на примери на индустрията на фалшификатите и подправянията на антики, особено на емблемите със свастики, точно от месинг и бронз, турени на всякакви предмети, далеч не само германски, та да лъжат по-наивни евентуални купувачи, особено чужденци.



Тема Re: Ама не се мешай...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.06.20 09:04



Този бизнес е попрехванат от запада и Щатите. Там не са такива сергии, а цели антикварни магазини в които автентичните предмети варират в процентите като съдържание, но често може да се окаже, че са едва 10-15%. То е и нормално, защото баш антиките са на баснословни цени, докато копията са на приемливи. Така случаен турист вземе та си купи нещо, а за ценителите... е, за тези с възможности може и да се сдобият било с оригинална значка на ГНСРП, било с железен кръст I-ва степен от ВСВ и даже от ПСВ!



Тема Re: Има и такиванови [re: Amateur]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.06.20 10:39



Вторият клип "Когато си истински фен"





Тема Re: Ама не се мешай...нови [re: kuduger-96506]  
Автор mulcho ()
Публикувано17.06.20 10:48



Оригинална значка на НСДАП не е нещо рядко, струва стотина лева. На други цени са златните, те са и номерирани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.