Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: южна Добруджанови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано05.12.19 21:02



Най-добре щях да бъда, ако граничехме с Австрия.

Тогава обаче Будапеща щеше да е нашият Северозапад, и предполагам, че щях да се изнеса във Виена.

***


Тема Re: 03.03.1918нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.12.19 20:59



Накрая, макар и за два дена, Северна Добруджа е наша





Тема Силистренска епархиянови [re: goga]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано05.12.19 21:08



Показателно за рядкостта на християнското население в Северна Добруджа е било това, че в цялата територия няма нито един епархийски център по османско време. Цяла Северна Добруджа е била към Силистренската екзархийска епархия до руско-турската война, въпреки че гърците и повечето власи и гагаузи, не са й се подчинявали. Изключение, Мангалска кааза, която пък е била към Шуменската екзархийска /преди 1870 г. към Варненската патриаршистка/, иновирана в Шуменско-преславската /Варненско-преславска/, и само две-три мижави гагаузки села остават към Варненската патриаршистка официално и след фермана. Румънците правят през 1878 или 79 г. нова Тулчанска епархия.
За сравнение в Поморавието имаме две епархии - Нишка и Пиротска /Нишавска/, а Вранско е към Скопската. Сърбите правят във Вранско и трета епархия - Вранска.

Редактирано от Dean Dimov на 05.12.19 21:28.



Тема Re: южна Добруджанови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.12.19 21:10



Е то щом ти е мерак и сега можеш да се изнесеш във Виена. Не знам кой вятър те е завял в Будапеща, но аз не бих избрал Унгария за емиграция.



Тема Re: южна Добруджанови [re: komitaO3]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано05.12.19 21:12



Вероятно някоя маджарка.





Тема Re: Цялото нещастие...нови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.12.19 22:53



Русия има едно много кухо разбиране за славянско единство . За нея проблемите със сърбите са неразбираеми , щото и всички сме славяни. От там и идва готовността да преразпределя територии и население ; ние все някак ще се разберем и вместим в това единство. Коминтерна е нова идиотска форма на подобно разбиране, без да осъзнае че едининие има само при правилно разделение.





Тема Re: южна Добруджанови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано05.12.19 22:55



Е, аз не съм класически емигрант. Не съм отишъл в маджарско по някакви икономически причини, а да уча на времето. 87-а не се виждаше още краха на системата, а аз имах договор и след следването трябваше да се върна. След 3 години, когато всичко се сгромоляса, спряха стипендията и ми казаха да се оправям. После е ясно - Луканови зими, Жанвиденови зими...Виена никога не ми е била цел, най-вече заради езика.

***



Тема Re: южна Добруджанови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.12.19 23:07



Ама то след унгарския, австрийския немски трябва да ти е като детска игра





Тема Re: южна Добруджанови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.12.19 23:13



По всичко личи че още учиш ...





Тема Re: Цялото нещастие...нови [re: torlakov-93629]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано05.12.19 23:13



А проблемите в Донбас, Крим как ги разбира, Русия. Нали са славяни, дали руски, дари украински, какво значение има? Пак нали е славянски и то близък слаянски, кво толкова. Лицемери и подлеци са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.