Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 16.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема замъци от пясъкнови  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.11.19 13:28



Между всички клубари може би аз съм най-голям специалист в тази област. Защото ги правя от 1956г. насам.
Повод за тази тема е, че телевизиите ни осведомяват, че в Созопол има протести срещу концесионера, защото направил дига от пясък.
Моят дългогодишен опит показва, че следи от замъците в пясъка на следващият ден няма.
Много съм мислел по въпроса, защо плажовете (например по българското черноморие) са си едни и същи от времето, което аз помня. Мястото, където морето свършва и започва пясъка на плажа, си стои на едно и също място.
В природата съществува равновесие. Колкото пясък морето изхвърли на брега, по време на големи вълни, толкова си взима обратно при по-малки вълни.
Тази "дига", направена от пясък, ще изчезне при първата по-голяма вълна. Според мен този концесионер е като мен. Играе си с пясъка, използвал и булдозер, но не знае,че природата определя плажа.
Та освен с ръце, правил съм замъци и с кофичка и лопатка, първо с моите синове, последните замъци бяха с един внук на Неа Карвали.
Внушението, което искам да направя: Критиките срещу правитество ми приличат на пясъчни кули



Редактирано от mak ot Sofia на 23.11.19 13:30.



Тема Re: замъци от пясъкнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.11.19 14:29



Внушението, което искам да направя: Критиките срещу правитество ми приличат на пясъчни кули

чекай сега... Самото правителство в лицето на министър Ангелкова нарежда пясъчните кули да се разрушат:



То че правителството ще се самосвали за трети пореден път няма да е изненада за никой.



Тема правителствата печелят изборинови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.11.19 14:38



и губят избори. Това също е като природните закони.
В Швеция социалдемократите печелеха изборите 42 години под ред. Не са вечни. Няма да е изненада





Тема пясъчна диганови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.11.19 15:19




стана ми интересно, за какво става дума. Намерих тази снимка в интернет. Вдясно от багера си вижда някакво, може би заведение. Багеристът си играе с пясъка. Новината е представена като правителството не си гледа раотата. Пък ти саият намери материал, където правителството наредило купчината пясък да се заравни. Аз самият твърдя, че при по-сериозен източен вятър тази купчина ще изчезне

Редактирано от mak ot Sofia на 23.11.19 15:20.



Тема Re: правителствата печелят избори [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано23.11.19 15:19



Стига се прави на разсеян, не сравнявай нашата корумпирана и крадлива клика с нормална европейска държава, сякаш всичко е наред.
Не, не е наред, даже няма аналог с нито една бивша соц. страна, с която "би трябвало да си ги мерим", като част от Лагера.
Какви природни закони при демографска катастрофа, 30% избиратели и симпатично мастило?
Не знам дали съм го писал, един мой познат ми разказа история, в която той чака човек, за да му плати за открадната кола, след което да му я върнат (срещу паметника Левски, хотел Сердика, дето го събориха). Явява се Бойко Борисов, но не за да го спаси като Супермен. "Аз съм човекът за парите" - процежда той.
И този сега ти е премиер, вече е в историята.



Тема съгласен съм с тебнови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.11.19 15:27



че в другите бивши социалистически страни бързо се разделиха с миналото. А ние няколко пъти си избираме БСП. Луканов, Виденов... Станишев не слагам в този кюп, защото той все пак държи на ЕС. Даже отиде да работи там.
При Станишев (с министър-председател Орешарски) съко се стигна до криза, но тя беше само политическа, не икономическа. Заради избирането на Пеевски за шеф на ДАНС.

Редактирано от mak ot Sofia на 23.11.19 15:37.



Тема Re: пясъчна диганови [re: mak ot Sofia]  
Автор mulcho ()
Публикувано23.11.19 16:28



Това, че избирате вече доста години един разбойник и ортаците му ви носи някаква радост, усещането за победа покрай тях, носи и загуби - той краде и от вас. Размера на пенсията ти е пряко свързан с това дали вожда ви ходи по партийни мероприятия с държавен самолет и готов ли е да купи къща на манекенка която е заплодил.



Тема Re: замъци от пясъкнови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано23.11.19 16:46



Трябва ли в клуб Македония да ти четем гербаджийските полюции? От години не пишеш нищо за Македония, не коментираш темите за Македония. Само трябва да ти търпим политическите коментари. Аз се занимавам с политика и гледам да не пиша и дума. А ти само това ти е в устата. Що не си намериш някакъв политически клуб и да се рахатясаме всички.



Тема добренови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.11.19 17:09



съгласен съм. Подавам си оставката.



Тема Re: замъци от пясъкнови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.11.19 17:29



Проучвам пазара по южното Черноморие. Голям е риска да се надъниш на нещо , което строено е от солена баластра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.