Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Подарък от ВМРОнови [re: Darkages]  
Автор mulcho ()
Публикувано14.06.20 14:56



И защо през 1919 година, вече след войната Тодор Александров ще подарява купа направена от гилза? Такива неща се изработват на фронта за уплътняване на времето, войнишко творчество. Друго, гилзата е лъсната, патината е свалена за да не си личи, че надписа е гравиран, изчукан в последствие. От тези фенове-шмекери биха излезли чудесни северномакедонци.



Тема Re: Подарък от ВМРОнови [re: mulcho]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано14.06.20 15:37



Добре, не знам дали е автентична гилзата, питай Драго Богданов от МПО "Пирин" Чикаго, известен е тук във форума, има завиден архив от оригинални документи, снимки, книги и всякакви артефакти, свързани с историята на Македония.





Тема Re: Подарък от ВМРОнови [re: Darkages]  
Автор mulcho ()
Публикувано14.06.20 16:06



Да не знам, бих го попитал. Едно време е било добър бизнес да се фабрикуват свети реликви: пирон от кръста Христов, трън от венеца, череп на свети Никола, ключица на свети Павел, икона донесена от вълните и т.н. и т.н. Ако Драго Богданов е дал повече от 20-30 лева за гилзата, колкото мисля би струвала и без надпис, значи се е минал. Надписа не се вижда добре на снимката, но ако се порови и там съм убеден, че ще има несъвършенства.



Тема Много обичам когатонови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано15.06.20 15:49



истинските балгари започнат с фиромски изцепки, чувствам се много помалко зле че сам македонист.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Много обичам когатонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано15.06.20 16:43



Аплауз от мен. Има и нормални фенове на ФК Лески (напоследък Леевски), но наситеността на идиоти сред тях е значително по-висока от феновете на други отбори, поне двойно.



Тема Re: Много обичам когатонови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано15.06.20 21:22



Българският ти се подобри чудовищно на тоя форум...поне една полза....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Има и такиванови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.06.20 16:19



.

Колко и как требва да си изолираш от всичко за да не знаеш кои е Салах ?! Неверојатно !

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Ползи има много, не е само тованови [re: Shtrkot]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.06.20 16:25



. Между другото успјах да се справа с анксиозноста, депресијата и паничните нападки. А некои наскоро ми беше казал че Заев говорил балгарски далеч подобре от мен ?!?!!? (тои всашност говори цигански дијалект от село Баница и изопшто не разбирам как некои това нешто го е смесил с балгарски !?). Штјах да се грмна..хахаха

трето поколение штркове от саштото семејство в Нов Дојран



Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Това имах предвиднови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.06.20 16:42





Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Тема Ама не се мешай...нови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано16.06.20 17:08



... в българските работи, един българин подарява гилза на любимия си български клуб, може и фалшива да е (съмнявам се, че повечето фенове на Левски са чули за Тодор Александров, та да се и напрягат да го свързват с клуба за някакъв съмнителен престиж) но не е невъзможно да се случи.
А със сигурност антиквизацията, Скопие 2014, Александър Донски и подмяната на историческите факти нямат база за сравнение в случая.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.