Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ЕСнови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.03.20 18:23



Само това с естествения имунитут няма да се получи...



Тема Re: ЕСнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.03.20 18:25



Патка. Вируса вече е тук. Сетила са Мара да са побара.



Тема Re: ЕСнови [re: komitaO3]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.03.20 18:21



Звучат оправдателно, а не обнадеждаващо. За толкова дългогодишно съществуване, ЕС едва успя да изгради общ пазар. Всичко друго остава химера.

Тук съм съгласен с теб.

Както е казал Данте: Надежда всяка оставете...

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: ЕСнови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано16.03.20 18:34



Хвърлят прах в очите на избирателите, показват, че нещо уж се прави.
Моите мерки:
Излизам веднъж - два пъти седмично от вкъщи, в ноздрите фишеци от памук на които от време на време им докапвам с капкомер спирт, очила от трърда пластмаса от железарията, елементарна медицинска маска подплатена с няколко слоя хартия, после се пере и минава с парна ютия, шишенце с мастика 47 градуса с което си плакна устата и гърлото преди и след влизане в магазин, офис и т.н., памучни ръкавици от железарията, максимално разстояние от околните.
На всички пожелавам добро здраве!



Тема Re: ЕСнови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.03.20 18:41



Според мен се правят нужните усилия. Нямам забележки към държавата, съобразно настоящето и ниво на развитие. Матряла е лош. Няма да е лошо да има полицейски час. После ще е късно. А случаите взеха да растат главоломно. Мен ме гледат като извънземно, че съм с маска и ръкавици, аз ги гледам като извънземно, че нямат дори маски, а се навират сред хора.



Тема Re: ЕСнови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано16.03.20 19:35



Имах предвид затварянето границите на ЕС, какъв е смисъла когато регистрираните заразени в съюза са десетки хиляди, а нерегистрираните вероятно стотици хиляди. Тук се действа що годе разумно, само да не се увлекат със затварянето на бизнеси. Да си представим ситуация: избива ти вода, трябва да се сменят да речем две колена, муфа и удължител на 3/4, железариите не работят, водопроводчика който е дошъл вдига рамене - аз нямам, вчера ги сложих последните, ако можеш намери си за да пуснем отново водата.



Тема Re: ЕСнови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.03.20 20:01



Бизнеса...отече...



Тема Re: ЕСнови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.03.20 23:53



Това шега ли е? Ти разясни. Нали друго семейство освен Европа си нямамхе?!

На фона на коронавируса, Гърция се чуди какво да прави за да пази ЕС. Ердоган съвсем честно им каза просто да ги пуснат, защото те няма да останат в Гърция. Семейството едно благодаря няма да каже, защото няма достойнство. За разлика от турците, които имат гордост и достойнство, макар и да са мангали в много отношения. Парите, които ЕС отпусна на Гърция доникъде няма да им стигнат. Туризмът пропада.

Свободните евр(оп)ейски медии изкривяват нещата. Турция не е нито бежански лагер, нито затвор. Нито са просяци и искат пари от ЕС, парите бяха за дейност на външни организации. Нито е адекватно някой да мисли, че това "споразумение" ще продължава вечно.

Каквото Китай направи за Италия, САЩ ще го направи на кукуво лято. Изобщо няма какво да се коментира. Много ме дразнят европействащи и плуващи в Атлантическия океан българи. Аз имам глупостта да си търся семейството включително в азиатските булгари. Също в Ридван Караходжа, образно казано, както и в икономическите имигранти и всеки българоид. Българоидите са най-хубавите хора. За норвежците грешиш. Не са стока. Полирани диваци, безбожници и фироми (болни националисти) са.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: ЕСнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.03.20 23:56



Ами нямаме друго семейство. То затова е кофти положението.



Тема Re: ЕСнови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.03.20 02:04



Стратегията на англичаните е нечовешка. Изразът на Иван Костов е най-точен: те избраха да спасят икономиката, вместо възрастните хора.

Смъртността в диапазана 20-39 годишни е никаква (0.2%), а при 80+ е 14.8%. Там е цялата врътка. По груби изчисления, ако всички в България се заразят, би трябвало да умрат около 150 000 души само от групата 80+

Според ситуациите в другите държави, очевидно се мре от тая работа. Бил Гейтс твърди, че ще загинат 65 милиона души по света. В тази цифра не влизат още няколко десетки милиона "collateral damage".

Според много източници, минимум 40% от населението ще го прекара така или иначе, целта е да се избегне точно "collateral damage" от колапс на болниците. Само че в София отказват химиотерапия на хората и някои вече умряха.

За 1 месец драконови мерки, икономиката ще умре също. При нас работата спадна със 70-80%. За да си позволиш 1 месец на 20-30% приходи и 100% разходи, трябва да нямаш никакви задължения и пари под дюшека. Тези две неща важат и за работниците ти.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.