Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво ви кара да се гордеете...нови  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.01.20 00:27



...че сте българи, днес. Голям БВП, силна икономика, силна армия, здрав морал в обществото, спортни успехи, развитие на науката, важна роля в региона и в политическите и военни съюзи в които участваме, шопската салата? Кое това, което в днешните реалности(а не историческо минало), ви кара да сте горди от това че сте българи?

Редактирано от komitaO3 на 16.01.20 00:27.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: komitaO3]  
Автор Buyer (член)
Публикувано16.01.20 06:01



Българските гени и това, че сме такива, каквито сме.





Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: Buyer]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.01.20 08:18



Нещо такова мисля и аз.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: komitaO3]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.01.20 10:52



Мисля, че трябва да спрем да се гордеем с това, че сме българи, защото в определен смисъл това какъв си се родил не може да е персонална заслуга, а просто всеки ден от живота ни да е посветен на това, че да направим така ние като индивиди да сме по-добри, по-умни, по-продуктивни, а обществото ни по-проспериращо, по-богато и по-доволно.
Гордостта е от лукавия.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: ludo-mlado]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.01.20 10:58



По подобен начин мисля и аз, но въпреки това - че сме в Европа, че сме част от цивилизованият свят, че сме на около 50 място по качество на живот, че имаме велика и имперска история, че езика ни е красив, че имаме прекрасна природа, че сме добри и известни в спорта, радвам се на успехите ни, срамувам се от неуспехите и недостатъците ни - това е.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.01.20 11:19



Абе... това, гордеенето, че си българин, е все едно да се гордееш, че живееш на улица "Звездица", че си кръвна група Б или че имаш кафяви очи.

Не баш, да речем, понеже всеки може да си намери неща за "гордеене" с тази или онази народност и онова, което тя е "дала на света" и на себе си, ама като цяло народността е идентифициращ белег, не е предимство или недостатък и не е постижение.

П.П. Да си обичаш народността или да държиш на нея, щото си е твоя, не за друго, не е същото като да се гордееш. Високи сини планини, какво, Швейцария ли, ала-бала, приказваме колко уникално неземно красива ни била природата и страната, за разлика, нали, от държавата - али-бали са според мен и това за уникалността, и другото за отделно държава и отделно родина, а според мен най-добре го е казал Атанас Далчев (родом от Македония): "само затова, че си родина моя". И с народността е почти същото. Без да пренебрегвам, разбира се, факта, че някои държави и народности имат по-сериозни постижения от други, че да си ги ползват за "гордеене". Нашата вероятно е средна работа в световен мащаб.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 16.01.20 11:44.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: DannyDeVito]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано16.01.20 11:25



И аз мисля по подобен начин.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Гордост е прекалено силна дума но примернонови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано16.01.20 14:48



можеш да си штастлив и доволен че не си се родили в Македонија примерно.



Тема Re: Гордост е прекалено силна дума но примернонови [re: SashetoBE]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано16.01.20 15:25





По сериозно, докато гледах интервюто с отец Зоран в един момент обясняваха защо са избрали България. Не им е харесало в Лондон, добре, ноне им се връща и в Макеодния - защото е безпреспективно. Много добре го описаха как всичките им роднини се разбягали на някъде и по скоро безпътицата в Македония е по скоро липса на надежда от колкото на пари, надали в Горна Оряховица са цъфнали в вързали , но ето намерили са си пътя криво ляво , явно се оправят имат и 3 деца да са им живи и здрави. Другото което се усеща от туки от там е отровената среда. Хората вместо да си мислят за тяхните слабости и болежки трябва се занимават с политика, агресия и т.н. . Накрая като се замислих много болно ми стана за всички македонци. И ние не сме вързали и цъфнали но не можем да се мерим с вас ...

Редактирано от osoitza-86326 на 16.01.20 15:30.



Тема Re: Какво ви кара да се гордеете...нови [re: MupaM]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.01.20 15:41



като те чета, май всичко е ала-бала



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.